AKCE: Zahradní hry se slevou až 15 %

Pohádkové čarodějnické tvoření s dětmi

nahledovy-harry-potter-diy

Blíží se Filipojakubská, nebo také Valpuržina noc - u nás známá spíše pod názvem “pálení čarodějnic”. Pravidelně nastává 30. dubna a dnes se jedná spíše o zábavu spojenou s opékáním špekáčků a přátelským posezením. Pojďme si ale dnes ukázat, že tradice lze uctít i netradičně. Třeba kreativním tvořením s dětmi, kdy si vyrobíte dřevěné hračky, které si děti okamžitě zamilují.

Tradice netradičně

Pálení čarodějnic je velice starobylým a údajně původně gaelským svátkem. Slaví se již několik desetiletí a původ je samozřejmě pohanský - lidé očišťovali pomocí ohně zemi a své okolí od nečistých, zlých a negativních vlivů. Mladí lidé se scházeli na kopcích, kde se zapalovali velké vatry a kolem ohně se následně tančilo, bavilo a přeskakovaly se žhavé uhlíky, či dokonce oheň sám. Dnes má “pálení čarodějnic” ryze zábavný charakter, který pořádají samotné obce, kulturní spolky, či jednotlivci. Je spojen se zábavou, dobrým jídlem i aktivitami pro děti.

Valpuržinu noc ale nemusíte trávit jen venku u velké vatry, zkuste letos něco jiného. Nejrůznější lidové obyčeje si můžete přizpůsobit sobě, potřebám vaší rodiny a zejména vašim společným rituálům. Hlavní podstata je stejná - strávit příjemný čas se svými nejbližšími.

Jak na čarodějnické tvoření ve stylu Harryho Pottera

Je důležité, aby si děti vytvářely rituály se svými rodiči a budovali vzájemný vztah. Právě k tomu báječně poslouží ctění tradic. Pokud chcete vyzkoušet něco kreativního, tak čtěte dále!

Co budeme potřebovat

 • dřevěné figurky
 • akrylové barvy na dřevo
 • výřezy z překližky v kulatém tvaru
 • vypalovačka do dřeva

harry-potter-diy   figurka-harry-potter   nastupiste-harry-potter

Postup

 1. Vybereme si vhodné dřevěné figurky, ze kterých vytvoříme čaroděje a kouzelníky inspirované knižní a filmovou sérií o světě Harryho Pottera.
 2. Na dřevěné výrobky lze skvěle malovat například pomocí akrylových barev, či fixů. Navíc je malování na dřevo skvělou relaxační činností a děti ji doslova milují.
 3. Na výřezy z překližky v kulatém tvaru vypálíme pomocí pájky nápis “Nástupiště 9 a ¾”. My si trochu pomohli a naši specialisté na laserové vypalování nám nápis na dřevěné výřezy pomohli vypálit.
 4. Pokud jste kreativní duše a perfekcionisté, můžete postavičkám připevnit pláště, ušít, či uháčkovat čarodějnické klobouky. Všechny nápady jsou vřele vítány!

Na e-shopu navíc nabízíme i množství překližkových výřezů a výrobků ze dřeva, které můžete využít k dalšímu dekorování interiéru i exteriéru. Zkuste třeba proutěný věnec na dveře, ozdobte si police, či se vrhněte na dekorování dřevěných truhlíků a květináčů.

Tipy na filmy ze světa kouzel

Chcete se letos naladit na pořádnou čarodějnickou vlnu? Máme pro vás tipy na filmy s tématem čarodějnictví, kouzelnictví a fantasy. Noc plnou magie můžete přece prožít i ve vašem obýváku

 • Sága o Harrym Potterovi je dnes již evergreen. Viděli jste všechny díly?
 • Chcete radši českou tvorbu? Potěší vás Dívka na koštěti aneb Saxana!
 • Škola dobra a zla patří mezi novější seriály, bude se líbit hlavně děvčatům.
 • Zaklínač už představuje trochu drsnější podívanou pro 18+ let!
 • Jestli toužíte po pořádné dávce nostalgie, pusťte si Malou čarodějnici. Ideální seriál na koukání s menšími dětmi.
 • Dávno před Harrym Potterem tady byla Mildred Virválová ze seriálu Čarodějnice školou povinné. Taky jste se báli slečny Metlové?
 • Pro teen publikum vznikl příběh o třech legendárních sestrách: Čarodějky. Znělku kultovního seriálu jen tak nevyženete z hlavy!
 • Příběh malé Dorotky z filmu Čaroděj ze země Oz má hned několik zpracování. 
 • V našem seznamu rozhodně nesmí chybět ani dvě svérázné komedie: Čarodějky z Eastwicku a Magická posedlost!

Jak slavíte Filipojakubskou noc vy, chodíte s dětmi na zapalování ohňů? Či si vytváříte nějakou čarodějnickou výzdobu u vás doma? Spousta lidí bere “pálení čarodějnic” i jako příjemný zvyk a pobídku strávit hezký večer s rodinou, sousedy i přáteli. Pro další tipy na kreativní tvoření, inspirativní nápady a výzdobu interiéru navštivte náš Pinterest.