AKCE: Až 30 % sleva na vše a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Vytvořte si originální dřevěné velikonoční dekorace

Nahledovy-zajic

S oslavou jara se neodmyslitelně pojí nejen Velikonoce, ale i touha vyzdobit si dům či byt jarními dekoracemi. Podívejte se s námi na velice jednoduchou výrobu zajíců z břízy, která do vašeho interiéru vnese vůni jara.

Jak vyrobit velikonočního zajíčka ze dřeva

Výrobu velikonočního zajíčka ze dřeva zvládne i úplný začátečník, nepotřebujete k tomu totiž žádné velké kutilské dovednosti, ale výsledek bude rozhodně stát za to. Tato výroba zajíce ze dřeva vyniká svou jednoduchostí a skvěle se hodí na zábavné jarní tvoření s dětmi.

Co budeme potřebovat

 

vyroba-zajice   postup-zajic

Velikonoční zajíc: návod ze dřeva

 • Kolo ze dřeva obkreslíme na tvrdý barevný papír. Barvu papíru zvolte podle svého uvážení a s ohledem na barevnou kombinaci u vás doma.
 • Namalovanému kolečku přikreslíme hlavu a uši zajíčka.
 • Nyní zajíčka vystřihneme a přilepíme na kulatou podložku z kmene stromu. K lepení můžete použít lepidlo na dřevo, tavnou pistoli, ale klidně postačí i obyčejný Herkules.
 • K uším velikonočního zajíce připevníme provázek, abychom pak mohli ozdobu pověsit.
 • Pokud máte nějaký menší kulatý kousek dřeva, tak jej můžete připevnit jako ocásek.

 

zajicek-ze-dreva

Velikonoční tvoření ze dřeva

Dřevo je příjemným materiálem, které se dokonale hodí k jakémukoliv stylizování a harmonizování domova. Pokud tvoříme ze dřeva, tak připomínáme, že dřevo neustále pracuje a musíme tedy myslet na řádnou úpravu – obzvlášť pokud umisťujeme dřevěné dekorace do exteriéru.

Jaké dřevěné dekorace jsou teď populární?

 • Dřevěná vejce – můžete je vyzdobit mnohými způsoby, od malování akrylovými barvami, vypalování až po klasické zdobení horkým voskem. Krásně vypadají i v přírodním provedení.
 • Dřevěná podložka z kmene stromu na všechny možné (jarní) způsoby
 • Jarní věnce z přírodních materiálů – hitem letošního roku jsou věnce z dřevěných korálků. Mrkněte na náš Pinterest, kde najdete inspiraci.
 • Dekorace z dřevěných bedýnek – vyzkoušejte s dětmi například tvoření hnízdeček ze slámy a výrobu ptáčků.
 • Výroba zajíců ze dřeva – jeden návod vhodný zejména pro tvoření s dětmi najdete výše, do exteriéru se zase hodí zajíčci stvoření například ze špalků.

Velikonoční tvoření z proutí

Z proutí vznikají mnohdy ty nejhezčí velikonoční dekorace. Jaro pak ožívá nejen v tvořivé síle vrbových proutků, ale i ve velice tradičním pletením karabáčů a zejména jarních věnců, jenž symbolizují nové zrození. Pokud se sami chcete vrhnout na velikonoční dekorace z proutí, výrobu a přesný postup najdete v našem článku Proutěné dekorace návod.

prouteny-venec-diy

Odkaz folklorního zdobení ožívá v moderním pojetí

Poslední dobou se stále častěji dostávají do popředí tradice a zvyky našich předků, kterým mnohdy nechybí moderní energický náboj. Folklor se dostává nejen do způsobu života, ale jeho viditelný odkaz ožívá zejména ve výzdobě interiéru, kde momentálně vévodí jarní tematika a velikonoční dekorace. Motivy ruční práce vaší babičky pak hravě využijete v drobných prvcích výzdoby, čímž přivítání jara posunete na zcela novou úroveň.

Jaké motivy použít na dřevo?

 • folklorní náměty
 • jednoduché tvary
 • drobné kvítky
 • vyhýbejte se abstrakci a extravaganci

Jaké postupy dřevu sluší?

 

drevena-vajicka

Jak vyrobit zajíce ze dřeva jsme si už ukázali, ale podobně lze vytvořit například slepičky, vajíčka, nebo jakékoliv jiné jarní a velikonoční motivy. Dřevo je samo o sobě natolik dekorativním prvkem, že nemusíme dělat nic složitého a jarní výzdobu tak s přehledem můžeme svěřit i dětem. Pochlubte se vaší dřevěnou velikonoční výzdobou nebo nasbírejte inspiraci na našem dřevem vonícím Pinterestu.