AKCE: Pořiďte si vyvýšený záhon nebo pískoviště se slevou až 15 %

5 tipů na tvoření ze dřeva “s dívkami”

nahledovy-tvorenisdivkami

V dnešním článku se budeme věnovat různým druhům tvoření vhodných k věku a zájmům dívek. Chceme zábavnou formou poukázat na to, jak dětem podpořit jejich tvůrčí proces a rozvinout tak jejich kreativní schopnosti. V textu najdeme hned 5 tipů na zajímavé dřevěné výrobky, které lze k DIY tvoření snadno využít. Pojďme na to!

Vázičky z dřevěných kolíčků

Dřevěné vázy z kolíčků na prádlo vytvoří hezkou dekoraci a zároveň u dívek (obzvláště u těch nejmenších) podpoří trpělivost a motorické dovednosti

Co budeme potřebovat

  • Dřevěné kolíčky na prádlo
  • Víčko od klasické zavařovací sklenice (od víčka se následně bude odvíjet velikost/průměr dřevěné vázy)
  • Tavná pistole
  • Přírodní provázek, případně stužka, nebo krajková mašle na ozdobení
  • Sušené květiny

Postup

  1. Vezmeme si vhodné víčko od zavařovací sklenice.
  2. Na víčko připneme klasické kolíčky. Pokud nám kolíček na víčku špatně drží, tak si pomůžeme tavnou pistolí, kterou kolíček k víčku přilepíme.
  3. Kolíčky připevníme po obvodu celého víčka a vytvoříme tak krásnou dekoraci - dřevěné kolíčky následně můžeme i natřít, potřít třpytkami, či jinak ozdobit.
  4. Na závěr ještě dřevěnou vázu zpevníme přírodním provázkem (případně krajkovou mašlí).

Nápady na další tvoření s dětmi

Inspirujte se našimi dalšími nápady na tvoření s dětmi!

Přírodní obrazy z dřevěných fotorámečků

Pokud vás lisování květin bavilo, tak z vylisovaných květů můžeme vytvořit doslova umělecká díla. Fotorámečky na zeď poslouží jako báječný podklad pro vaše minimalistické obrazy s boho, či vintage nádechem. Výroba je velmi snadná - vezmeme si dřevěný fotorámeček, na který pomocí tavné pistole opatrně přilepíme vylisované květiny (případně jiné přírodniny jako jsou kamínky, šišky, listy). Nástěnná dekorace, kterou vytvoříme se pak skvěle hodí do jakéhokoliv interiéru a obzvlášť dívčímu dětskému pokoji sluší. Rádi byste vyrobili něco plastičtějšího? V tom případě doporučujeme použít výřezy z překližky (které třeba nabarvíme akrylovými barvami). V případě využití překližky doporučujeme lepidlo o disperzi číslo 2.

Lisování květin a výroba vlastního herbáře

V jistém období každého dítěte se objeví výrazný zájem o přírodu a květiny. Také si pamatujete, jak jste si do své sbírky sbírali listy a květiny? Vyrazte do přírody a nasbírejte si čerstvé květiny, listy stromů, ale i trávy, které se vám budou k jednoduchému tvoření hodit. Pomocí dřevěného lisu na květiny rostliny dokonale vylisujeme a lehce vytvoříme vlastní herbář. Na našem e-shopu najdete rovněž hned několik typů dřevěných bloků, které se k výrobě herbáře hodí. 

Výroba vlastních dřevěných šperků z dřevěných korálků

Všechny ženy milují zkrášlování, tak proč si vlastní šperky nevyrobit? Nejen, že se u toho kreativně vyřádíte, ale navíc si vytvoříte šperky, které vám budou skvěle ladit k vybraným outfitům. Na dřevěný korálek můžete použít techniku vypalování do dřeva, ale například i malování na dřevo. Vhodné vzory a nápady na kreativní provedení najdete na Pinterestu.

DIY svíčka v kokosové misce

Holky milují svíčky všech možných tvarů, vůní a velikostí. Zkuste tvoření, které dívky bude zaručeně bavit a zároveň můžete spotřebovat vosk ze starých svíček. K výrobě svíčky budeme potřebovat dřevěný knot, kokosovou misku a vosk. Do prázdné misky z kokosu si doprostřed nachystáme dřevěný knot a zalijeme rozehřátým voskem. Chcete přidanou hodnotu? Kápněte do vosku několik kapek esenciálního oleje s oblíbenou vůní. Ručně vyrobená svíčka je navíc i originálním dárkem.

ctvercovy-koralky   ctvercovy-svicka   ctvercovy-vazicka


Tvoření s dívkami se výrazně liší od pracovních činností s chlapci. Mnohdy jsou holčičky náročné a samotný kreativní proces může být pro rodiče o to složitější. Na druhou stranu je nutno přiznat,  že následné výrobky ze dřeva rozhodně stojí za to. Pokud navíc výtvor obohatíte o překližkové výřezy, případně věnování, tak se stanou i osobními a zejména originálními dárky. Nebo si snad výtvor necháte doma vystavený jako dřevěnou dekoraci?