AKCE: Až 30 % sleva na vše a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Tipy na dárky

Tipy na dárky

Nevíte si rady, co koupit k narozeninám, svátku nebo na Vánoce? Hledáte nápady na originální dárky pro muže, pro ženy, pro děti? Tady najdete tipy na unikátní dárky s vůní dřeva pro každou příležitost.

Tipy na originální dárky pro učitele 2024

Tipy na originální dárky pro učitele 2024

nahledovy-darky-pro-ucitele

Učitelé nejsou jen lidé, kteří nám předávají znalosti a dovednosti. Jsou to inspirující průvodci, kteří pomáhají definovat naše myšlenky. Jejich práce není jen o výuce, ale o formování budoucnosti a rozvíjení každého jednotlivce. Proto si zaslouží obdiv i pozornost, která vyjádří vděčnost za jejich úsilí - učitelské dárky.

Jistě tedy váháte, co dát učiteli na konci školního roku, aby bylo patrné, že vám na ocenění záleží a nechcete stát ve frontě s kyticí nebo bonboniérou, přinášíme několik originálních nápadů na dárky pro učitele.

Obsah

Jak vybrat dárek pro učitele?

Chcete se letos vyhnout otřepaným klišé jako jsou květiny nebo čokoláda? Zkuste se na dárky pro učitele zaměřit a vymyslet to nejlepší. Správný postup při výběru vhodného dárku pro své vyučující by měl vypadat následovně:

 1. V první řadě učitele oceňte a poděkujte mu za čas strávený s vámi a vaším vzděláním.
 2. Zohledněte jeho zájmy - je učitel/ka vášnivý sportovec nebo zahradník? Pak určitě potěší dárek, který dá najevo, že své vyučující dobře posloucháte.
 3. Doplňky k pracovní náplni - sem můžeme zařadit všechny praktické pomocníky a psací potřeby vhodné k vykonávání jejich profese.
 4. Jeden dárek od všech, aneb spolupráce nade vše - chcete ty nejlepší dárky pro učitele? Spojte síly a darujte jeden větší dárek od všech žáků najednou. Oblíbené jsou nevšední zážitky, dárková balení, luxusnější a dražší dárky nebo menší pobyty.
 5. Osobní dotek vykouzlíte pomocí personalizace nebo DIY dárku - tipy na DIY dárky najdete níže a s gravírováním vám rádi pomůžou naši specialisté na laserové vypalování do dřeva.

Personalizované dárky pro učitele jsou nejlepší volbou

Chcete vědět, co je naprostým hitem v roce 2024? Jsou to personalizované dárky. Dokáží i z malé drobnosti vytvořit okouzlující dárek. Může se jednat o předměty, které obsahují jméno, obrázek nebo zprávu, která má pro obdarovanou osobu zvláštní význam. Tato jedinečnost dodává dárkům osobní dotek a ukazuje, že jste věnovali čas a úsilí při výběru. Díky tomu jsou personalizované dárky nejen materiálním projevem vaší pozornosti, ale také emocionálním zážitkem. Jsou to vlastně takové malé kousky štěstí, které zanechávají trvalý dojem. Jsme největší specialisté na gravírování do dřeva v tuzemsku a gravírujeme až na 2000 unikátních dřevěných produktů. Stačí si jen vybrat!

zalozky-do-knihy-pro-ucitele

Praktické dárky pro učitele

Praktické dárky už samy o sobě vzbuzují poměrně negativní konotace. Učitele ale potěšíte. K praktickým dárkům, které zužitkuje každý učitel, patří oblíbené propisky, osobní hrnečky, termosky na kávu, nejrůznější zápisníky, ale i záložky do knihy, či kalendáře. Navíc si můžete být jistí, že praktické dárky vyučující ocení daleko více, než hordu bonboniér a řezaných kytic.

pero-v-darkove-krabicce   drevene-tuzky-s-gravirem

Dárky pro muže učitele

Učitelské dárky by měly mít smysl a měla by se v nich snoubit praktická část s tou osobní. To muži - učitelé jistě ocení.

Inspirace pro dárky učitelům:

 • Pravítko se jménem - nabízíme hned v několika provedeních. Stačí si vybrat produkt a do kolonky na text napsat požadované jméno nebo vámi zvolený text. 
 • Dárková krabička psacích potřeb - psací potřeby učitel vždy zužitkuje. Pokud navíc darujete psací potřeby ve stylové dřevěné krabičce, bude dárek vypadat hned luxusněji. Opět je možné pořídit osobní gravírování za nejvýhodnější cenu na trhu.
 • Korbel na pití s gravírováním - v ČistéDřevo.cz najdete na výběr široké spektrum dřevěných korbelů, na které můžete nechat vypálit jméno učitele, poděkování, datum nebo třeba podpisy všech jeho žáků. 
 • Dřevěný věšák na medaile - ocení zejména sportovně založený učitel. Věšák na medaile není jen praktickým pomocníkem, ale i stylovou dekorací!
 • Osobní klíčenka - vyrábíme ji z pevné překližky a na objemný svazek učitelských klíčů se stylová klíčenka hodí vždy.

korbel-tmava-varianta   klicenka-pro-ucitele   pravitko-pro-ucitele

Dárky pro ženy učitelky

Blíží se konec školního roku. Dárky, které vždy měly u učitelek úspěch a jsou osobně prověřeny, jsme pro vás sepsali, abychom vám zjednodušili výběr.

 • Hrnek - vybrat můžete netradiční design, materiál či barvu. K oblíbeným samozřejmě patří i hrnky s nejrůznějšími nápisy, vtipy i citáty.
 • Personalizované pravítko - dřevěné pravítko se jménem ma unikátní design a vybírat můžete hned z několika verzí.
 • Záložky do knih - přírodní materiál, stylový design a praktický účel. Co víc si přát?
 • Termosky - dobrá káva po ruce v každé chvíli a za každého počasí. Razí váš vyučující tento názor? Pak jsou stylové termosky v přírodním designu to pravé ořechové.
 • Svíčky nebo aroma éterické oleje - k vytvoření pohodové atmosféry jsou okouzlující vůně jako dělané. Okamžitě zútulní prostor a jsou i krásnou dekorací.
 • Masážní váleček -  ideální k relaxaci a celkovému uvolnění. Nabízíme i menší varianty, případně i dřevěný masážní váleček na chodidla, který může mít paní učitelka umístěný pod pracovním stolem.

termoska   zalozky-do-knihy   kokosova-svicka_1

Levné dárky pro učitele

I malá drobnost potěší! Na ČistéDřevo.cz můžete pořídit dárek, kvůli kterému rozhodně nemusíte mít vítr v peněžence. Mezi drobnosti patří například oblíbená pera, pravítka, stylové záložky do knih i přívěsky na klíče. Pokud navíc vyberete luxusní materiál, jakým dřevo bezesporu je, tak si můžete být jisti, že za málo peněz uděláte hodně muziky. Všechny zmíněné dřevěné výrobky máme skladem a gravírujeme na ně za více než příznivé ceny.

Děkovné dárky pro učitele od žáků

Učitelé nejvíce potěší, když je jejich žáci ocení a poděkují jim za práci, kterou s nimi měli. Své poděkování můžete nechat vygravírovat na nějakou drobnost, jak jsme zmiňovali výše nebo případně ke svému dárku připojit alespoň cedulku. Napsat upřímnou děkovnou kartu nebo dopis je cenově dostupný a zároveň ceněný způsob, jak vyjádřit svou vděčnost. Věřte, že na to učitel bude dlouho vzpomínat a tyto děkovné kartičky leží pečlivě uložené někde v krabičce

Vlastnoručně vyrobené dárky pro učitele

Jak nejlépe ukázat, že jste si na dárku dali opravdu záležet? Zkuste dárek vyrobit sami! DIY dárky pro učitele jsou levnou a velice oblíbenou záležitostí.

Co rychle a snadno vyrobit doma svépomocí kreativní dárky pro učitele?

 • Krabička první pomoci - jedná se o poměrně oblíbený dárek posledních let. Pokud chcete vyučujícím darovat něco praktického a zároveň je pobavit. Není nad čím váhat. Do dřevěné krabičky zabalíte například špunty do uší, aroma olej na uklidnění, červené propisky, prášky na bolest hlavy, čokoládu “na nervy”, ale i magnety, špendlíky a další praktické záležitosti.
 • Svíčka - návod na výrobu svíčky najdete na našem blogu. Zužitkovat můžete klidně vosk ze starých svíček. A co použít jako nádobu na svíčku? Fantazii se meze nekladou. Dobře poslouží například starý hrnek, dřevěná kuksa, kokosová miska nebo hlubší servírovací tácek.
 • Vlastnoručně vypěstovaná rostlina ve stylovém květináči - vypěstovat můžete téměř cokoliv, od oblíbených okrasných květin až po zeleninu. K dokonalému efektu doporučujeme koupit dřevěné květináče nebo truhlíky.
 • Háčkovaný podtácek - skvěle padne na ranní šálek kávy nebo čaj. Návod na obháčkování podtácku najdete na našem blogu. Podtácky k obháčkování nabízíme hned v několika kreativních designech.
 • Macramé dekorace nebo macramé záložka do knihy - ideální dárek, který vás bude bavit. Základní macrame uzly zvládnete levou zadní.
 • Mýdlo v dárkové krabičce - návod na výrobu mýdla najdete opět na našem blogu!

macrame-zalozka-do-knihy   mydlo-domaci-vyroba   darek-hackovany-podtacek

Učitelé hrají důležitou roli ve vzdělání nás všech. Na výběru vhodného dárku bychom si tedy měli dát opravdu záležet. Pro další tipy na dárky nás sledujte na sociálních sítích. Jsme pro vás na Instagramu, Pinterestu, TikToku, YouTube i Facebooku. Všude najdete nejen zajímavou inspiraci na dárky učitelům, ale i návody na levné a DIY dárky pro všechny.

Související články

Nejlepší dřevěné hračky pro školáky 2024

Nejlepší dřevěné hračky pro školáky 2024

nahledovy-hracky-pro-skolaky

Rodiče chtějí pro své děti vždy to nejlepší. Je tedy samozřejmostí, že kladou velký důraz na výběr hraček, které v současnosti musí splňovat hned několik kritérií jako je rozvoj dovedností a schopností, ohled na životní prostředí, estetický vzhled a bezpečnost. Trendem posledního roku a zejména v roce 2024 jsou proto dřevěné hračky.

Rok 2024 přináší na trh širokou škálu inovativních a interaktivních hraček, které nejen zabaví vaše děti, ale také je podpoří v jejich vývoji. V následující článku najdete vše, co potřebujete vědět o novém trendu letošního roku - dřevěných hračkách.

Obsah

Kvalitní dřevěné hračky jsou pro školáky nejlepší volbou

 1. Trvanlivé dřevěné hračky: vydrží vám bez většího poškození i několik generací.
 2. Open ended toys: ještě jste tento pojem neslyšeli? Jedná se o hračky pro tzv. otevřenou hru. Tedy hračky, se kterými si děti mohou hrát hned na několik způsobů a není přesně a konkrétně určeno k čemu přesně slouží. Mezi takové hračky můžeme zařadit nejrůznější figurky, zvířátka, auta. Prostě vše, co dítě vede k zapojení vlastní fantazie a skládání vlastních příběhů.
 3. Jednoduché a účelné: spousta expertů na dětský vývoj a vzdělávání se domnívá, že v současnosti jsou děti až příliš zatíženy podněty zvenčí, které na ně mají neblahý vliv. Jednoduché krásné hračky z přírodního materiálu jsou ale výjimkou, kterou doporučují učitelé, dětští psychologové, lékaři a vychovatelé.
 4. Bezpečné dřevěné hračky: o bezpečnosti dřevěných hraček není pochyb! Jsou vyrobeny z přírodního materiálu, pevnost a odolnost zase výrazně zmenšuje možnost zničení, ulomení a následné vdechnutí malých částí hračky.
 5. Samostatnost: starší děti vyžadují více samostatnosti a už se například po zahradě rády toulají sami a testují své možnosti. Ideální je zahradu vybavit zahradními hrami i hračkami, které je zabaví na celé hodiny.

drevene-hasicske-auto   dreveny-tank

Čím vynikají dřevěné hračky pro školáky

Dřevěné hračky pro děti nebudou vesele blikat, hrát, pískat a nijak dramaticky se projevovat. Na druhou stranu jsou výrazným prvkem pro další rozvoj právě díky své jednoduchosti. Je vědecky podloženo, že elementární hračky daleko více rozvíjí fantazii, kreativitu, samostatné uvažování a zdravé sebevědomí. Děti nejsou nikterak rušeny dalšími vlivy a mohou se tak soustředit pouze na jednu věc. Díky tomu se vydatně doporučují pro školáky, pro něž je soustředěnost velice zásadní.

Věková vhodnost dřevěných hraček

Dřevěné hračky jsou určeny pro děti všech věkových kategorií! Od nejmenších batolat až po větší děti s naprosto odlišným úhlem pozornosti. Děti s nimi velice snadno nalézají nové zájmy a budují silné základy mozku. Neváhejte proto dětem pořídit dřevěné hračky již od nejranějšího věku. Budete mile překvapeni, jak široký výběr naleznete. Stačí jen dobře a důkladně vybírat  Pokud si nejste jistí, jakou konkrétní hračku pořídit. Recenze dřevěných hraček a nejrůznější srovnávače jsou báječnou pomůckou.

Vhodné dřevěné hračky pro kreativitu a dovednosti školáků

Dětské hračky mají za úkol rozvíjet kreativní schopnosti a jiné dovednosti hned v několika oblastech. Společně se podívejme, jaké typy by ve vašem výběru neměly chybět. Pro děti předškolního i školního věku jsou důležité převážně hračky podporující představivost, motoriku, schopnost plánování, orientace, paměti, ale i postřehu a samozřejmě logiky. Všechny tyto atributy ekologické dřevěné hračky splňují. Navíc i krásně vypadají a dodají každému dětskému pokojíčku velice harmonický a útulný nádech. Děti se díky tomu v pokoji plném dřevěných výrobků budou cítit daleko lépe. Existuje hned několik vědeckých studií, které pozitivní vliv dřeva na lidskou psychiku potvrzují.

pokojicek-prouti   psaci-stul-v-detskem-pokoji

Inovativní dřevěné hračky podporují schopnosti a dovednosti dětí

Vzdělávací dřevěné hračky mají několik podob. Pojďme se podívat na ty nejoblíbenější, jejichž žádanost nepodléhá zubu času.

 • Dřevěné stavebnice - vybírejte ty, které jsou určeny pro starší děti.
 • Nejrůznější balanční věže - balanční věže, podložky a stavebnice podporují postřeh, trpělivost a motoriku.
 • Hlavolamy - potrápí děti i dospělé, trénujte dětem logiku již od útlého věku. S dřevěnými hlavolamy se zabavíte všichni.
 • Dřevěné vláčkodráhy - jsou oblíbenou hračkou snad všech věkových kategorií, udělejte dětem radost a vraťte se společně s nimi do dětských let!
 • Šachy - mohou s přehledem hrát i děti od 3 let. Školáci je ale ocení daleko více. Dřevěné šachy budují u dětí paměť, logiku, matematické cítění a strategické uvažování. Všechny tyto věci ve škole a později i v zaměstnání děti dobře zužitkují.
 • Dřevěné puzzle pro děti - jsou oblíbené u všech věkových kategorií a to již několik století. Pořídit navíc můžete mechanické, barevné, 3D nebo puzzle nevšedních tvarů.
 • Dřevěné hračky pro rozvoj motoriky - možná si myslíte, že motoriku by měly rozvíjet zejména děti předškolního věku, ale koordinace a motorika je pro školáka velice důležitá a měli by ji zdokonalovat neustále. Problémy se psaním nebo nedostatečně uvolněným zápěstím pak jako zázrakem zmizí.

nastenny-detsky-metr   balancni-podlozka   hlavolam

Vybírejte dřevěné hračky s certifikátem

 • Hračky by měly splňovat veškeré normy a certifikáty uznávané Evropskou unií.
 • Prodávající by měl splnit veškeré požadavky Směrnice Rady 2009/48/EEC. Na takové hračce by nemělo následně chybět označení CE. Máte jistotu, že hračky prošly opravdu velkou kontrolou ještě před uvedením na trh - fyzikálními i mechanickými zkouškami, chemickou a hygienickou analýzou a kontrolou jakosti.
 • Doporučujeme k výběru hraček použít ověřené e-shopy, které se na dětské hračky nebo dřevěné výrobky specializují. Máte tak jistotu nejen certifikace, ale i toho, že zde najdete hračky, které jsou momentálně “v kurzu”.
 • Na barvené hračky by měl být certifikát zvlášť - zde se jedná zejména o chemickou analýzu. Dřevěné hračky jsou barveny převážně vodou ředitelnými barvami, které jsou zároveň vhodné i pro styk s potravinami.
 • Dřevěné hračky online mají další výhodu - můžete je do 14 dnů vrátit a systém reklamací je daleko jednodušší, než by tomu bylo jinde.

Jak vybrat bezpečné a cenově dostupné dřevěné hračky?

V jednoduchosti je krása. Na ČistéDřevo.cz najdete krásné dřevěné hračky a doplňky, které zároveň nezatíží vaši peněženku. Mezi ně patří například puzzle, oblíbené hlavolamy, dřevěná auta, ale i nejrůznější společenské hry. Momentálně jsou v kurzu zahradní hry a hračky jako jsou například kuželky nebo luk se šípy. Obojí pořídíte za přijatelné ceny. Proto si na srovnání dřevěných hraček dejte obzvlášť záležet, abyste nekoupili zbytečně drahou věc, která se jinde prodává doslova za hubičku.

luk-se-sipy   prak-ze-dreva

Péče o dřevěné hračky v 5 snadných krocích

 1. Dřevěné hračky nikdy nenechávejte ve vlhku a vyhýbejte se styku s vodou. Vodní hračky jsou úplně jiná kategorie a dřevo se na hrátky s vodou prostě nehodí. Proč? Mohou ztratit svůj svébytný tvar a snadno chytit plíseň.
 2. Pravidelně hračky oprašujte měkkým kartáčem od prachu a jiných nečistot. Díky tomu se prach nemá šanci usadit a hračky zůstanou jako nové.
 3. Ve chvíli, kdy hračka dostane opravdu zabrat nebo ji zapomenete v dešti na zahradě. Použijte roztok bílého octa a mýdlové vody k očištění. Vysušit nechte nejlépe na suchém místě pouze prouděním vzduchu. Neumisťujte nikdy na přímé sluneční světlo.
 4. V případě zjištění jakýchkoliv nedokonalostí, odlomení částí nebo jiného poškození, tak hračku okamžitě opravte. Na praskliny použijte tmel, k začištění štěpů, oděrek či škrábanců postačí vhodný brusný papír a trocha trpělivosti. (Koukněte na náš návod, jaký brusný papír využít pro nejrůznější účely.)
 5. Přírodní dřevěné hračky je vhodné před použitím natřít přírodním potravinářským olejem lisovaným za studena (doporučujeme olivový nebo kokosový olej). Olejový nátěr používejte následně pravidelně. Udržíte tak hračky déle krásné.

tabule-detska

Dřevěné hračky jsou skvělou investicí, která se vám vrátí hned několikanásobně. Mnohdy jsou navíc dřevěné hračky i vkusně navržené, takže se běžně stávají i stylovými doplňky a dekoracemi do každého dětského pokoje.

Související články

Pokročilé techniky háčkování: Návod na DIY obdélníkový košík

Pokročilé techniky háčkování: Návod na DIY obdélníkový košík

nahledovy-ctvercovy-kosik-diy

Začátečnické pokusy ohledně háčkování již máte za sebou? Pak je načase posunout se o level výše. Obdélníkový nebo čtvercový košík je praktickým pomocníkem i stylovou dekorací do každého koutu vašeho domova. Uháčkujte si ho společně s námi!

V dnešním článku jsme si pro vás připravili návod na DIY projekty z oblasti háčkování, které jsou momentálně pro naše zákazníky nejpopulárnější. Sepsali jsme podrobný postup na box na kapesníky. Návod lze ale použít i pro klasický obdélníkový košík na další drobnosti do domácnosti.

Háčkování

Obsah:

Jak na pokročilé háčkování

S postupem času a množství uháčkovaných výrobků se samozřejmě i z méně šikovného začátečníka stane pokročilý. Můžete se proto směle pustit i do složitějších vzorů pro háčkování a zdolat nové výzvy.

hackovane-kosiky_1

Návod na háčkování košíku ve čtvercovém/obdélníkovém tvaru

Čtvercový košík se příliš nehodí na háčkování pro začátečníky. Na rozdíl od kulatého tvaru je zde třeba osvojit si dobře techniku ukončování a tvorby “rohů”. Jak tedy docílit čtvercového košíku? Háčkování doporučujeme začít s dřevěným dnem a následně postupovat podle návodu.

Materiál na háčkování

 • Příze pro háčkování
 • Háček
 • Hranaté dno na košík nebo víko na kapesníky

 hackovani-ctvercoveho-kosiku   ctvercovy-kosik-hackovani   ctvercovy-kosik-postup

Obdélníkový košík: háčkování krok za krokem

Připravili jsme si pro vás jednoduchý postup, který je zároveň i naším oblíbeným. Upravit návod na háčkování si můžete vždy. Stačí si zvolit jiný tvar košíku nebo techniky háčkování.

 1. Vezmeme si obdélníkové dno na košík. My jsme zkoušeli košík/box na kapesníky, ale postup je samozřejmě stejný.
 2. Dírkou ve dnu nabereme pomocí vhodného háčku přízi a provlečeme nazpět.
 3. Celé víko obháčkováváme tzv. pevným okem, díky čemuž krásně schováme dírky ve dnu z překližky. Lem je tedy i značně ozdobný.
 4. Poslední oko provlečeme smyčkou a celou řadu ukončíme.
 5. Následně háček provlečeme očkem v pevném oku a můžeme začít klasickým krátkým sloupkem, což je náš oblíbený vzor a najdete ho například i v návodu na košík pro začátečníky (s kulatým dnem).
 6. Přízi nabereme skrze dírku ve dně a následně opět propleteme zpět a provlečeme dvěma vzniklými očky.
 7. Rozdíl oproti kulatému košíku je v tom, že ve chvíli, kdy se dostaneme k rohové dírce, tak zpevňujeme a vytvaříme roh.
 8. Roh uháčkujeme tak, že uděláme 3 krátké sloupky do jedné (rohové) dírky. Následně opět pokračujeme krátkým sloupkem po celém obvodu.
 9. Nové řady vždy začínáme na stejném místě, díky čemuž bude spojovací steh skoro neviditelný.
 10. Výšku košíku vždy určujeme podle potřeby.

Tipy pro háčkování od expertů

 • Říká se, že správná “háčkulka” dokáže uháčkovat z čehokoliv, ale pravdou zůstává, že kvalitní a správná příze vytvoří doslova umělecké dílo. Správný výběr velikosti a pevnosti příze je proto zásadní.
 • Nikdy se nesnažte si práci ulehčit. Správné čtení návodu a dodržování postupu je sice zpočátku zdlouhavé, ale výsledek vždy stojí za to.
 • Připlaťte si za kvalitní přízi, se kterou se dobře pracuje. Levnější příze se rychleji zničí a výsledek se rovněž mnohdy bortí, případně nedrží tvar. Proto doporučujeme při nákupu pečlivě přečíst recenze. Háčkování s pořádnou přízí je rozhodně jednodušší. 
 • Nejen výběr správné velikosti háčku je důležitý, důležitý je také jeho materiál. Díky lepšímu úchopu se doporučují například háčky se silikonovou nebo plastovou rukojetí. Mnozí si rovněž nemůžou vynachválit lehké a pevné háčky z bambusu.
 • Všichni háčkovací experti doporučují začínat s dřevěnými víky, dny na košíky. Značně si tím usnadníte práci. My v ČistéDřevo.cz rovněž vřele doporučujeme podtácky, vánoční ozdoby či velikonoční dekorace vhodné k obháčkování. Velice rychle si na těchto polotovarech osvojíte pevný steh i krátký sloupek.

kulaty-hackovany-kosik_1

Dejte pozor na nejčastější chyby v háčkování

 • Špatný výběr příze i háčku. Ve chvíli, kdy začnete háčkovat s tenkou přízí a příliš velkým očkem, tak máte zaděláno na problém a nevzhledný výsledek. S opačnou verzí (tedy příliš malý háček a tlustá příze) zase rozhodně nic neuháčkujete. 
 • Netrpělivost a uspěchanost zejména při čtení a porozumění návodu na háčkování.
 • Je naprosto zbytečné začínat s něčím složitým. Bohatě pro začátek postačí náramky, případně háčkovaný košík. S dřevěným dnem je pak osvojení techniky háčkování úplná hračka.
 • Často se chybuje i v držení příze. Zkuste zhlédnout klidně i více videí zkušených lektorů na háčkování, podívejte se, jakým způsobem drží přízi a osvojte si pro vás tu nejlepší techniku.
 • Příliš pozdě si všimnete “utečeného očka”, které vytvoří nevzhlednou dírku. Obzvláště pro začátečníky je následná oprava náročná. Zkušenější si vezmou na pomoc háček a oko znovu provlečou.

prize-vyber_1

Inspirace pro háčkování

Máme pro vás ty nejoblíbenější nápady na háčkování, které oceníte jako dekorace, doplňky a věci denní potřeby. Návod na DIY projekty nejen s háčkováním následně najdete na našem blogu. Jsou zde nachystané návody jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.

 • Háčkované košíky nejrůznějších tvarů - nejlehčí jsou samozřejmě ty kulaté (ty taky doporučujeme pro začátečníky), ale hodit se vám mohou i čtvercové či obdélníkové.
 • Hračky a panenky - návodů na nejrůznější hračky a panenky najdete například na Pinterestu a můžeme zaručit, že děti budou z takových hraček doslova nadšené.
 • Oblečení a doplňky - nesmíme zapomínat na háčkované náramky, které zvládne i začátečník, ale oblíbené jsou samozřejmě i doplňky jako čepice, rukavice a nákrčníky. Háčkování ale nemusíte využít pouze na zimní oblečení. S pomocí tenké příze a háčku uháčkujete i letní top, přehoz přes plavky nebo šaty.
 • Kabelky a tašky - háčkované kabelky jsou pevné, odolné, dobře se nosí, navíc si uháčkujete tvar, který vám bude nejvíce vyhovovat. Oblíbené jsou i batohy v kombinaci a nákupní tašky. 
 • Taburety nepatří k zrovna nejjednodušším projektům, ale jsou momentálně na vrcholu oblíbenosti ve výzdobě domovů. Navíc jsou extra pohodlné.
 • Dekorace - milujete háčkování? Domácí dekorace jsou pak pro vás jasnou volbou. Vyzkoušejte nástěnné dekorace, okrasná zrcadla nebo oblíbené lapače snů.
 • Textilie do domácnosti jako jsou například koberce, záclony, polštáře a samozřejmě tolik oblíbené deky.

hackovane-podtacky   hackovana-duha

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně háčkovacích projektů

 • Kolik příze spotřebuji na jeden košík?

Zřejmě nejčastější a nejpalčivější otázka, na kterou neexistuje uspokojivá odpověď. Vzory háčkování se velice liší, rovněž záleží na přízi, velikosti požadovaného košíku a pak také na utahování příze. Abyste spočítali (alespoň zhruba), kolik příze na háčkování budete potřebovat, musíte znát průměrnou plochu, kterou je možné uháčkovat z jedné příze. U všech našich přízí je tento průměr cca 1350 cm2.

Dále budete potřebovat jednoduchý vzoreček: Plocha dřevěného dna na košík plus jeho obvod krát výška finálního košíku, a to celé děleno průměrnou plochou, kterou je možno uháčkovat z jedné příze.

Pro lepší představu si uvedeme příklad: Máme kulaté dno o průměru 20 cm, jeho plocha je tedy 315 cm a obvod 63 cm. Chceme si uplést košík vysoký 10 cm. (315 + 63 x 10) : 1350 = 0,7. Na takový košík budeme potřebovat 0,7 klubka.

 • Kolik stojí materiál na háčkovaný košík?

Pokud vezmeme v potaz výše uvedený vzoreček a háčkování tzv. krátkým sloupkem, tak jedno klubko příze vás vyjde u ČistéDřevo.cz na 179 Kč, k tomu připočtěte dno na košík za 45 Kč a případně nějaký doplněk, třeba cedulku, kterou u nás pořídíte za 14 Kč. Košík by vás měl vyjít na přibližně na 185 Kč. 

 • Jak háčkovaný košík využít v domácnosti?

Využití je opravdu mnoho. Máme spoustu zákazníků, hlavně maminek, které využívají košíky například pro organizaci k přebalovacímu pultu na potřeby k přebalování a pleny. Háčkované košíky jsou krásnou dekorací. My si je nemůžeme vynachválit v regálech, policích nebo na skříni, kde slouží i jako praktická vychytávka k uložení všech nezbytností. 

 • Můžu prát háčkované výrobky v pračce?

V pračce háčkované produkty opravdu prát nedoporučujeme. Spousta kvalitní příze je směsí nejen syntetických látek, bavlny, ale i vlny. I při dodržení vhodných pracích návyků se vám může stát, že se vzor “srazí”. Pokud je navíc součástí háčkovaného produktu jakýkoliv dřevěný polotovar, praní v pračce se úplně vyhněte. Pravidelně oprašujte, maximílně občas přetřete navlhčeným hadříkem.

 • Jaký vybrat háček na háčkování?

Při háčkování se řeší převážně velikost háčku. Tu zvolíte podle tloušťky příze (doporučenou velikost háčku najdete vždy na etiketě dané příze podle její tloušťky), ale rovněž podle svých dovedností. Pro začátečníky se doporučuje používat vždy silnější háček (cca od velikosti 7). Po chvilce háčkování zjistíte, jaký háček vám nejvíce vyhovuje. Existují háčky kovové, dřevěné, případně v kombinaci s dalším materiálem ve formě úchytky (nejčastěji plast, silikon, dřevo, guma, či epoxid).

 • Jak dlouho mi potrvá uháčkovat košík/tašku nebo háčkované zvířátko?

Zde záleží převážně na vašich dovednostech. Zkušenější budou mít košík o průměru 20-30 cm uháčkovaný za pár hodin. Začátečníci musí samozřejmě počítat i s několika dny, ne-li týdny.

U DIY háčkování se skvěle zrelaxujete a vytvoříte krásné dekorace a doplňky do vaší domácnosti nebo vyrobíte stylové a originální dárky pro vaše nejbližší. Vyzkoušejte například háčkované podtácky, nabízíme hned několik velikostí i unikátních a oblíbených designů. Potisk i gravírování aplikujeme na samotná dna na košíky nebo stále oblíbenější víka. Stačí si jen vybrat. Vše pro háčkování najdete na ČistéDřevo.cz.

Související články

Nejlepší dřevěné hračky pro předškoláky 2024

Nejlepší dřevěné hračky pro předškoláky 2024

nahledovy-drevene-hracky

Dřevěné hračky mají své nezaměnitelné kouzlo. Jsou odolné, ekologické a poskytují předškolákům zážitky, které nejlépe podporují jejich rozvoj. V roce 2024 se na trhu objevuje široká škála dřevěných hraček, které lákají nejen děti, ale i rodiče hledající kvalitní a trvanlivé hračky pro své potomky. 

V dnešním článku nabídneme výběr nejlepších dřevěných hraček, které letos oslovily nejen předškoláky i jejich rodiče.

Obsah:

Výhody dřevěných hraček pro předškoláky

 • Ekologie

Dřevo je přírodní a obnovitelný materiál, což znamená, že dřevěné hračky jsou šetrné k životnímu prostředí a mají nižší ekologickou stopu, než hračky vyrobené z plastu či jiných syntetických materiálů.

 • Bezpečnost

Dřevěné hračky jsou obvykle bezpečné a zdravotně nezávadné, protože neobsahují škodlivé chemikálie, které by mohly ohrozit zdraví dětí. To je důležitý faktor zejména pro ty z nás, kteří se snaží zajistit bezpečný prostor pro děti.

 • Odolnost a trvanlivost

Pevný a odolný materiál, jakým dřevo je, zapříčiní, že si dítě s takovou hračkou může hrát doslova dlouhé hodiny bez viditelného poškození. Osobně vyzkoušeno!

 • Rozvoj důležitých vlastností

Dřevěné hračky podporují rozvoj důležitých dovedností u dětí, jako je jemná motorika, prostorová představivost, logické myšlení, kreativita a sociální interakce. Díky přírodnímu materiálu a jednoduchosti děti daleko více zapojují fantazii a učí se kreativitě, která je pro jejich pozdější vývoj velice důležitá.

 • Design

Hračky ze dřeva vynikají krásným a tradičním vzhledem, který může přispět k estetickému rozvoji dětí a také vytvořit příjemné prostředí v jejich herním prostoru. A hezké hračky samozřejmě ocení i samotní rodiče.

Vzdělávací dřevěné hračky jsou letos v kurzu

Hračky zaměřené na rozvoj jednotlivých aspektů dětských dovedností letos hrají prim. Zejména z toho důvodu, že spousta výrobců hraček spolupracuje s předními dětskými mentory, psychology i učiteli, aby vyvinuli takové hračky, které plně podněcují schopnosti a dovednosti dětí všech věkových kategorií a zároveň nabízí nepřeberné množství zábavy.

Bezpečné dřevěné hračky na prvním místě

Pro každého rodiče je důležité, aby si jeho dítě hrálo převážně s bezpečnými hračkami. Vždy se tedy přesvědčte, že kupujete dřevěné hračky s potřebným certifikátem. Co se týče materiálu, tak zde si můžete být jistí, že ekologické dřevěné hračky jsou pro děti tím nejbezpečnějším a nejlepším řešením.

Hračky pro rozvoj motoriky

Motoriku rozvíjí převážně hračky zaměřené na koordinaci pohybu (i drobnější hračky) s potřebou zapojení rukou. Doporučujeme například nejrůznější balanční věže, manipulační desky, hru s míči, mechanické stavebnice, plastelínu, ale i hračky na šlapání a koloběžky. Osvědčily se i kreativní techniky, jako je malování, stříhání a modelování.

balancni-podlozka   balancni-vez   drevene-pravitko

Kreativní dřevěné hračky podporují vzdělávání

Interaktivní dřevěné hračky plně rozvíjejí dětskou fantazii, motoriku a estetické cítění už u těch nejmenších dětí. Kreativních hraček proto v současnosti existuje velké množství. Díky tomu si vybere každý, bez ohledu na potřeby a zájmy. Podívejte se na výčet těch nejoblíbenějších hraček pro malé i velké.

 • Dřevěné stavebnice zábavnou formou podporují hrubou i jemnou motoriku. Doporučujeme zakoupit hned několik typů stavebnic (balanční, mechanické i klasické).
 • Dřevěné vláčkodráhy patří zřejmě k nejoblíbenějším dětským dřevěným hračkám. Oceníte je ve chvíli, kdy hledáte originální dárek. Ke dřevěným vláčkodráhám se totiž dá dokoupit spousta příslušenství a doplňků.
 • Dřevěné puzzle pro děti účinným způsobem trénují paměť a jsou u dětí velice oblíbené. Stačí vybrat motiv. Vždy začínáme od nejjednodušších velikostí, až po složitější obrazce, i menší velikosti jednotlivých puzzlí. Kromě klasických puzzlí na ČistéDřevo.cz najdete mechanické puzzle nebo zvířecí puzzle v netradičních tvarech.
 • Hudební nástroje - hra na hudební nástroj buduje pravou hemisféru mozku. Díky tomu se rozvíjí mozek, paměť a zlepšuje se koordinace rukou. Rovněž má výrazný vliv na vlastní tvořivost, emoce a značně rozvíjí i matematické myšlení.
 • Vzdělávací hry pro děti i dospělé - umožňují dětem osvojit si strategii myšlení, motivovat k tvoření, podněcovat fantazii a pohybovou koordinaci a naučit se přijímat výhry i prohry. 
 • Dřevěné šachy - mezi oblíbené hračky na rozvoj logiky patří šachy. Ty nepopiratelně přispívají k rozvoji inteligence a můžou je hrát i ty nejmenší děti! 
 • Zahradní hry - učí děti zodpovědnosti a zabaví děti venku na čerstvém vzduchu dlouhé hodiny. Navíc děti velice rádi pomáhají rodičům a cítí se u toho náramně důležitě.

drevena-kytara   sachy

Hračky pro děti 3-5 let

Hračky pro děti ve věku 3-5 let by měly být navrženy s ohledem na jejich rozvojové potřeby a schopnosti. Mezi oblíbené hračky pro tuto věkovou skupinu zahrnujeme nejrůznější stavebnice, ale i zahradní nářadí pro malé pomocníky, dřevěné zatloukačky a interaktivní vzdělávací hračky zaměřené právě na rozvoj jemné i hrubé motoriky. Pokud si můžeme dovolit malé doporučení, tak dejte přednost přírodním (nebarevným) hračkám, které nejsou nijak rušivé a děti si s nimi daleko více pohrají. Proč? Díky chybějícím rušivým zvukovým i barevným elementům se u dítěte při hře naplno rozvinou ty mozkové závity, které stojí za obrazovou inteligencí, fantazií a tvořivostí.

Péče o odolné dřevěné hračky

 1. Dřevěný materiál nikdy dlouze nenamáčíme a nenecháváme ve vlhkém prostředí. To platí i u oblíbených zahradních her jako je například kroket, kuželky nebo házení kroužků, které byste měli vždy uchovávat na suchém a chráněném místě.
 2. Pravidelně hračky oprašujeme - zanesený prach jde z dřevěných hraček velice špatně dolů. K pravidelnému čištění bohatě postačí měkčí kartáč.
 3. I přesto, že jsou dřevěné hračky velice odolné, stále dbáme na bezpečnost a pravidelně je kontrolujeme. Zejména u hraček, které mají výrazně propracované drobnější detaily, díky čemuž hrozí větší riziko odlomení menších částí.
 4. U barvených dřevěných hraček se zaměřujeme i na atest barev! Barvy by měly splňovat všechny atesty EU a měly by být určeny pro styk s dětmi i potravinami.
 5. Přírodní dřevěné hračky doporučujeme ošetřit potravinářským olejem. Osvědčil se nám olivový, kokosový i lněný. Stačí pár kapek a důkladně rozetřít.

Cenově dostupné hračky

Možná se budete divit, ale dřevěné hračky nepatří k drahým záležitostem. Nejsou zatíženy cenově drahými bateriemi a jinými vymoženostmi a samozřejmě daleko déle vydrží, než je tomu u hraček plastových. Navíc existuje spousta zajímavých dřevěných hraček, které rozhodně nezatíží vaši peněženku a v dětském pokojíčku se budou skvěle vyjímat. Mezi cenově dostupné hračky patří například

drevena-formule   nakladak

Recenze dřevěných hraček

Dříve, než někde nakoupíte, tak si pozorně projděte nejen recenze prodávajícího, ale i samotného produktu. Podíváme se, na co byste si při čtení recenzí dřevěných hraček měli dávat pozor.

 • Certifikace - dřevěné hračky s certifikátem garantují, že hračky splňují přísné normy týkající se bezpečnosti materiálů a výrobních postupů, a zároveň podporují udržitelnost prostřednictvím použití ekologicky šetrných materiálů.
 • Z jakého dřeva je hračka vyrobená - kromě typu dřeva je pro mnoho zákazníků důležité, aby byly dřevěné výrobky vyrobeny z udržitelně obhospodařovaných lesů.
 • Použitá barva - nejen ty nejmenší děti mají tendenci okusovat a olizovat hračky (mluvím z vlastní zkušenosti). Použití barvy u barevných dřevěných hraček je proto velmi důležité. Neměly by obsahovat žádné nežádoucí chemické látky a lepidla.
 • Kvalita zpracování - hračky by měly být důkladně opracované, nekvalitní výrobci hraček na to tolik nedbají, a pak hrozí i riziko úrazu (například vpichu třísky).
 • Všeobecná obliba u dětí - jsou prostě hračky, které jsou více oblíbené a některé méně. Spousta dřevěných hraček je sice designově krásných, ale pro děti nevytváří dostatečný prostor pro vlastní imaginace. Zapojte proto do výběru i děti!

S udržitelnými dřevěnými hračkami nikdy nešlápnete vedle. Kromě jejich přírodního designu, vlivu na přirozený rozvoj schopností a dovedností dítěte jakéhokoliv věku, musíme zdůraznit i jejich odolnost. Je velice pravděpodobné, že kvalitní hračka ze dřeva vydrží i několik generací. Na ČistéDřevo.cz najdete hračky pro dětskou kreativitu i předškolní vzdělávání.

Související články

Tipy na svatební dárky pro rok 2024

Tipy na svatební dárky pro rok 2024

nahledovy-svatebni-darky

Připravujete se na svatbu kamarádů, rodiny nebo kolegů z práce? Pak jistě přemýšlíte, jaký dárek si pro budoucí manžele připravit. Trendy se každým rokem mění, my jsme si pro vás připravili inspiraci těch nejlepších dřevěných svatebních dárků, protože dřevo a další přírodní materiály jsou letos v kurzu!

V dnešním článku se zaměříme na originální dřevěné svatební dárky, protože jejich poptávka výrazně stoupá a my věříme, že ČistéDřevo.cz má co nabídnout. Inspirujte se!

Obsah

Prozkoumat svatební nabídku

Svatební dárky ze dřeva 2024: současné trendy

Pro hosty je výběr správného dárku pro novomanžele stejně důležitý jako samotná událost. Ale jaké jsou nejlepší tipy na svatební dárky pro rok 2024? Pojďme se podívat na několik “horkých” inspirací, které osloví každý novomanželský pár.

NETRADIČNÍ ZÁŽITEK NIKDY NEZKLAME

Nejrůznější jedinečné zážitky umožňují novomanželům nejen vyzkoušet něco nového, ale také si vytvořit unikátní společné vzpomínky. Navíc je jasné, že by si třeba sami takový zážitek nekoupili. Pokud navíc víte, že jsou snoubenci dobrodruzi, tak neváhejte! Nabídka zážitků se stále rozšiřuje, od romantických večeří a wellness pobytů, až po adrenalinové sportovní aktivity. V roce 2024 jsou populární například soukromé víkendové výlety do exotických destinací nebo lekce vaření s renomovaným šéfkuchařem.

TECHNOLOGICKÉ VYCHYTÁVKY

S rozvojem technologie se stávají různé gadgety stále oblíbenějším dárkem na svatbách. V roce 2024 jsou populární chytré domácí spotřebiče (oblíbené jsou inteligentní kuchyňské roboty, pomalé hrnce, ale i chytré reproduktory nebo osvětlení). Dalšími často vybíranými technologickými dárky jsou také párové fitness náramky nebo hodinky, které pomáhají sledovat zdraví a pohyb.

UMĚLECKÁ DÍLA

Umělecká díla jsou vždy jedinečným dárkem, který představuje individualitu a vkus. V roce 2024 jsou populární originální kousky od mladých a talentovaných umělců, které mohou zdobit interiér novomanželů. Od obrazů, po sochy, či dekorativní předměty, umělecká díla dodají domovu nový rozměr elegance a originality. Další výhodou je, že tato díla věkem získávají na hodnotě, a proto mohou mít budoucí manželé za pár let doma doslova poklad.

EKOLOGICKÉ DŘEVĚNÉ A UDRŽITELNÉ DÁRKY

V souladu s rostoucím důrazem na ochranu životního prostředí jsou ekologické a udržitelné dárky stále žádanější. Tyto dárky nejen že osloví novomanžele, ale také přispívají k udržitelnější budoucnosti.

PERSONALIZOVANÉ PŘEDMĚTY

Dřevěné svatební dárky s vlastním gravírováním letos rozhodně hrají prim. Nejen, že pořídíte krásnou věc z přírodního materiálu, ale také na dřevěný výrobek můžete nechat vygravírovat přání, jméno novomanželů, obrázek či logo. Jsme největší specialisté na gravírování do dřeva a vypálíme pro vás cokoliv. Navíc vše máme skladem a zboží dodáváme již do druhého dne od objednání. Na své si tak přijdou i zapomnětlivci.

svatebni-fotoalbum-darkove-baleni   svatebni-fotoalbum-detail

Proč vybrat dřevěné dárky pro novomanžele

Trendy svatební dárky ze dřeva jsou oblíbenou volbou svatebčanů. Není divu, podívejte se na hlavní důvody, proč dřevěné svatební dárky pro páry vybrat.

 • Symbolika

Dřevo je symbolem stability a trvanlivosti, což jsou klíčové atributy pevného manželství. Dárky vyrobené z dřeva mohou připomenout novomanželům jejich společnou cestu a sílu, kterou mají spolu budovat svůj vztah. A pátý rok manželství se běžně označuje jako dřevěná svatba.

 • Přírodní krása

Není pochyb, že je dřevo přirozeně krásný materiál neomezených možností. Dřevěné dárky přinášejí do domova novomanželů příjemnou atmosféru a spojují je s přírodou.

 • Variabilita

Dřevěné dárky existují v široké škále stylů a designů, což znamená, že lze snadno najít takový dárek, který odpovídá vkusu novomanželů. Od rustikálních až po moderní designy, dřevěné dárky nabízejí mnoho možností pro personalizaci.

 • Ekologie

Spoustu mladých lidí v současnosti dbá na dopad svého působení na životní prostředí. Dárky a doplňky z přírodních materiálů jsou proto skvělou volbou.

 • Cena

Může se to zdát až k nevíře, ale cenově dostupné dřevěné dárky opravdu existují. Dřevo je sice kvalitní a přírodní materiál, za který si každý rád připlatí, ale zároveň jej pořídíte i doslova za pár korun. Mezi takové originální dřevěné dárky patří například fotorámeček, dřevěné fotoalbum, nebo dřevěné dekorace na svatbu, které novomanželé jistě rádi využijí o svém velkém dni.

detail-spalku   detail-spalek

Jak vybrat svatební dárek ze dřeva

Průvodce výběrem dřevěného dárku ve 4 snadných krocích: 

 1. Obraťte se na kvalitní obchody a e-shopy, které se zaměřují na dřevěné dárky a doplňky. Zjednodušíte si tak výběr a dřevěné výrobky mají tyto e-shopy skladem.
 2. Dbejte na kvalitu, nikdo nechce darovat dárek, který se zanedlouho ocitne na dně skříně.
 3. Vyberte si takový obchod, který má přidanou hodnotu. Nabízí například bezplatné vrácení produktu, možnost personalizace, náhled výrobku před realizací, případně možnost stylového dárkového balení.
 4. Nepodceňujte recenze ověřených zákazníků. ČistéDřevo.cz již třetím rokem obhájilo titul ShopRoku.

Praktické svatební dárky

Spoustu lidí považuje praktický dárek za něco, co není příliš atraktivní. Opak je pravdou! Například dřevěné vázy, hodiny, šperkovnice, rámečky na fotky nebo unikátní fotoalba jsou nejen funkční, ale také krásné. Praktické vlastnosti navíc rovněž můžete zkrášlit gravírováním. Pomocí vypalování do dřeva uděláte i z obyčejného dřevěného prkénka unikátní dárkový předmět.

hodiny-s-vlastni-fotografii   drevene-prkenko-svatebni-gravir

Moderní nebo tradiční dřevěné svatební dárky

Máme řešení pro ty, kteří váhají, zda pořídit něco tradičního nebo naopak moderního! Jaké luxusní dřevěné svatební dárky jsou oblíbeným výběrem našich zákazníků? Své si zde najde milovník tradic i moderních vychytávek. Dřevo v sobě totiž krásně snoubí obojí.

 • Dřevěné fotoalbum - vyberte si z široké nabídky vkusných designů svatebních fotoalb, kde si vybere opravdu každý.
 • Fotorámečky s motivem na míru - jak už jsme zmiňovali, tak personalizované dárky patří momentálně k těm nejoblíbenějším. Prohlédněte si je na ČistéDřevo.cz všechny a rozhodněte se pro ten nejlepší!
 • Gravírovaná fotografie na dřevě nebo fotka na plexiskle - zvolte si požadovaný formát a v příloze nám zašlete fotografii. O vše ostatní se postarají naši specialisté na laserové vypalování a barevný potisk dřeva.
 • Dřevěný rodinný kalendář - oblíbenou novinkou v našem sortimentu je dřevěný rodinný kalendář, který není jen praktickým pomocníkem, ale i nástěnnou dekorací.
 • Jmenovky, cedulky a nápisy na dveře (případně zeď) - vyřežeme pro vás nápis, cedulku či motivačná citát, který si novomanželé mohou umístit na branku, poštovní schránku či jako dekoraci na zeď.
 • Zamilované přívěsky na klíče - hledáte cenově dostupný dárek s přidanou hodnotou? Přívěsek na klíče s vlastním motivem je to pravé ořechové.

rodinny-kalendar   ramecek-rodina   svatebni-fotoalbum

Dřevěné svatební dárky na míru

Spousta novomanželů si vytváří seznam přání, co by na svatbě chtěli dostat. Pokud budoucí manželé tímto seznamem nedisponují, buďte proaktivní a zeptejte se! Snoubencům uděláte radost, že si dáváte na dárku dáváte záležet a vy možná ušetříte spoustu času, který byste jinak věnovali výběrem vhodného dárku.

Dřevěné svatební dárky s příběhem mají vždy úspěch

Chcete darovat něco osobního? Pak se zaměřte na personalizované dřevěné dárky. V roce 2024 jsou personalizované dárky ještě více v kurzu. Pomocí moderních technologií je možné personalizovat téměř cokoli, co si člověk dokáže představit. Dřevěné výrobky jsou pro personalizované dárky jako dělané. Gravírujeme až na 2000 unikátních produktů - od kuchyňských potřeb, fotoalb, dekorací, nástěnných doplňků, hodin, cedulek na dveře až po krabičky a pokladničky. Některé výrobky pro nás navíc tvoří či balí chráněná dílna Dřevěný Anděl, takže jejich nákupem navíc podpoříte dobrou věc.

Udržitelné dřevěné svatební dárky jsou teď v módě

Vyhněte se dřevu z nelegální těžby a zvažte ekologické dřevěné produkty. Dřevěné dárky z recyklovaného nebo obnovitelného dřeva jsou šetrné k životnímu prostředí a odrážejí starost o naši planetu. Na našem e-shopu najdete výhradně produkty ze dřeva udržitelně obhospodařovaných lesů.

Svatební dárky jsou příležitostí pro vyjádření lásky, respektu a podpory pro nový životní začátek novomanželů. Ať už se rozhodnete pro zážitkový dárek, personalizovaný předmět nebo technologickou vychytávku, je velmi důležité, aby váš dar byl promyšlený a přizpůsobený osobnostem a zájmům budoucího páru. S našimi tipy na svatební dárky pro rok 2024 jste připraveni přinést úsměv na tvář novomanželů a přispět k jejich šťastnému začátku.

Související články

10 tipů na originální dárky pro sportovce

10 tipů na originální dárky pro sportovce

nahledovy-medaile

Pro mnoho lidí je sport nejen způsobem života, ale i vášní. Pokud hledáte ten správný dárek pro sportovce, možná vám pomůže několik inspirativních nápadů. Zde je 10 tipů na originální dárky pro sportovce, které potěší každého nadšence.

Jak vybrat dárek pro sportovce? Držte se následujících zásadních kroků a nechte se inspirovat výběrem, který vznikl pod záštitou nadšených sportovců v našem “dřeváckém” týmu.

Obsah

Praktické dárky pro sportovce

Sportovci ve většině případů ocení zejména praktické dárky, které jim usnadní jejich činnost, zlepší výkon, či jakkoliv jinak posílí trénink. 

Naše nejlepší tipy na dárky pro sportovce:

 • Sportovní hodinky jsou nezbytnou výbavou každého sportovce. V současnosti se na trhu objevují hodinky s mnoha funkcemi.
 • Batoh nebo jiná sportovní taška. Zde se hodí orientovat převážně sportem obdarovaného. Fotbalisté ocení velkou tašku na kompletní vybavení. Běžci nebo cyklisté zase dají přednost lehkému voděodolnému batohu s možností pitného vaku. Pro zapáleného turistu je vhodný spíše kvalitní outdoorový batoh s nejrůznějšími vychytávkami (třeba sponou na kuksu).
 • Vhodné doplňky stravy ocení každý sportovec, který si hlídá zdravé stravování.
 • Sportovní oblečení nebo náčiní nepatří mezi nejlevnější záležitosti. Pokud chcete darovat opravdu osobní a prémiový kousek, tak výběrem vhodného oblečení nikdy nešlápnete vedle.

venkovni-beh

Originální dárky pro specifické sporty

Pokud jste již své portfolio praktických dárků vyčerpali již v minulých letech, musíte letos zkusit něco jiného. Zamyslete se proto nad tím, jaký sport je preferován a uvidíte, co vás napadne. Kdo stále tápe, máme zde alespoň malou inspiraci.

 • Plavání

Plavec ocení ochranné brýle do vody nebo poukázku na koupi nových plavek či trikotu do vody. Chlor totiž dělá i s kvalitním materiálem své a navíc plavek není prostě nikdy dost.

 • Běh a turistika

K běhání i turistice se hodí převážně reflexní doplňky, případně další ochranné světelné prvky. Radost uděláte i kvalitní čelovkou, případně ledvinkou na mobilní telefon, klíče a další nezbytnosti.

 • Cyklistika

Cyklista rozhodně ocení doplňky na kolo. Zaměřte se například na reflexní prvky na kolo, praktické doplňky i vtipné vychytávky.

 • Fotbal

Fotbalistovi uděláte radost kvalitním fotbalovým míčem, případně doplňky s merchem oblíbeného fotbalového klubu.

 • Halové sporty

Milovníka halových sportů potěšíte výběrem kvalitní obuvi a vhodných nástrojů (například míče, florbalové pálky či stylové helmy).

 • Jóga

Jako milovnice jógy jen připomenu, že doplňků (jako jsou bloky, protiskluzové ponožky, jógamatky a podpůrné polštáře) není nikdy dost.

Co dát sportovci k narozeninám

Co koupit sportovci k narozeninám? Jistě se shodneme, že vzpomínky jsou důležité. Darujte proto fotografii z výherního zápasu či soutěže. Zdá se vám fotografie příliš málo? I pro náročné máme řešení! Fotografie gravírujeme na dřevo, tiskneme na dřevo i sklo. Výjimečná událost si žádá originální řešení. Dárek pro sportovce nebo sportovkyni k narozeninám by měl být v první řadě osobní a stylová fotografie tento aspekt rozhodně splňuje.

Sportovní dekorace jako dárek

Dárek a zároveň dekorace. Jde to vůbec skloubit? Jasně že jde! Vsaďte na dřevěné věšáky na medaile. Na ČistéDřevo.cz najdete širokou nabídku dřevěných věšáků. Vyrobíme vám velké i malé, na míru se jménem i s obrázkem konkrétního sportu. Díky jedinečnému přírodnímu designu jsou dřevěné věšáky na medaile nejen praktickou vychytávkou, ale i stylovou dekorací. Bude slušet obývacímu pokoji, ložnici i předsíni. Sportovní dekorace pro fitnesáka či fitnesačku dá každému příchozímu jasně najevo, kdo v bytě bydlí.

dreveny-vesak-na-medaile-detail   vesaky-na-medaile-drevo

Vtipné sportovní dárky

Chcete sportovce zaručeně rozesmát? I pro tyto požadavky máme řešení. Vyberte si z naší bohaté nabídky dřevěných výrobků a nechte na ně vypálit vtipný text. Víte, co se říká - sportovci jsou známí nejen svým odhodlaný přístupem k životu, ale i specifickým humorem. 

Vybrali jsme pro vás pár nápadů našich věrných zákazníků. 

 • “I sportovci umí vařit!”

Doporučujeme například použít na dřevěná prkénka, servírovací stolky nebo grilovací kleště.

 • “Posiluju!”

Naši zákazníci si celkově velice pochvalují dřevěné korbely na nápoje. Zkuste darovat sportovci dřevěný korbel s gravírováním a vaše snaha se setká s úspěchem.

 • “V každém sportu je kousek umění.

Co koupit sportovkyni k narozeninám nebo k Vánocům? Každá žena má ráda krásné věci. Dřevěné dekorace s osobním vzkazem jsou to pravé ořechové.

 • “Srdce šampiona bije i mimo stadion.”

Pokud je váš protějšek vášnivý sportovec, nemusíte se bát ani romantičtějšího dárku ze dřeva, na který necháte vypálit dvojsmyslný text.

 • “Není to jen sport, je to životní styl.”

Gravírujeme až na 3000 jedinečných dřevěných výrobků. Vyberte si ten váš! Text vyplníte do textového pole v detailu produktu.

krabicka-na-alkohol-s-vlastnim-motivem

Personalizované dárky pro sportovce

Víte, jak ukázat, že jste si dali na dárku záležet? My ano! Osobní dárky pro sportovce hravě vytvoříte pomocí gravírování do dřeva. V nabídce máme až 3000 dřevěných výrobků, které můžete nechat upravit dle vlastního přání. Gravírujeme texty, loga, obrázky i značky oblíbených sportovních klubů.

Levné ale originální dárky pro sportovce

Nemusíte utrácet spoustu peněz, abyste sportovci dali něco extra. I drobnosti potěší, protože dáte obdarovanému najevo, že jste jeho koníček při výběru dárku brali v potaz. Spousta lidí při výběru dárků hledí právě na rozpočet. A co tedy pořídit doslova za hubičku? Nadšený fotbalista a sportovec Tomáš doporučuje dřevěné medaile. “Na medaile lze vypálit jakýkoliv text či obrázek, takže se skvěle hodí jako drobnost, která nezatíží vaši peněženku, ale udělá obrovskou radost. Osobně jsem z takového dárku měl velkou radost, protože mí přátelé tím ukázali, jak dobře mě znají.”

drevene-medaile   drevene-medaile-pro-sportovce   medaile-ze-dreva

Co dát sportovci k Vánocům

A narozeninami nekončíme! Máme pro vás tipy i na stylové vánoční dárky, které ocení každý sportovec. Když sportovec sbírá medaile, případně poháry ze svých úspěchů, pak se mu může hodit vitrína, případně stylová police. V nabídce ČistéDřevo.cz najdete unikátní designové police z masivu pod naší privátní značkou IZARI, které se skvěle hodí jako vánoční dárky pro sportovce. Kromě dubového masivu vás okouzlí i různé typy konzolí a možnosti uchycení na zeď.

dreveny-pohar-pro-sportovce

Ať už jste vybrali cokoliv z této škály dárků, pamatujte, že důležité je projevit svou podporu a zájem o jejich zálibu a vášeň. Vhodný dárek může také posílit jejich motivaci a radost z toho, co dělají. Ať už jste váhali, co koupit sportovci k vánocům či narozeninám, doufáme, že jste dnes našli, co jste potřebovali. Pro více inspirace nás sledujte na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu, Pinterestu i TikToku.

Související články

Jak vybrat originální dárek ke dni matek

Jak vybrat originální dárek ke dni matek

nahledovy-darky-pro-maminku

Své mamince bychom měli projevovat lásku a vděk každý den. Jeden den v kalendáři je však k tomu jako stvořený. Ano, řeč je o Dni matek, svátku, který se slaví v různých obdobách po celém světě a vychází ze zažitých tradic. Přestože spousta svátků vzbuzuje mezi lidmi mírnou i větší kontroverzi, co se týče svátku matek, ten je v Čechách bez výjimek oblíbený. A kdy je den matek? V tuzemsku jej pravidelně slavíme druhou neděli v květnu. Letos se jedná o neděli 12. května 2024.

Chcete-li své mamince v tento speciální den udělat radost drobným dárkem, tím pravým může být právě výrobek ze dřeva. Dřevo je jakožto přírodní substance teplé, vřelé a plné energie, a proto je ideálním dárkem ke Dni matek. Připravili jsme pro vás pár tipů na vhodné dřevěné dárečky ke Dni matek.

Co dát mamince ke Dni matek

Milovnici čaje můžete potěšit dřevěným boxem na čaj, který rovnou naplňte jejími oblíbenými čajovými sáčky. Pokud vaše maminka holduje spíše dobrému vínu, radost jí určitě udělá elegantní sada na víno v dřevěné kazetě.

Pokud má maminka doma pořádný šicí stroj a ráda šije, oceňte její kreativní duši krásným dřevěným boxem na šití. Na hezké vzpomínky jsou jako dělané dřevěné rámečky na fotky, které nabízíme v různých tvarech a velikostech. Na mnohé z nich je navíc možné gravírovat osobní vzkazy a nápisy.

Dřevo ale patří i do kuchyně. ČistéDřevo.cz nabízí velké množství oblíbených kuchyňských potřeb z přírodních materiálů jako jsou kokosové misky, kořenky, dózičky a další nezbytnosti. Z dalších dřevěných výrobků do kuchyně můžete vsadit třeba na prkénko s nápisem “Nejlepší maminka” nebo dřevěnou sadu příborů.

kokosova-miska_1   ramecek-ze-dreva-rodina

Vsaďte na personalizovaný dárek pro matku

Co jsou to vůbec personalizované dárky? Jedná se o výrobky na míru, které jsou upraveny nebo ozvláštněny tak, aby co nejvíce odpovídaly vkusu a potřebám obdarovaného. Na dřevěné výrobky můžete nechat vygravírovat jakýkoliv text, vzpomínku, citát nebo báseň. Podívejte se na naše nejčastější texty na personalizované dárky pro matku.

Jakou textaci zvolit pro gravírování do dřeva?

 • Mamince ke Dni matek
 • Máma rozumí i tomu, co jí děti neřeknou
 • Pro nejlepší maminku na světě
 • Mamince
 • Jedna dobrá matka je víc než sto učitelů

Zahalte radost do dárkového balení

Při výběru dárků pro maminku se řídíme převážně jejími zálibami. Můžeme klidně vybrat i drobnost. Záležet bychom si ale měli dát zejména na dárkovém balení. I malý dáreček tak získá punc luxusu. A co se k zabalení báječně hodí? Například dárkové krabičky a bedýnky, ale vedle nešlápnete ani s dárkovým proutěným košíkem nebo klasickým proutěným košem na nákupy či houby. Ten maminka navíc prakticky využije. Pokud nevíte, co mamince zabalit, inspirujte se našim vymazleným hotovým dárkovým balením.

Low cost dárek ke dni matek vyrobíte hravě i sami doma

Levný dárek ke dni matek vůbec nemusí snižovat jeho kvalitu. Právě naopak, low cost dárky bývají mnohdy originální a plné kreativních nápadů.

Co patří k low cost dárkům?

 • Den jenom pro sebe

Nabídněte mamince den, kdy se společně věnujete pouze jejím zájmům. Může to být procházka v přírodě, společné čtení, nebo zkouška nového receptu.

 • Fotografie

Sestavte sbírku fotografií, které připomínají společné zážitky, dobrodružství a vzpomínky. Můžete zvolit i netradiční formu fotografií. Na ČistéDřevo.cz například nabízíme fotografie na dřevě, na sklu i kvalitní fotografie na plátně.

 • Kulinářský zážitek

Připravte pro maminku domácí dezert, dort, nebo sušenky. Domácí pečení nejenže šetří peníze, ale může vytvořit teplé a osobní spojení.

 • Sazenice a semena oblíbených rostlin

Kupte semínka oblíbených květin nebo bylin. Maminka si sazenice může dát na zahrádku nebo balkon. Mamince pak již dáte oblíbené sazenice třeba ve stylovém květináči.

 • DIY dárky

Kreativita a osobní dotek mohou udělat z dárku zvláštní zážitek. Vyzkoušejte některé z našich tipů, které najdete níže.

bylinkova-zahradka-truhlik   fotografie-na-dreve_1

Co vyrobit mamince ke Dni matek

DIY dárek ke dni matek dá mamince najevo, že jste si dali na dárku záležet a zároveň tyto dárky značně šetří i vaši peněženku. Inspirujte se naším výčtem.

 • Výroba soli do koupele vám zabere jen několik minut

Stačí vlastně smíchat epsomskou sůl se sušenými bylinkami a oblíbeným esenciálním olejem vaší maminky a máte voňavý dáreček hotový mrknutím oka. A do čeho sůl do koupele zabalit? My jsme vyzkoušeli stylové skleněné kořenky a výsledek vypadal skvěle. Doporučujeme vyzkoušet.

 • Pečený čaj potěší každou maminku

Pečený čaj zvládne opravdu každý (osobně vyzkoušeno). Zabalit ho pak můžete do krásné dózy s dřevěným víkem a doplnit o stylové jmenovky, cedulky a jiné výřezy z překližky.

 • Vyrobte mamince originální svíčku

Novou a krásnou svíčku vyrobíte ze starých ohořelých svíček. Nejen, že pak před sebou máte originální dárek, ale i produkt v duchu zero waste. A do čeho nejlépe svíčku udělat - nám se oplatili například kokosové misky, ale i staré zavařovací sklenice. Použít ale můžete i starší hrníček či dřevěnou misku. Výrobek bude o to originálnější. 

 • Lapač snů zvládne i začátečník

V nabídce ČistéhoDřeva.cz najdete spoustu atraktivních komponentů a doplňků pro tvoření. Mimo jiné i příze a polotovary na lapače snů. S dřevěným polotovarem vám navíc výroba půjde rychle od ruky a i začátečník může vytvořit doslova umělecké dílo. Pusťte se do toho! Podrobný návod na to, jak vyrobit lapač snů, najdete i v našem magazínu.

 • Macramé dekorace na zeď

U výroby dárku pro maminku můžete zúročit i vaše znalosti a dovednosti. Umíte háčkovat? Nebo jste se shlédli v macramé? Vyrobte pro maminku něco osobního. Macrame dekoraci na zeď jsme zvládli i my!

sul-do-koupele   kokosova-svicka   macrame

Význam a historie dnu matek

Historie Dne matek sahá až do starověkých dob, kdy byly mateřské postavení a role v různých kulturách oslavovány prostřednictvím různých rituálů a obřadů. Moderní podoba Dne matek, jak ji známe dnes, vznikla v 20. století díky aktivitám a úsilí jednotlivců a organizací, kteří chtěli zdůraznit význam mateřství a mateřské lásky ve společnosti. Tento den slouží jako příležitost vyjádřit vděk a lásku k matkám a uvědomit si jejich neocenitelný přínos v našich životech.

Originální dárky ke Dni matek na poslední chvíli

Patříte stejně jako já mezi zapomnětlivé typy? Pak i pro vás máme nápady, jaké dárky pořídit na poslední chvíli, aniž by se jakkoliv snížila jejich kvalita. Mamince můžete pořídit dárkový poukaz, případně oblíbenou pochoutku. Dalším tipem je i kytička, která každou maminku potěší.

darkovy-poukaz

Tyto a mnoho dalších dřevěných drobností budou skvělým dárkem pro maminky všech věkových kategorií. Další přírodní inspiraci najdete na ČistéDřevo.cz. Tak jaký dárek k svátku matek vyberete?

Tipy na personalizované dárky - Darujte originál s duší

Tipy na personalizované dárky - Darujte originál s duší

nahledovy-personalizovane-darky

S personalizovanými dárky se už nikdy nemusíte bát, že se netrefíte. Nejen, že darujete radost, ale rovněž zachytíte důležité okamžiky originálním způsobem. Darovat takový dárek není jen o výběru předmětu, ale i o vytvoření spojení mezi dárcem a obdarovaným.

V tomto článku se podíváme na skvělé tipy na individuální dárky a objevíme, jak můžete darovat nejen netradiční výrobek, ale i kousek svého já. Věnujte radost, která vypráví příběh – darujte originál s duší!

Obsah

Co jsou to personalizované dárky?

Personalizované dárky jsou výrobky na míru, které jsou upraveny, či ozvláštněny tak, aby odpovídaly konkrétní osobě, případně určité příležitosti. Úprava spočívá v tom, že do dárku jsou zahrnuty prvky, které mají pro danou osobu zvláštní význam nebo dávají jasně najevo, komu dřevěný výrobek patří. Dárky šité na míru jsou vytvořeny hned několika způsoby. A to buď přidáním jména, dat, speciálních zpráv, fotografií, obrázků, apod.

Jaké jsou největší výhody těchto neobvyklých dárků?

 • Osobní dotek - co vy sami oceňujete na dárku nejvíce? Většina z nás samozřejmě to, že je vidět, že si dal dotyčný na výběru i provedení hodně záležet. I proto jsou stále oblíbenější nejen individuální dárky, ale i ručně dělané dárky.
 • Vzhled - samotný estetický dojem z produktu stojí za zmínku. Kombinace vypalování do dřeva a dřevěného výrobku je natolik působivá, že mnohdy kromě praktické funkce splňuje i tu dekorativní.
 • Unikátnost - podobný dárek nikde jinde nenajdete a je jasné, že se jedná o jedinečnou záležitost!
 • Projev vlastní kreativity - k samotnému dárku připojíte i přidanou hodnotu. Kousek vlastního sebevyjádření, které obdarovaný jistě ocení.
 • Víceúčelovost - například taková dřevěná krabička s textem udělá nejen radost díky charakteristickému nádechu, ale rovněž dotyčný ocení její praktickou stránku.

Jak pro vás dárky s příběhem vyrábíme?

Kustomizované dárky pro vás vyrábí naši šikovní zaměstnanci a specialisté na laserové gravírování do dřeva. K dispozici mají profesionální vypalovací stroje, díky nimž budete v rukou držet kvalitní produkt s minimálním opálením, ostrými konturami i jemným stínováním. Stačí si vybrat dřevěný produkt (vypalujeme až na 2000 dřevěných výrobků) a v detailu si zadat požadavek na text, obrázek, logo či fotografii. Individuální požadavky rádi vyřídíme. Stačí se ozvat na e-mail: laser@cistedrevo.cz .

Jaké možnosti personalizace na ČistéDřevo.cz najdete

 • Fotografie - jsme rádi, že můžeme být součástí vašich vzpomínek a důležitých momentů ve vašem životě. Gravírované fotografie pro vás vyrábíme ve vysoké kvalitě a s láskou!
 • Logo - gravírujeme do dřeva firemní, sportovní loga i loga uměleckých skupin a ekologických či veřejných organizací.
 • Text - Zvolte si nejen samotný text, ale taky styl písma pro vytvoření toho nejoriginálnějšího produktu pod sluncem! A co nejčastěji volí naši zákazníci? Kromě jmen se často jedná o důležitá data, osobní motta, citáty, ale i nejrůznější vtipné texty či básničky.
 • Obrázek - Vypalování do dřeva hojně využívají i maminky menších dětí. Ty psanému textu zatím nerozumí, ale v obrázcích se vyznají velice dobře. Najdete u nás i spousta personalizovaných školních potřeb a doplňků, které se hodí jak pro menší děti, tak i školáky.

medonoska-s-logem   fotografie-na-dreve-personalizovany-darek   pravitko-se-jmenem-personalizovane

Dárkové krabice pro muže a ženy

Chcete, aby byl váš dárek co nejvíce unikátní a obdarovaný tam našel vše, po čem jeho srdce touží? Skvělou volbou jsou proto dárková balení. Do dárkové krabičky jednoduše vložíte vše, co má dotyčný rád a dělá mu radost. Víko krabice následně snadno ozdobíte logem, osobním přáním, vlastním jménem, či vtipnou textací - zde již necháváme prostor vaší fantazii.

Dárky na míru k nejrůznějším příležitostem

Narozeniny

Darujte originální dárek, na kterém půjde vidět, že jste si na něm dali záležet. Obzvlášť pokud někdo slaví kulatiny, jistě ocení památeční dárek a milou vzpomínku.

Narození miminka

Narození miminka je krásná událost, na kterou rádi vzpomínají nejen rodiče, ale i novopečené babičky a dědečkové. Darujte vzpomínku, která jen tak nevybledne! Rodiče ocení například dřevěný fotorámeček s porodními údaji, fotoalbum, či gravírovanou fotografii s věnováním. Vše pro vás vyrábíme s láskou!

Svatba

Naše svatební kategorie se jenom hemží krásnými doplňky, dekoracemi, ale i dárky vhodnými na svatbu. Vdechněte svatebním doplňkům romantické kouzlo pomocí vypalování do dřeva!

Výročí

Je snad něco lepšího než oslavit vaši lásku dárkem, který bude vzpomínkou na váš velký den? Vybírat můžete hned z několika dřevěných fotorámečků, rámečků na míru, gravírovaných fotografií i krásných stylových dekorací.

Křtiny

Na dárcích ke křtinám si mnozí dávají opravdu záležet. Mezi nejčastější dary patří šperky, investiční mince, náramky s destičkou vhodnou na gravírování, dřevěné vzpomínkové krabičky s věnováním či vlastním jménem. Nejrůznější personalizované tabulky s údaji o narození a dalšími osobními údaji.

Den maminek a Den otců

Osobitý dárek ke Dni matek i otců snadno vytvoříte pomocí spojení klasického dřevěného výrobku společně s gravírováním do dřeva. Pro tatínky můžeme doporučit například dřevěná prkénka či korýtky, ale potěší i stylový dřevěný korbel na pivo. Maminky ocení rámečky na fotografie, dřevěné vázy a jiné stylové dekorace. 

Promoce

Promoce patří k příležitostem, které si rozhodně zaslouží být pamatovány. Dárek k promocím bude jistě krásnou památkou a udělá radost i za několik desítek let. K promocím naši zákazníci berou převážně fotoalba, ale i památeční destičky, případně personalizované psací, či kancelářské potřeby.

personalizovane-darky-na-svatbu   personalizovane-darky-svatba

Firemní dárky za skvělé ceny!

Hledáte ideální dárek pro své zaměstnance nebo věrné klienty? Všechny naše dřevěné výrobky máme skladem i ve velkém množství. Není pro nás problém vyrobit 10 000 vařeček či dřevěných prkének s logem, nebo dřevěné baňky s obrázkem. Dárky s logem pro klienty i zaměstnance následně odešleme v rekordním čase.

banka-s-logem   prkenko-logo   krabice-s-logem-rybizak

Co na dárky s věnováním říkají naši zákazníci?

Martina ja naším pravidelným zákazníkem a její výběr se primárně obrací právě k vypalování do dřeva a osobnímu provedení. “Pro své příbuzné se snažím vybírat neobvyklé dárky, které je zaručeně potěší. Dárky s gravírováním mají úspěch vždy!”

Zákaznice Kateřina zase říká: “Vždy se snažím o to, aby na dárcích bylo vidět, že jsem si na nich dala záležet. Kromě toho, že spousta dárků sama vyrábím, tak druhou polovinu dárků tvoří právě dárky šité na míru.”

A recenzí našich zákazníků nekončíme. Náš stálý zákazník Martin má většinou problém vybrat dárky pro své rodiče. “Naši pokaždé říkají, že nic nechtějí a vše mají. Je pak problém vybrat něco, z čeho by měli skutečnou radost.” S Martinem ale vždy najdeme skvělé řešení, jak originální dárek vytvořit. Naposledy to byly například krásné gravírované fotografie, které mají rodiče od Martina vystavené na čestném místě v obývacím pokoji.

Jak pečovat o dřevěné dárky?

 1. Dřevo pravidelně očišťujeme od prachu. Hodit se vám bude například měkký kartáček.
 2. Pro větší ochranu materiálu naši dřevoznalci doporučují dřevěné výrobky natírat rostlinným olejem. Vhodný je například kokosový nebo olivový olej.
 3. Kuchyňské potřeby nikdy nedáváme do myčky a větší nečistoty odstraňujeme za pomocí jedlé sody a citronu (lze vyměnit za ocet).
 4. Výrobky ze dřeva, které nejsou ošetřeny povrchovým nátěrem skladujeme v suchu, teple a ne na přímém slunečním světle. Pokud byste přeci jen chtěli dát produkty ven, tak se mrkněte do našeho článku, jak na povrchovou úpravu dřevěných výrobků.
 5. Drobné nedokonalosti (např. odštípnutí, zlomená část) řešíme ihned.
 6. Zlomené části jdou velice dobře slepit vhodným lepidlem. Jak na lepení dřeva se rovněž dozvíte v našem článku v magazínu. Uštípnuté nedokonalosti a nerovnosti zase hravě spravíte využitím tmelu.

 

Jak je zabezpečena doprava a balení?

Ve snaze zajistit maximální spokojenost našich zákazníků jsme věnovali zvláštní pozornost bezpečnosti při dopravě a balení nejen dřevěných dárků. Věříme, že každý kousek, který opustí naše dílny, by měl dorazit k zákazníkovi v optimálním stavu a ve skvostné prezentaci. Dřevěné výrobky jsou baleny s pečlivostí a odborností. Každý dárek je nejprve opatřen ochranným obalem, který eliminuje možnost poškrábání nebo jiného mechanického poškození během přepravy. Poté je pevně umístěn v odolné a speciálně navržené krabici, která zajišťuje stabilitu a pevnost během celého přepravního procesu.

baleni-baliku

A tak zakončujeme naši cestu do světa personalizovaných dárků, kde každý kousek vypráví svůj vlastní příběh a každý okamžik se stává nezapomenutelným. Pro další inspiraci nás sledujte na našich sociálních sítích, kde pro vás máme nachystané další tipy na originální dárky pro všechny.

Související články

Do čeho stylově zabalit dárek

Dřevěné hračky nejen pro děti

ČistéDřevo.cz radí co pod stromeček

Jak potěšit maminku na Den matek? Dřevěný dárek nikdy nezklame

Jaký dárek k Vánocům? Tyhle ocení celá rodina

Tipy na dřevěné vánoční dárky pro muže

Tipy na dřevěné vánoční dárky pro muže

nahledovy-tipy-na-darky-pro-muze 

Vánoce se kvapem blíží a kromě opojné vůně, vánočního pečení a vánoční atmosféry vás jistě čeká i nákup vánočních dárků. Někdo tuto činnost naprosto miluje a někdo naopak nenávidí, ale každý rok jistě hledáte inspiraci, jaké dárky pro své blízké pořídit. Muži často oceňují dárky, které jsou praktické, kvalitní a stylové. Dřevěné vánoční dárky pro muže splňují všechny tyto požadavky.

Nevíte, co dát muži k Vánocům? Díky následujícímu článku si už lámat hlavu nemusíte. Dřevěný dárek pro manžela, dědečka, přítele i tatínka hravě pořídíte na e-shopu ČistéDřevo.cz. Máme pro vás výběr toho nejoblíbenějšího v letošním roce!

Obsah

Originální doplňky v přírodním designu

Dřevěné sluneční brýle, nevšední dřevěný motýlek, či korková kravata nesmí chybět v šatníku žádného elegantního muže. S brýlemi ze dřeva se bude obdarovaný cítit vyjímečně a ukáže svůj nadčasový styl. I když se jedná o čistě přírodní produkt, tak vás dřevěné brýle překvapí lehkostí. Designový motýlek, dřevěné hodinky, i kravata uhlazenou image jenom podtrhnou. K dřevěným designovým dárkům patří i stylové dřevěné šperky - vsaďte na manžetové knoflíčky, brože a další doplňky. 

drevene-bryle   drevene-motylky   dreveny-motylek

Dřevěné doplňky do domácnosti

Hledáte drobnost pro tatínka, která potěší? Dřevěné fotorámečky vykouzlí domov přesně podle představ. Pokud navíc součástí fotorámečku bude vzpomínková fotografie, bude radost dvojnásobná.

Proč právě dřevěný fotorámeček

 • Skvělá cena již od 109 Kč - ideální dárek od dítěte tatínkovi.
 • Na e-shopu ČistéDřevo.cz najdete hned několik typů dřevěných fotorámečků. Vybírejte z nalepovacích fotorámečků na zeď, na pověšení či se stojánkem k umístění na komodu, či konferenční stolek.
 • Dřevěné fotorámečky se skvěle hodí jako podklad pro ručně vyrobené dřevěné dárky. Stačí ozdobit, doplnit o vypalování do dřeva, případně nabarvit a osobní dárek je na světě.
 • Udržitelný design, lehkost i odolnost jsou pro fotorámečky ze dřeva typické.
 • Díky univerzálnímu přírodnímu vzhledu se skvěle hodí do jakéhokoliv interiéru.

fotoramecek-pro-tatinka

Přírodní košík na houby i na dřevo pro milovníka lesa a přírody

Bez čeho se neobejde správný chalupář?

 • Košík na dřevo – topení dřevem má samozřejmě své romantické kouzlo. Neobejde se ale bez správného nářadí. Kdo by taky polena tahal v rukou? 
 • Košík na houby – ocení horlivý houbař, který tráví každou volnou chvilku v lese 

Ptáte se, kde koupit košík na houby, aby byl dostatečně kvalitní a měli jste z čeho vybírat? ČistéDřevo.cz nabízí nejen nepřeberné množství velikostí, ale i tvarů a barev, a také se pyšní nejširší nabídkou košů u nás.

kos-na-drevo_1   kosik-a-hul

Dřevěná dárková krabička

Dárkové dřevěné bedny dokáží i ze zdánlivě obyčejných věcí vykouzlit naprosto úžasný dárek. 

Co vložit do dárkové bedýnky?

 • vše, co má dotyčný rád 
 • oblíbené dobroty
 • luxusní kosmetiku
 • merino ponožky nebo hřejivé termoprádlo

Nebo se inspirujte z již hotových dárkových bedýnek, které jsme pro vás letos exkluzivně připravili.

Dřevěné bedny poté báječně poslouží i nadále. Můžete si do nich schovat nejrůznější drobnosti a poklady. Na dřevěnou krabičku můžete nechat vypálit vzkaz či věnování, nebo zvolit barevný tisk, který vám vyhovuje.

Dřevěný nosič na panáky

Hledáte vtipné dárky pro muže, které pobaví a udělají radost? Dřevěný nosič, nebo prkénko na panáky jsou jasnou volbou. Přírodní a do detailu propracovaný design v kombinaci se štamprlemi bude hvězdou každého večírku. Pokud je váš bratr nebo kamarád člověk, který nezkazí žádnou zábavu, tak jeho nadšení z dárku bude obrovské. Kulaté výřezy navíc zabrání zbytečnému vylití, takže večírek bude bezkonkurenční.

Sada na víno a set na sýry pro gurmána s vytříbeným jazýčkem

Rádi si s manželem posedíte večer u sklenice oblíbeného vína a doplníte to stejně dobrým sýrem? Pak svého labužníka jistě potěšíte sadou na víno nebo luxusním setem na sýry. Stejně jako každému vínu sluší kvalitní sýr, tak neodmyslitelně k sýru patří i stylová servírovací sada.

set-na-syr

Sada na grilování pro skutečného fajnšmekra

Vášnivým koníčkem nejednoho muže je grilování. Potěšte toho svého luxusními doplňky v dřevěném designu, které posunou jeho kulinářské umění na vyšší level. Pro manipulaci s ohněm a horkým masem se bez speciálních nástrojů žádný mistr neobejde. Vhodné příslušenství k opatrnému zacházení a následné údržbě grilu využijete při každé zahradní párty.

servirovani-jidla-gril

Vánoční dárky s věnováním

Vánoční dárky pro muže s osobní hodnotou snadno pořídíte na specializovaných e-shopech zaměřujících se na personalizaci. Co pro takový dárek udělat? Stačí vybrat vhodný dřevěný výrobek a v detailu produktu zvolit možnost gravírování na míru. Naši specialisté na laser v precizní kvalitě vypálí jakýkoliv text, jméno, přání, věnování, ale i obrázek, fotografii či logo. Navíc vypalujeme až na 2000 produktů!

Pro kutily – dřevěný box na nářadí pro pořádného chlapa

Bedna ze dřeva dokonale schová a uklidí všechno vaše nářadí. Už nikdy nebudete muset bojovat s tím, že něco nemůžete najít zrovna ve chvíli, kdy to budete nejvíc potřebovat. Dřevěná bedýnka hravě vyřeší jakýkoliv problém s uložením. Vypálený motiv na víku vás zase nenechá na pochybách, kterou bednu berete do ruky.

box-pro-muze

Rád si hraje? Vsaďte na dřevěné šachy

Krásné vyřezávané šachy udělají radost nejen dědečkovi, který rád procvičuje své logické schopnosti, ale potěší i manžela, tatínka, či bratra. Šachy cvičí nejdůležitější orgán v našem těle – mozek. Zlepšují duševní zdraví a udržují šedé buňky mozkové stále ve střehu. Na trhu existuje velké množství možností výběru šach. Magnetické šachy odolávají nechtěnému pohybu, dárkové šachy vypadají luxusně i jako designový doplněk, šachy ze dřeva jsou zase trvalou položkou, která vydrží i několik generací.

sachove-figurky-habr

Perfekcionista má rád svůj pořádek

Němý sluha z bukového dřeva uspokojí nejednoho jedince milujícího pořádek. Praktický pomocník do každé domácnosti už nenechá válet oblečení jen tak po zemi nebo na židli. Další úložný prostor se vám nehodí? Ale praktický pomocník vždy po ruce ano – takový je němý sluha z masivu. Ten je díky svému nadčasovému čistému designu i skvělou přírodní dekorací.
Všichni z týmu ČistéDřevo.cz vám přejeme krásné a hlavně pohodové Vánoce plné smíchu a hřejivé atmosféry.

nemy-sluha

…co když?

jste se rozhodli pro méně materialistické Vánoce? Obzvlášť v období Vánoc si lidé mají pomáhat a prokázat svou štědrost. V našich zemích existuje spousta možností (Ježíškova vnoučata, Krabice od bot, Skutečný dárek), jak darovat trochu nevšední „dárek“. 

Například naše krásné dřevěné betlémy dělají radost hned v několika Domovech důchodců. I vy se můžete snadno stát Ježíškovým vnoučetem! Navíc pro vás máme skvělou novinku! Otevřeli jsme chráněnou dílnu Dřevěný anděl, kde pro vás její zaměstnanci vyrábí krásné dekorace, dárky a momentálně i adventní kalendáře. Už jsme jich pro vás vyrobili 1000 ks. Pomozte nám je všechny prodat! Z utržených peněz otevřeme další místa pro lidi se zdravotním znevýhodněním. 

Pro další tipy na dřevěné dárky pod stromeček sledujte naše sociální sítě, kde se to hemží skvělými nápady. Jsme pro vás na Facebooku, Pinterestu, TikToku i Instagramu.

Recenze našich zákazníků

heureka-recenze-nasich-zakazniku   heureka-recenze-od-zakazniku   heureka-recenze-zakazniku