AKCE: Zahradní hry se slevou až 15 %

5 tipů na tvoření s dětmi

nahledovy-dinosauri

Udělejte radost klukům

Tvoření s dětmi je skvělý způsob, jak podpořit jejich kreativitu a zároveň rozvíjet motorické a a sociální dovednosti. Kluci obecně milují tvoření spojené s modelováním, řemeslnou prací, či stavěním. V dnešním článku vám přinášíme hned několik nápadů, které malé (i velké) kluky zaručeně zaujmou.

Dinosauří tvoření pro všechny začínající paleontology

Máte doma nadšené paleontology a vše s motivem dinosaurů se setká s obrovským nadšením? Pak vám doma nesmí chybět naše sada s výřezy z překližky ve tvaru dinosaurů a akrylové barvy. O zábavu bude okamžitě postaráno!

Co budeme potřebovat

  • překližkové výřezy - dinosauři
  • akrylové barvy
  • štětce vhodné na malování na dřevo (doporučujeme zejména ty s jemným chloupkem)

Postup

  1. Vezmeme si dřevěného dinosaura a popustíme uzdu naplno fantazii. Kluci si ho vybarví podle svých představ.
  2. Akrylové barvy necháme na dřevěných výrobcích zaschnout minimálně 2 - 4 hodiny, ale nejlépe jeden den.
  3. Po úplném zaschnutí dinosaura ještě přelakujeme průhledným akrylovým lakem. Použít můžeme i akrylový lak ve spreji, který je na aplikaci jednodušší.
  4. Kreativní výsledek není jen potěchou oka, ale následně poslouží i jako dinosauří hračky pro zábavné účely nejrůznějšího charakteru.

TIP na závěr: Nabízíme hned několik typů sad, které můžete využít, pokud vaše ratolesti nejsou fanoušky dinosaurů (např. sada s květinami, listy, lesními zvířátky aj.)

 

Nápady na další tvoření s dětmi

Výrobky ze dřeva mají jednu neocenitelnou výhodu - snadno se upcyklují a neustále můžeme vymýšlet nové a nové způsoby na jejich zkrášlení a zdokonalení.

Letadlo z kolíčků

Dřevěné kolíčky má doma jistě každý. Ve chvíli, kdy nevíte, co byste dětem k jednoduchému tvoření poskytli, tak doporučujeme právě vyrábění z dřevěných kolíčků. Výroba jednoduchých letadel ze dřeva kluky zabaví klidně na celé odpoledne. 

Chytání rybiček

Velice oblíbená hra, kterou využijete například na dětských oslavách a zahradních párty. Stačit nám k tomu budou klasické magnety, tavná pistole a výřezy z překližky ve tvaru rybiček, případně jiných zvířátek (můžeme vyměnit za rybičky vystřižené z tvrdého papírového kartonu). Magnety k rybičkám (papírovým, či překližkovým) připevníme pomocí tavné pistole. Následně si vezmeme dlouhý klacek, na který navážeme pevný provázek, na jehož konci umístíme magnet. A zábava může začít!

Malování na dřevěné figurky

Chcete si vytvořit vlastní dřevěné figurky na hraní? My jsme vyzkoušeli například malování na figurky ve stylu Harryho Pottera a výsledek se podle nás moc povedl. Děti mohou vytvářet oblíbené postavičky z pohádek nebo dají přednost superhrdinům?

Zdobení dřevěného autíčka

Dřevěná autíčka jsou pro kluky báječnou hračkou. Nejen, že jsou zdrojem neutuchající zábavy, ale také se snadno upcyklují. Nudí je obyčejné dřevěné auto? Dejte mu nový rozměr! Vyzdobit ho můžete podle klukovských fantazií a to zábavnou formou. Použijeme k tomu akrylové barvy a plnou hlavu nápadů, jak si dřevěné auto vylepšit. Uděláme z dřevěných autíček vozidlo vhodné do divoké džungle, hasičské auto nebo snad vesmírnou flotilu?

Výroba ptačí budky či hmyzího domečku

Pokud vaše děti neholdují kreativnímu tvoření, zkuste něco techničtějšího. Výroba ptačí budky, či hmyzího hotelu je zábavou, kterou milují kluci všech věkových kategorií (včetně tatínků i dědečků). A na co se při výrobě ptačího krmítka, domečku pro hmyz, či ptačí budky zaměřit? V jednom z našich minulých článků najdete uspokojivé odpovědi a podrobný návod.

auto-ze-dreva-malovani   harry-potter-drevene-figurky   vyroba-ptaci-budky

 

Tvoření s dětmi by mělo být součástí každodenní zábavy pro všechny dětské věkové kategorie. Nenásilným způsobem totiž vytváří prostor vhodný k vyjádření jejich fantazií, rozvoji schopností a dovedností a zejména získání sebevědomí v rámci vlastní seberealizace.

Další nápady nejen na tvoření s dětmi najdete na našem Pinterestu. Jsme pro vás rovněž na Facebooku, Instragramu i TikToku.