AKCE: 10 % sleva na vše s kódem MISTRI2024 a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Udržitelnost a certifikace

Udržitelnost a certifikace

My v ČistéDřevo.cz nedáme dopustit nejen na dřevo udržitelně obhospodařovaných lesů, ale ani na jiné přírodní materiály, které přináší množství dalších výhod – jak z pohledu zdraví a ekologie, tak z estetického hlediska.

1.

Se dřevem neplýtváme

Pokud chceme lepší svět, měli bychom začít u sebe. Ohleduplnost a udržitelnost patří mezi hlavní pilíře ČistéDřevo.cz. Proto jsme se rozhodli omezit plýtvání v naší dílně a skladu na minimum a vytvořili na e-shopu sekci výrobků, kterým dáváme druhou šanci. Produkty, které v kategorii II. jakost najdete, nejsou žádné vysloužilé kousky z druhé ruky. Jedná se o stále bezpečné a funkční výrobky, které pouze nesplňují naše standardy kvality. Mohou vám posloužit jako základ pro další tvoření nebo jednoduchou opravu, a právě proto tento staro-nový sortiment nabízíme s akční cenou. Více informací se dozvíte v tomto článku našeho magazínu.

2.

Udržitelný e-shop

Získali jsme certifikát Udržitelný e-shop. Toto ocenění nám jen potvrzuje, že dělat svou práci s úctou a respektem k přírodě má smysl. Certifikace udržitelných e-shopů vznikla v rámci projektu pod záštitou Asociace společenské odpovědnosti, Visa, Komerční banka a Heureka. Právě na Heurece si díky zelenému odznáčku můžete všechny udržitelné e-shopy snadno vyfiltrovat. Pro zisk certifikátu musí e-shop splňovat přísná měřítka a mít uvědomělý přístup, šetrný k životnímu prostředí a etický vůči zaměstnancům a zákazníkům. E-shop ČistéDřevo.cz tato náročná kritéria splňuje.

3.

Dodavatele vybíráme pečlivě

Dbáme na kvalitu, certifikované výrobce a udržitelnost provozu, kde se snažíme balit vaše balíčky ekologicky. Jednoduše řečeno: nekácíme zdravé stromy, ale vybíráme výhradně ověřené dodavatele výrobků z certifikovaného dřeva udržitelně obhospodařovaných lesů. S našimi dodavateli máme dlouhodobé a osobní vztahy. Veškeré dodavatele se snažíme najít nejprve v České republice a okolních zemích, díky tomu můžeme hrdě říct, že 98 % výrobků pochází z Evropy.

4.

Heureka ShopRoku 2021

Heureka tradičně oceňuje nejzářivější hvězdy českého a slovenského e-shopového nebe. Každoročně o nich rozhodují reální zákazníci a odborná porota. My jsme nesmírně vděční, že se nám tohle ocenění povedlo získat a děkujeme všem, kteří s námi tuto společnou cestu sdílí. Neusínáme však na vavřínech, celkové hodnocení zákazníků držíme i nadále na té nejvyšší úrovni.

5.

Pečujeme o své zaměstnance

Nejsme jen obchodníci, ale především férový tým lidí s rodinnou atmosférou. Naši zaměstnanci mají vyšší, než minimální důstojné mzdy a dohlížíme na genderově rovnocenné ohodnocení či začleňování znevýhodněných skupin do pracovního procesu. Pravidelně získáváme jejich zpětnou vazbu a setkáváme se nejen na schůzkách, ale také si užíváme teambuildingové aktivity a slavíme společně narozeniny.

6.

Podporujeme udržitelnou komunitu

Myslíme na ty, kteří to potřebují. Celoročně se finančně i vlastnoručně podílíme na výsadbě nových stromů na území ČR s organizací Arnika. Zapojujeme se i do nárazových projektů v oblasti udržitelnosti a dobrovolnictví přispívajících k řešení environmentálních nebo sociálních problémů. Pomáhali jsme například lidem postiženým tornádem na Moravě, či uprchlíkům z Ukrajiny.

7.

Zelená firma

ČistéDřevo.cz se zapojilo do projektu “Zelená firma” a umožňuje tak zaměstnancům a partnerům zbavit se ekologickým způsobem starých elektrospotřebičů a baterií přímo v místě našeho podnikání. Tím výrazně zvyšujeme naše aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. Cílem je efektivní zpětný odběr spotřebičů a baterií, které obsahují nebezpečné látky, jako je kadmium, rtuť nebo olovo. Box na odběr těchto spotřebičů je umístěn u naší hlavní budovy. Odpovědné myšlení směrem k zaměstnancům, ale i k veřejnosti je dalším krokem k dlouhodobému cíli - snižování zátěže životního prostředí.

8.

IBM firma roku 2022

Díky svým aktivitám a přístupu k podnikání bylo ČistéDřevo.cz účastníkem této soutěže, která svým všeoborovým a regionálním zásahem patří k největším podnikatelským kláním v zemi. V hodnocení dosahuje maximální objektivity a vytváří zcela ojedinělé vzájemné porovnání účastníků v jednotlivých krajích i za celou Českou republiku. My jsme si z tohoto večera odnesli 3. místo mezi firmami Moravskoslezského kraje.

9.

Vlastní značka IZARI

Spojením našich zkušeností, lidského doteku a lásky k materiálu, na který nedáme dopustit vznikla česká značka IZARI. Vážíme si toho, co nám příroda dává, proto poctivá ruční výroba probíhá pouze ze dřeva udržitelně obhospodařovaných lesů ve spojení s ekologickým balením. Naším cílem je vrátit lidem dřevo v podobě designových produktů a zachovat při tom dobrý poměr ceny a kvality. Záleží nám na tom, aby lidé znali jejich příběh a věděli kdo a z čeho je vyrobil. Z dílny vás zdraví zakladatelé Izaiáš & Kruczek.