AKCE: Až 30 % sleva na vše a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

DIY: Jarní věnec s vůní dřeva

kruh-z-preklizky-venec

V našem dnešním článku na vás čekají hned dva velmi jednoduché DIY návody na věnce, které vám přinesou do domova nejen pozitivní atmosféru, ale i příjemnou vůni jara a dřeva. Symbolem jara jsou květiny a příjemné barvy. Přesně takový je i jarní minimalistický věnec, který se hodí k výzdobě interiéru i exteriéru. Věnec budete mít navíc hotový za pár minut.

Jak vyrobit jarní věnec ze dřeva

Věnec je zřejmě nejstarší dochovanou dekorací od počátku lidstva. Není tedy divu, že se dodnes řadí i mezi nejoblíbenější dekorace vůbec a to i díky své variabilitě. Pojďte si jeden takový moderní a minimalistický věnec s námi vytvořit.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ČistéDřevo.cz (@cistedrevo_cz)

Co budeme potřebovat

Postup

 1. Vezmeme si dřevěný kruh z překližky, který obmotáme přírodním provázkem.
 2. Na základ z přírodního provázku připevníme tavnou pistolí dřevěné korálky k navlékání.
 3. Velikost korálků si zvolíme dle vlastních preferencí, pokud ale vybereme dřevěné maxi korále, měli bychom počítat s možným prověšováním. Je proto lepší zvolit i výrazně silnější a pevnější provázek.
 4. Dřevěné korále přilepíme pistolí tak, aby dírky na provlékání byly ve vertikálním směru. 
 5. Nyní do dírek velkých dřevěných korálů můžeme začít zapichovat sušené květiny. Vznikne nám tak krásná dřevěná dekorace v boho stylu.

kruh-z-preklizky-tvoreni   kruh-z-preklizky-zdobeni   kruh-z-preklizky-diy

Dřevěná dekorace do dětského pokoje

Věnec do dětského pokoje? Proč ne! Korpus se jménem snadno pořídíte na našem e-shopu a na dveřích dětského pokoje se takový věnec bude skvěle vyjímat. Ozdobit vám ho mohou pomoci vaše děti. Budete se u toho celá rodina skvěle bavit. 

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ČistéDřevo.cz (@cistedrevo_cz)

Co budeme potřebovat

Postup

 1. Na dřevěný kruh z překližky připevníme do dolní části pomocí tavné pistole dřevěné korále. Navlékací velké korálky vypadají skvěle a na dřevěném kruhu budou i dobře držet. 
 2. Následně můžeme k dřevěným korálkům připevnit i stuhu v přírodním provedení a kruh doplníme i o výřezy z překližky – ty můžou vybarvit děti pomocí akrylových fixů.
 3. K věnci můžeme připevnit i sušené, nebo uměle květiny a krásná dřevěná dekorace na zeď je na světě!

venec-se-jmenem-z-preklizky   venec-se-jmenem-barevny

Čím lze jarní věnec dozdobit?

K jaru se samozřejmě nejvíce hodí barvy a květiny, ale je jen čistě na vás, jak se rozhodnete věnec ozdobit. Níže máte alespoň pár tipů, které při zdobení můžete využít. 

 • Sušené květiny
 • Čerstvé květiny
 • Přírodniny (sušené ovoce, ořechy, skořápky, klacíky, šišky)
 • Vlna, krajka, juta, nebo jiná zajímavá textilie
 • Výřezy z překližky
 • Dřevěné drobnosti (např. ptáček, budka, srdíčko ze dřeva, apod.)
 • Keramické ozdoby (třeba ty, které vám děti přinesou domů z výtvarné výchovy)

Kam věnec umístit

Nemusíme připomínat, že věnec se skvěle hodí jak na zahradu, tak i do vnitřních prostor. Pokud ale chcete věnec umisťovat do exteriéru, tak byste si měli dobře rozmyslet, jaké dekorace na něj použijete. Ne vše totiž dobře odolává větru a jiným nepřízním počasí. 

 • Vhodná dekorace na zeď
 • Venkovní branka
 • Vchodové dveře
 • Ozdobení pergoly
 • Věnec můžete připevnit i na strom
 • Dětský pokoj

venec-se-jmenem

V článku jsme vám ukázali jednu z možností, jak vyrobit jarní věnec. Existuje však spousta dalších variací na věnce, které vás potěší. Tradiční věnec se vyráběl z vrbového či březového proutí. I my jsme se o jeden velikonoční věnec pokusili. Podívejte se rovněž na náš Pinterest, kde najdete inspiraci na mnohé další věnce. Fantazii se totiž meze nekladou. Pochlubte se nám, jaké věnce zdobí váš domov?