MEGA slevy až 30 % na vše a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Poznejte, jaký příběh stojí za vznikem naší firmy

ČistéDřevo.cz začalo svůj příběh v roce 2013 jako malý stánek na řemeslných trzích u Ostravy, kde jsme předávali lidem hřejivost doteku dřeva i kresbu letokruhů v podobě nejrůznějších výrobků. Přáli jsme si však, aby vůně dřeva z naší malé garáže v Albrechticích dělala radost po všech koutech republiky, proto jsme se rozhodli vstoupit také do online světa. Bez předchozích zkušeností a investorů jsme se vydali vlastní cestou a začali budovat e-shop plný řemeslných výrobků, který na českém trhu chyběl.

 

Velkým úspěchem e-shopu bylo získání 1. místa v soutěži Heureka ShopRoku 2021, které jsme obhájili i v roce 2022. Toto ocenění nám ukázalo, že poctivá práce a lidský přístup k zákazníkům mají na trhu své místo. I proto jsme se v létě 2023 rozhodli založit chráněnou dílnu Dřevěný anděl. Upřímně děkujeme, že jste s námi u příběhu firmy, kterou si oblíbily už desetitisíce z Vás. Tomáš Izaiáš a Tomáš Kruczek, zakladatelé ČistéDřevo.cz

 

Originální dřevěné produkty pro každou příležitost

Jasně, všichni víme, že dřevěná může být vařečka, ale my máme skladem tisíce skvělých dřevěných věcí. Nechte se překvapit, co všechno se dá ze dřeva vyrobit.

Přemýšlíte, kdo za projektem stojí?

Jsme dva kamarádi ze školy, Tomáš a Tomáš, kteří se nedlouho po maturitě sešli nad myšlenkou vzniku projektu, který na českém trhu zoufale chyběl, ale chybět by neměl. A to je právě dřevo - živý materiál neomezených možností a podle nás ten nejlepší, protože krásně voní a je radost na něj koukat.

Začali jsme se stánkovým prodejem na tradičních trzích u Ostravy a z vydělaných peněz koupili v roce 2013 webovou stránku. Dál jsme v tátově garáži pronikali do tajů dřeva a postupně budovali e-shop, jak jej znáte dnes.

Čím je ČistéDřevo.cz výjimečné?

  • Na dřevo vypalujeme a barevně tiskneme, takže u nás vyřešíte originální dárek pro maminku i firemní zakázku.
  • V létě 2023 se v Šenově zrodila pod záštitou ČistéDřevo.cz chráněná dílna s názvem Dřevěný anděl. Lidé se zdravotním handicapem v ní balí, kompletují, skládají a dokončují voňavé výrobky od nás i našich dodavatelů.
  • Protože děláme svou práci s úctou a respektem k přírodě, rozhodli jsme se omezit plýtvání v naší dílně a skladu na minimum a vytvořili na e-shopu sekci výrobků, kterým dáváme druhou šanci. Díky všem našim aktivitám jsme získali ocenění "Udržitelný e-shop" a "Zelená firma".
  • Navázali jsme spolupráci s vybranými truhláři z celého světa, abychom vás mohli neustále inspirovat a přinášet nové nápady vyrobené z nejrůznějších dřevin.

Jak to vidí naši zakladatelé

Část vyrábíme sami u nás v dílně, a co sami nevyrábíme, to bereme od ověřených dodavatelů. Samotné nás někdy překvapí, co všechno se ze dřeva dá vyrobit. Proto nás baví neustále objevovat nové truhlárny nejen z Česka, ale z celého světa, a přicházet s novými barvami, materiály, lokalitami původu, překvapivým zpracováním.

Tomáš Kruczek

Zákazník je u nás na prvním místě. Zakládáme si na pohodlném nákupu, vždy spolehlivém doručení a na skvělém hodnocení zákazníků. Snažíme se o personalizovaný zážitek a chceme, aby se zákazníci na objednávku těšili.

Tomáš Izaiáš

Z garáže až po Heureka ShopRoku

2013

Jsme Tomáš a Tomáš, dobří kamarádi a někdejší spolužáci, kteří po maturitě začínají se stánkovým prodejem na tradičních trzích a z vydělaných peněz kupují webovou stránku ČistéDřevo.cz.

2014

Odcházíme z VŠ, abychom se mohli naplno věnovat samostudiu online světa a výroby ze dřeva. Přicházejí první objednávky, některé dokonce od cizích lidí. Euforie! Odesíláme z garáže Tomova táty (ten z našeho rozhodnutí pochopitelně není příliš nadšený).

2015

Zákazníci nám přibývají, přichází čas na laserové gravírování a nespočet probdělých nocí s manuálem v ruce. Sami už na to nestačíme, navazujeme spolupráci s prvními dodavateli a nabíráme do týmu brigádníky Martina a Marka, kteří jsou s námi dodnes.

2016

Stěhujeme se! V novém havířovském skladu konečně připadá v úvahu rozšíření sortimentu. Přibývají hory bedýnek a nově také výrobky z vrbového proutí. Bohužel jsme zapomněli, že schody do skladu nepatří.

2017

Raketový růst a stále se rozšiřující tým nás nutí do dalšího stěhování. Sklad v Šenově u Ostravy se po strop plní dřevem, ale své čestné místo si dobývá i nový profesionální laser, s jehož nákupem se mění všechno - startuje vlastní výroba z překližky.

2018

Máme za sebou několik přeslapů a chyb, ale nevzdáváme se. Přichází ta pravá chvíle na expanzi, a tak začínáme odesílat první objednávky i na Slovensko. Vzniká marketingový tým, který postupně proniká do tajů sociálních sítí, e-mailů a reklamy.

2019

Každodenní kontakt se zákazníky znamenal jediné. Investujeme většinu peněz a e-shop převléká kabát do nového moderního designu, aby byl nákup co nejpohodlnější a nejjednodušší. Teď už snad budou veškeré potřebné informace přehledně po ruce.

2020

Vedle laseru, na kterém vypalujeme a vyřezáváme, přichází čas na nákup další skvělé kreativní inovace - pořizujeme speciální UV tiskárnu, která umí tisknout barevně na dřevo. Konečně si můžeme hrát i s barvami!

2021

Lámeme si hlavu, jak dostat kresbu letokruhů, hřejivost doteku dřeva a jeho vůni co nejblíže k Vám. Máme to! Vytváříme novou foto místnost a investujeme do unikátního foto stroje, který tvoří 360° fotografie a umožňuje tak vidět výrobek ze všech stran.

2022

Léta dřiny a poctivé práce se přetavují do krásného ocenění od našich zákazníků - získáváme Cenu kvality v kategorii Ruční práce a tvoření v anketě Heureka ShopRoku. A tím to pro nás nekončí, jedeme dál!

2023

Pokud chceme lepší svět, měli bychom začít u sebe. Děláme svou práci s úctou a respektem, proto pod naší záštitou vzniká chráněná dílna Dřevěný anděl, kde lidé se zdravotním handicapem balí, kompletují, skládají a dokončují naše voňavé výrobky, ale pracují i na zakázkách dalších společností.

Máte jakékoliv otázky? Napište nám

Nevyplňujte toto pole:

Mediakit ke stažení

Fotky, loga a vše potřebné pro prezentaci naší firmy.

Stáhnout mediakit