AKCE: Zahradní doplňky se slevou až 15 % a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Novinky

Novinky

V této rubrice najdete články o nových produktech na našem e-shopu, ale taky o výrobě dřevěných produktů, naší práci se dřevem a o laserovém gravírování.

Založili jsme chráněnou dílnu Dřevěný Anděl!

Založili jsme chráněnou dílnu Dřevěný Anděl!

Chráněná dílna Dřevěný anděl se zrodila v Šenově u Ostravy v létě 2023 pod záštitou ČistéDřevo.cz. Lidé se zdravotním handicapem v ní balí, kompletují, skládají a dokončují voňavé výrobky ze dřeva.

Dětský dřevěný plánovač pro všechny dobrodruhy

Dětský dřevěný plánovač pro všechny dobrodruhy

nahledovy-tydenni-planovac

Vítejte v dřevěném světě organizace a efektivního plánování! V dnešní uspěchané době je potřeba mít přehled o svých povinnostech, zábavě a cílech. Právě z toho důvodu jsme si pro vás připravili dřevěnou novinku, která je odzkoušena těmi nejpřísnějšími zákazníky - dětmi. Denní plánovač neboli výzva je výrobkem na míru, který zefektivní každodenní úkony malého dobrodruha.

K čemu plánovač slouží?

Denní plánovač pro děti slouží k organizaci a plánování činností a povinností během celého dne. Tento hravý nástroj pomáhá dětem vytvořit strukturu a přehlednost v jejich každodenním životě. Každá máma ví, že budování rutiny je u menších dětí naprosto zásadní.

 • Plánovač podporuje dětskou odpovědnost a samostatnost.
 • Rozvíjí organizační schopnosti a připravují děti do budoucna.
 • Slouží jako komunikační nástroj mezi rodiči a dětmi (případně vychovateli/pedagogy a dětmi).
 • Podporuje zdravý úsudek a schopnost prioritizace.
 • Pomáhá rozvrhnout čas tak, aby nebyly podporovány zbytečné stresory.
 • Třešničkou na dortu je minimalistický design, který vytvoří neotřelou dřevěnou dekoraci

Co je součástí balení?

Výřezy z překližky

Překližku zdobí jednoduché a intuitivní obrázky s jednotlivými činnostmi. Vypalování do dřeva je velice účinnou technikou, která vyniká trvanlivostí a odolností. Nemusíte se tedy bát, že by se obrázky v průběhu času nějak poškodily, či vybledly. 

Dřevěné korálky

Pomocí dřevěného korálku dítě poukazuje na splnění denní povinnosti. Je to pro něj nejen aktivní výzva, ale rovněž zábava, kterou bude s radostí plnit. 

Plochá pruženka

Pruženku nabízíme v růžové, modré a bílé barvě. Záleží jen na vás, jakou barvu zvolíte, aby vám plánovač hezky ladil do dětského pokoje, či odrážel oblíbenou barvu vašeho dítěte. 

Možnost gravírování vlastního jmena 

Pomocí gravírování do dřeva vytvoříte dáreček na míru se jménem vašeho dítěte. Skvělá vychytávka, pokud máte více dětí, či hledáte osobní a originální dárky pro děti a chcete přijít s něčím novým a neokoukaným. Vřele doporučujeme!

planovac-koralky   planovac-pruzenka   planovac-pro-deti

Jak s plánovačem pro děti pracovat?

 1. Nejprve si se svými ratolestmi sedněte a hravou formou jim vysvětlete, jak plánovač funguje.
 2. I když jsou vypálené obrázky značně intuitivní, je dobré si připomenout, co představují. Dětská fantazie často překvapí i zkušené rodiče. 
 3. Najděte si vhodné místo, kde ho budou mít děti stále po ruce. Může se jednat o pracovní stůl, případně lze přichytit na dětskou tabuli (z vlastní zkušeností vím, že klasické pevné magnety 3 mm překližku hravě udrží - vyzkoušeno na naší Lesní abecedě).
 4. Pokud s dětmi o plánovači mluvíte, vyhněte se slovu povinnost, ale mluvte například o výzvě, dobrodružství, zábavě, či průvodci celého dne. Děti to s radostí uvítají!
 5. Zdůrazněte, že si děti vždy po splnění nějaké výzvy, či zábavného úkolu musí posunout dřevěný korálek. Dejte jim týden a uvidíte, jak si všechny úkony snadno a lehce zautomatizují.
 6. Nebojte se vymýšlet odměny za splnění celé tabulky. O to více děti namotivujete. Může se jednat i malou drobnost, jako je například jedno večerní pohádkové čtení navíc, nebo oblíbená hra s rodiči.
 7. Podobným způsobem můžete například v pozdějším věku zautomatizovat některé domácí povinnosti, kroužky, či jinou aktivitu dětí.

planovac-detail

Pro koho je denní plánovač určený?

Primárně je určený pro menší děti, které se teprve učí stálým návykům. Své uplatnění týdenní i denní plánovač ale našel i u dětí s nejrůznějšími specifickými potřebami. Mnoho odborníků s psychologickou praxí, pedagogickým i sociálním vzděláním, se shoduje, že tvorba rutiny výrazně napomáhá dětem s poruchami pozornosti, ADHD, ADD, poruchami autistického spektra, i děti trpící Aspergerovým syndromem. I to byl důvod, proč jsme se do této dřevěné novinky s vervou pustili a má své pevné místo v dětských pokojích našich dětí. Nemluvě o tom, že plánovač je báječným tipem na dárky pro děti inspirující všechny babičky, tetičky i tatínky, kteří si s výběrem zajímavých dárků třeba neví rady.


Už nyní přemýšlíme nad rozšířením této novinky, která zaujala nejen nás, ale i naše široké okolí. Měli byste zájem například o týdenní plánovač kroužků, či domácích povinností nebo by vám přišlo vhod úplně něco jiného? Neváhejte se nám ozvat! Jsme pro vás na sociálních sítích - Instagramu, Facebooku, TikToku i Pinterestu, kde můžete komentovat, či se nám ozvat do zpráv.

IZARI: konečně masivní police za rozumnou cenu

IZARI: konečně masivní police za rozumnou cenu

nahledovy-police-izari

Ať už hledáte police do kuchyně, či dětské poličky, tak jste tu naprosto správně! Česká značka IZARI spojuje lásku k tradičnímu řemeslu a zkušenosti s dřevěným materiálem. Kromě nástěnných hodin jsme se nyní nově pustili i do pořádných dřevěných polic z masivu, které něco vydrží a hlavně skvěle vypadají.

Co tu pro vás máme

Exkluzivně jsme pro vás vyrobili poličky z dřevěného masivu, jež jsou pilotními výrobky nově vzniknuvší české značky IZARI. Dřevěná polička nejen že vyniká unikátním minimalistickým designem, ale rovněž sympatickým poměrem ceny a kvality. Nástěnné police jsou vyrobeny z dubového masivu a ošetřené kvalitním tvrdým voskovým olejem OSMO. Kovové konzole nalezneme ve dvou barevných provedeních a pyšní se industriálním designem. Vybrat si ale můžete i variantu se skrytým kováním. Nemusíte se bát na poličku vyskládat ani těžší věci jako jsou knihy, menší akvárium, květináče nebo vázy a mnohé další dekorace. Nosnost polic je až 20 kg, tudíž budou vaše poklady jak na výsluní, tak v bezpečí. Vybírat můžete hned z několika délek polic – 40 cm, 60 cm, 80 cm a 100 cm.

Ctvercovy-police-bez-konzoli   Ctvercovy-police-cerne-konzole   Ctvercovy-police-bile-konzole

Jak police připevnit na stěnu

Masivní dřevo tvoří dokonale sehranou dvojici právě s unikátním minimalistickým kováním. Kování exkluzivně nabízíme v bílém a černém provedení. Pokud kování a konzole přiznávat nechcete, můžete si vybrat i “skrytou” variantu. Umístění konzolí lze dokonce přidělat dvěma způsoby. Zakoupit tudíž můžete polic více a na každou uchytit konzole jinak. Výsledek bude velice efektní a jedinečný.

Jak IZARI police zavěsit na stěnu?

 1. Pro připevnění poličky budeme nezbytně potřebovat hmoždinky, vruty a kvalitní vrtačku. (Montážní materiál je součástí balení.)
 2. Základem je dobře si promyslet, kam chceme umístit police. Dřevěné poličky bychom měli mít pro ruce, zároveň by ale neměla prostor narušovat (například by měla být v takové výšce, abychom se do ní nebouchali apod.)
 3. Tužkou si vyznačíme místo, kde se budou nacházet vruty, rovněž si na zdi tužkou zakreslíme místo, kam umístíme kovové konzoly. Doporučujeme použít vodováhu.
 4. Vyvrtáme díry, do kterých vložíme hmoždinky a vruty, následně spolu s konzolí připevníme poličku je stěně.

Kam se dřevěné poličky hodí?

Dřevěné police z masivu se díky jednoduchému designu s přehledem hodí nejen do obývacího pokoje, ale do všech místností v bytě. Dřevěná police do koupelny hravě nahradí nevzhledné skříňky, a díky dobře ošetřenému dubovému dřevu se nemusíte dřeva v koupelně absolutně bát! Polička IZARI se krásně vyjímá i na chodbě, v kuchyni, v ložnici jako praktická polička nad postel, ale výborně ji zúročíme i v dětském pokoji. Vyzkoušejte si to sami!

Tipy, jak nastylovat polici

Mysleli jste si, že uchycením dřevěné poličky všechna práce končí? Jste na omylu. Tzv. shelf styling police a policových systémů má svá přesná pravidla. Jdeme si je přiblížit!

 1. Nespokojte se pouze s jednou velikostí poličky. Nakombinujte hned několik různých délek. Potřebujete zaplnit prázdnou a nudnou stěnu v obývacím pokoji? Dřevěné police IZARI jsou ideálním řešením.
 2. Pohrajte si s vrstvením. Doplňky by měly být poskládány ve vrstvách a to jak vertikálně, tak i horizontálně. 
 3. Vše v jednom duchu. Dekorace na poličku by měly být sladěny zejména s okolním stylem. Vybírejte doplňky, které budou ladit se zbytkem místnosti buď barvou, strukturou nebo materiálem. Květináč na polici by měl ladit s jiným květináčem v místnosti, stejně tak svíčka, váza, mísa, box, rámeček na fotky apod.
 4. Správné řazení knih a jejich styling dokáže na poličkách doslova zázraky. Zajímavé knihy dejte do popředí. Slaďte je barevně (můžete zkusit sundat přebaly, pod nimi většinou bývají neutrálnější barvy). Skládejte knihy různě – horizontálně, či vertikálně, či si klidně vystavte oblíbenou knihu obalem dopředu.
 5. Nezapomínejte na organický prvek. Doporučujeme převislé typy pokojových rostlin (břečťan, potos, zelenec, filodendron apod.) nebo vázu sušených květin, třeba velice populární pampové trávy.
 6. Kompozice trojúhelníku (tzv. pravidlo tří) patří mezi základní principy seskupování doplňků na policích. U sebe by vždy měly být nastylovány 3 doplňky tak, že jeden z nich je vyšší a ostatní dva nižší, čímž se vytváří právě iluze trojúhelníku.
 7. Nikdy nearanžujte dekorace ani knihy do jedné roviny. Dle pravidla trojúhelníku můžete vytvářet různé výšky (nižší svíčka, vyšší váza, střední hromádka knih).
 8. Police by neměla být využita od kraje po kraj, nechávejte menší prostor mezi knihami, případně skupinami doplňků. Dosáhnete tak dokonale harmonického dojmu.

drevene-police-izari

Proč dávají současní designéři přednost policovým regálům v interiéru

Ty tam jsou doby, kdy se byt zahlcoval těžkým nábytkem a velkými komodami. Dnešní designéři se zaměřují na sjednocení stylu, hřejivou atmosféru, vzdušnost a praktičnost. A přesně tyto parametry splňují policové regály.

 • Minimalistický styl ocení čisté a velmi jednoduché linie dřevěných polic. 
 • Romantickému stylu bydlení doporučujeme spárovat police s bílým kováním. 
 • Boho stylu sluší přírodní barvy, což poličky IZARI splňují. Zvláště ty se skrytými konzolami.
 • Milovníci industriálního stylu budou nadšení z jednoduchého černého kování.
 • Dřevěné police na zeď mají díky masivnímu provedení univerzálního dubu skvělý potenciál i v interiéru rustikálního stylu
 • Skandinávský a hygge styl jsou si v mnohém podobné – milují přírodní materiály, odstíny hnědé a béžové a hřejivost dřeva.

police-interier-pansky   police-interier-boho

Luxus, tradice a odolnost! To jsou synonyma pro naše dřevěné police IZARI, kde se snoubí čistý design a praktické vlastnosti masivního dubu.Produkt je samozřejmě dodáván v demontovaném stavu. Nemusíte se ale obávat, složení je velice snadné a součástí balení je i montážní materiál. Případně sledujte naše sociální sítě, kde najdete videonávod, jak dřevěnou poličku složit a pověsit. Jsme pro vás na Instagramu, Facebooku, TikToku i Pinterestu.

Dřevěné hodiny IZARI

Dřevěné hodiny IZARI

drevene-hodiny-izari 

Jakmile si do interiéru zavěsíte nástěnné hodiny, dřevo okamžitě vnese do místnosti útulnou atmosféru a hřejivost, kterou doma prostě chcete mít. I jeden prvek může nadobro proměnit váš interiér k nepoznání. Přesvědčte se sami!

Co tu pro vás máme

V dílně ČistéDřevo.cz jsme pro vás vyrobili nástěnné hodiny, ve kterých se snoubí láska ke dřevu, čisté linie, minimalismus i příznivá cena. Nástěnné hodiny do obýváku, dětského pokoje nebo třeba na chalupu, nabízíme jak v masivním provedení dubu, tak i ve variantě z kvalitní překližky. Ručičky máme v bílém i černém provedení a jednotlivé rysky i čísla jsou vypáleny pomocí laseru.

hodiny-v-interieru

Naše nová značka IZARI

Spojením našich zkušeností, lidského doteku a lásky k materiálu, na který nedáme dopustit, vznikla česká značka IZARI. Vážíme si toho, co nám příroda dává, proto poctivá ruční výroba probíhá pouze ze dřeva udržitelně obhospodařovaných lesů ve spojení s ekologickým balením. Naším cílem je vrátit lidem dřevo v podobě designových produktů a zachovat při tom dobrý poměr ceny a kvality. Záleží nám na tom, aby lidé znali jejich příběh a věděli kdo a z čeho je vyrobil. 

Z dílny vás zdraví Izaiáš & Kruczek.

obdelnik-hodiny   obdelnik-hodiny-izari

Proč jsme se rozhodli vyrábět vlastní dřevěné hodiny?

V prvé řadě jsme reagovali na poptávku našich zákazníků, kteří se o hodiny ze dřeva zajímali. Ve chvíli, kdy jsme se snažili sehnat spolehlivého dodavatele, zjistili jsme, jak je náročné najít cenově dostupný design, který by vystihl, jak my sami přistupujeme k dřevěným výrobkům – tedy s respektem a inovací. Značka IZARI se tak zrodila z lásky ke dřevu, tradici, poctivé ruční práci a úcty k přírodě. 

Nakonec nás tedy cesta zavedla zase zpět do vlastní dílny. Dlouho jsme zkoušeli a poctivě testovali různé druhy dřevin, tloušťky, velikosti, design a způsoby ošetření, aby výsledek nejen co nejlépe zapadl do interiéru, ale zároveň se stal designovou dominantou. Naším cílem je dostat tento dřevěný zázrak přírody do každé domácnosti. V nabídce proto máme hned několik typů, ze kterých si můžete vybrat právě ten, který do vašeho domova zapadne nejlépe.

 • Masivní dubové hodiny Ø 34 cm s vyrytými ryskami, u kterých si můžete zvolit barvu ručiček (černá / bílá).
 • Dřevěné hodiny s vyřezanými čísly a ryskami, a to v dekoru amerického dubu, sametově tmavého ořechu, či tradiční světlý dekor břízy, opět ve velikosti Ø 34 cm, nebo extra velké Ø 50 cm. I u těchto typů si můžete vybrat barvu ručiček.
 • Právě připravujeme návrh nástěnných hodin pro děti a vy se můžete do výběru zapojit! Stačí nám napsat e-mail na info@cistedrevo.cz, jaké dětské motivy by se vám líbily.

Nechte se unášet v čase s jedinečnou nástěnnou dřevěnou dekorací.

hodiny-briza   hodiny-dub   hodiny-orech

Výhody dřevěných hodin

 • Hodiny byly navrženy v české dílně, kde je ručně vyrábíme a ošetřujeme ekologickým lněným olejem, který zvyšuje jejich životnost.
 • Strojek značky UTS pochází z německé výroby a vyniká přesností, spolehlivostí a odolností.
 • Velmi tichý chod hodin má uklidňující vliv. Je navíc vědecky dokázáno, že viditelné povrchy ze dřeva účinně bojují proti stresu
 • Černé a bílé ručičky dokonale kontrastují s dřevěným povrchem a vytváří tak dojem celistvého výsledku s minimalistickým designem. Jsou vyrobeny z hliníku a přesně odpovídají velikosti dřevěných nástěnných hodin.
 • Tloušťka hodin má 2 cm v masivním provedení a 0,4 cm v provedení z překližky. 
 • Není snadné najít cenově dostupné velké nástěnné hodiny – dřevěné výrobky obecně nepatří k nejlevnějším komoditám na trhu. Jsme proto extra hrdí, že se hodiny IZARI pyšní dobrým poměrem ceny a kvality.

Dřevěná překližka. Co to je?

Dřevěná překližka je ze své převážné části tvořena kompozitním materiálem. Ten se skládá z krájené nebo loupané dýhy (velice tenká svrchní vrstva dřeva). Nejčastěji se používá materiál z břízy, buku, olše nebo borovice. Jednotlivé dýhy jsou k sobě křížem přilepeny a spojeny vysoce kvalitním lepidlem. Svým designem je masivnímu dřevu podobná a vyniká mnohými vlastnostmi.

hodiny-preklizka-masiv-detail

Výhody dřevěné překližky:

 • Vyniká rozměrovou a tvarovou stálostí.
 • Oproti dřevu má výrazně nižší cenu.
 • Pyšní se vysokou variabilitou – překližka se používá na nábytek, výřezy z překližky zase budou nedílnou součástí vašeho DIY tvoření.
 • Oproti masivnímu dřevu je překližka výrazně lehčí, lépe se s ní manipuluje a snadněji se aplikuje například na zeď.
 • Díky loupané dýze, která se na překližku používá, kontrastně vynikne struktura dřeva a vytvoří tak unikátní dřevěnou dekoraci.

 Líbily by se vám v budoucnu třeba dřevěné hodiny pro děti, nebo nástěnné hodiny s motivy, které jsou zrovna in? Napište nám na náš Instagram nebo Facebook. Vaše požadavky jsou pro nás inspirací i hnacím motorem.

 

ČistéDřevo získalo certifikát Udržitelný e-shop

ČistéDřevo získalo certifikát Udržitelný e-shop

nahledovy-udrzitelny-eshop

Máme ho! Získali jsme certifikát Udržitelný e-shop. Toto ocenění nám jen potvrzuje, že dělat svou práci s úctou a respektem k přírodě má smysl.

My v ČistéDřevo.cz nedáme dopustit nejen na dřevo udržitelně obhospodařovaných lesů, ale ani na jiné přírodní materiály, které přináší množství dalších výhod – jak z pohledu zdraví a ekologie, tak z estetického hlediska.

Certifikace udržitelných e-shopů vznikla v rámci projektu pod záštitou Asociace společenské odpovědnosti, Visa, Komerční banka a Heureka. Právě na Heurece si díky zelenému odznáčku můžete všechny udržitelné e-shopy snadno vyfiltrovat. Pro zisk certifikátu musí e-shop splňovat přísná měřítka a mít uvědomělý přístup, šetrný k životnímu prostředí a etický vůči zaměstnancům a zákazníkům. E-shop ČistéDřevo.cz tato náročná kritéria splňuje.

indexove-hodiny   velikonocni-sada   policka-do-pokoje

POMÁHÁME ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Odjakživa hledáme inspiraci pro naše výrobky v přírodních materiálech, které jsou často přirozeně rozložitelné v přírodě. Dřevo je v tomhle přímo geniální, je to živý materiál neomezených možností a podle nás ten nejlepší, protože nejen že krásně voní a je radost na něj koukat, ale také je snadno rozložitelné. Zároveň se dřevem neplýtváme, proto jsme na e-shopu vytvořili speciální kategorii, kde zákazníkům nabízíme za výrazně nižší produkty druhé jakosti, které nesplňují naše standardy, ale jsou plně funkční.

DODAVATELE VYBÍRÁME PEČLIVĚ

Dbáme na kvalitu, certifikované výrobce a udržitelnost provozu, kde se snažíme balit vaše balíčky ekologicky. Jednoduše řečeno: nekácíme zdravé stromy, ale vybíráme výhradně ověřené dodavatele výrobků z certifikovaného dřeva udržitelně obhospodařovaných lesů. S našimi dodavateli máme dlouhodobé a osobní vztahy.

PEČUJEME O SVÉ ZAMĚSTNANCE

Nejsme jen obchodníci, ale především férový tým lidí s rodinnou atmosférou. Pravidelně se setkáváme nejen na schůzkách, ale také si užíváme teambuildingové aktivity a slavíme společně narozeniny.

MÁME ODPOVĚDNÝ PŘÍSTUP Z ZÁKAZNÍKŮM

Zákazník je u nás na prvním místě. Zakládáme si na pohodlném nákupu, vždy spolehlivém doručení a na skvělém hodnocení zákazníků. Snažíme se o personalizovaný zážitek a chceme, aby se zákazníci na objednávku těšili. Pokud si zákazník s čímkoliv neví rady, může se obrátit na naši zákaznickou péči, buď telefonicky, e-mailem nebo přes online chat. Vždy rádi poradíme, vytvoříme objednávku, nebo pomůžeme s vrácením či reklamací. (A brzy spustíme i věrnostní slevy!)

PODPORUJEME UDRŽITELNOU KOMUNITU

Myslíme na ty, kteří to potřebují. Celoročně se podílíme na výsadbě nových stromů s organizací Arnika (finančně i vlastnoručně). Podporujeme také chráněnou dílnu T-Wood z Frýdlantu nad Ostravicí, kde pracují lidé se zdravotním omezením. Zapojujeme se i do nárazových projektů s cílem pomoci člověku v nesnázích. Pomáhali jsme například lidem postiženým tornádem na Moravě, či uprchlíkům z Ukrajiny. Snažíme se také přispívat k ochraně životního prostředí účastí na projektu Zelená firma.

Děkujeme všem našim každodenním hrdinům, kteří myslí na udržitelnost a snaží se spolu s námi o změnu. Bez vás by naše dřevěné srdíčko netlouklo!

Jaký byl rok 2022 v ČistéDřevo.cz

Jaký byl rok 2022 v ČistéDřevo.cz

nahledovy-firma-squashed 

Rok 2022 nám utekl jako voda. Vždy je za čím se ohlédnout, a proto bychom se s vámi chtěli podělit o několik událostí, které byly pro nás v uplynulém roce důležité.

LEDEN

Se dřevem se neplýtvá a my ho milujeme i se všemi jeho nedokonalostmi. Rozhodli jsme se proto začít loňský rok udržitelně. I vy nám od ledna můžete pomoct neplýtvat a dát nový život produktům II. jakosti, které jsou sice mírně poškozené, ale za výrazně nižší cenu. S trochou šikovnosti ještě dobře poslouží.

ptaci-budka-halfpoint

ÚNOR

Že jsou holky u nás ve firmě šikovné, to už jsme věděli. V únoru se ale opravdu vytáhly a vybudovaly krásný fotoateliér. V něm se nám pro vás fotí výrobky ze dřeva jedna radost. A rovnou jsme pro vás spustili inspiraci na Pinterestu!

stul-z-palet

BŘEZEN

Vypustili jsme do světa mírovou holubici na podporu Ukrajiny. Veškerý výtěžek z prodeje dřevěné brože putoval na transparentní účet Člověk v tísni. Vyprodat brože netrvalo ani dva týdny a společnými silami jsme vybrali přes 70 tisíc! Děkujeme

holubice-na-ukrajinu

DUBEN

Stali jsme se vítězem Heureka ShopRoku 2021! Díky vaší podpoře a hlasům jsme získali prestižní Cenu kvality v kategorii Ruční práce a tvoření. Inspirujte se našimi DIY návody a jednoduchým tvořením ze dřeva i vy. Hlasovat pro nás můžete i letos!

shop-roku-2021

KVĚTEN

Práce se dřevem a jeho přetváření v něco nového je pro mnohé koníčkem, terapií i zábavou. Proto od jara podporujeme chráněnou dílnu T-Wood z Frýdlantu nad Ostravicí, kde pracují lidé se zdravotním omezením.

t-wood

ČERVEN

1. červen má pro nás zvláštní význam, slavíme totiž narozeniny! Letos jsme oslavili už 9 let od založení naší firmy. Přečtete si náš příběh.

cistedrevo-9let

ČERVENEC

Léto jsme zahájili rozšířením skladových prostor. Díky tomu jsme získali dalších 100 m2 a můžeme tak pro vás neustále rozšiřovat náš kouzelně vonící dřevěný sortiment.

drevena-vaza

SRPEN

Natočili jsme video o nás. Věděli jste, že e-shop ČistéDřevo.cz nabízí nejbohatší sortiment dřevěných výrobků na jednom místě?

cistedrevo-sklad

ZÁŘÍ

Už mnoho let se (finančně i rukama) podílíme na výsadbě nových stromů ve spolupráci s organizací Arnika. S každou objednávkou nám pomáháte přispívat i vy, proto jsme se v září rozhodli měsíční příspěvek ještě navýšit.

arnika-organizace

ŘÍJEN

Podzim jsme zahájili ziskem dalšího prestižního ocenění. Obsadili jsme 3. místo v soutěži IBM firma roku 2022 v rámci Moravskoslezského kraje.

shop-roku-vyhlaseni

LISTOPAD

Padá listí, padají hranice! Pokořili jsme pomyslnou metu 10 000 sledujících na Instagramu! Děkujeme.

proutena-zasuvka

PROSINEC

Žádného z úspěchů bychom ale nedosáhli bez dvou nejdůležitějších pilířů – našeho skvělého týmu a zákazníků. Děkujeme všem zaměstnancům, kteří vždy dělají všechno pro to, aby vám naše dřevěné výrobky dělaly radost. A vám, naši milí zákazníci, přejeme krásné Vánoce!

dreveny-andilek

Plány pro rok 2023

Hned po Vánocích pro vás připravujeme velký povánoční výprodej. Chceme uvolnit místo ve skladu, abychom mohli rozšířit nabídku o novinky, které na e-shop chystáme (dřevěné a proutěné dekorace, výrobky na míru a další pecky). Od ledna se také můžete na blogu těšit na hromadu nového obsahu. Opět se zaměříme na jednoduché tvoření se dřevem, doplněné o video-návody, a také tipy na zajímavé a originální dárky. Ty najdete i na našich sociálních sítích a Pinterestu, tak nás nezapomeňte sledovat. A v neposlední řadě vám představíme všechny “dřevorády”, se kterými jsme navázali spolupráci. Bude to srdcová záležitost!

Adventní kalendář s vůní dřeva

Adventní kalendář s vůní dřeva

nahledovy-adventni-kalendar

Nejkrásnější období plné vůní, tradic a vánoční atmosféry je konečně tady a s ním se pojí i spoustu obyčejů. Jeden z nejstarších vánočních zvyků je samozřejmě adventní kalendář. Ten má svou bohatou historii a v současnosti se adventní kalendáře vyrábí nejen pro děti, ale i dospělé. 

Zkraťte nejen dětem čekání na Ježíška! S dřevěným adventním kalendářem se jménem to bude příjemná zábava. Stačí sestavit, naplnit, ozdobit a radost nebude znát konce. Navíc nám s kompletací a výrobou adventního kalendáře pomáhají zaměstnanci chráněné dílny Dřevěný anděl. Už pro vás vyrobili 1000 kusů! Pomozte nám je všechny prodat!

Obsah

Adventní kalendář - dřevěný

Unavují vás předražené kalendáře s lacinou čokoládou ze supermarketu? Krásný dřevěný adventní kalendář se jménem majitele je ideální alternativou pro všechny rodiče, kteří chtějí dětem kalendář naplnit sami. 

K dřevěnému kalendáři jsme pro snadnou montáž přidali i 24 dárkových bavlněných pytlíčků, do kterých se pohodlně vejdou malé dárečky, a taky přírodní provázek a dřevěné přívěsky očíslované od 1 do 24.

Proč dát přednost vlastnímu adventnímu kalendáři ze dřeva?

 1. Podpoříte chráněnou dílnu Dřevěný anděl a pomůžete otevřít další pracovní místa pro naše zaměstnance.
 2. Rodiče mohou kalendář naplnit sami podle svých představ nebo preferencí dětí.
 3. Díky vypálenému jménu dítěte bude jasné, komu kalendář patří. (Vypálíme vám na něj rádi i více jmen nebo jakýkoliv jiný text.)
 4. Zůstane vám i na příští Vánoce. A každý rok si ho můžete dozdobit a naplnit jinak.
 5. Dřevěné výrobky se hodí do každého typu interiéru a právě vánoční dřevěné kalendáře hravě poslouží i jako milá vánoční dekorace.

advent-kalendar   adventni-kalendar

Čím dřevěný adventní kalendář naplnit?

 • Vitamíny – pro děti jsou jako bonbony a my rodiče nemusíme mít výčitky svědomí, že se děti celý měsíc ládují lacinou čokoládou. Ale samozřejmě ani oblíbené mlsání nesmí chybět, aspoň v pár pytlíčcích… ???? 
 • Hračky – jojo, káča, balonky na nafukování, pexeso, hopík, pop it, bublifuk, drobná zvířátka, stickies, lego nebo igráček, pro kluky autíčko, pro holky třeba lak na nehty.
 • Psací potřeby – malé balení pastelek děti hned zužitkují při psaní/kreslení dopisu Ježíškovi.
 • Nálepky nebo tetovačky – s vánoční tematikou nebo oblíbeným pohádkovým hrdinou.
 • Puzzle – mini balení najdete před Vánoci na každém rohu.
 • Plastelína – u nás doma nesmí chybět už několik let. Nebo u vás vede sliz?
 • Hlavolamy – potěší menší i větší děti a potrápí šedou kůru mozkovou. 

adventni-kalendar-postup   vyrezy-vanoce-adventni-kalendar   kalendar-vanoce

Jak kalendář složit?

Stačí trocha trpělivosti a kalendář budete mít snadno hotový. Mrkněte na naše video, které vám skládání vánočního dřevěného rodinného kalendáře urychlí a usnadní.

Jak si adventní kalendář dozdobit?

Víte, co já osobně považuju za největší výhodu tohoto kalendáře ze dřeva? Můžete jej barevně sladit s interiérem, případně obměnit podle toho, jaké barvy jsou letos na Vánoce in. Mimochodem – letos hraje prim barva roku - Viva Magenta v kombinaci s přírodními materiály. Dřevěný nástěnný kalendář tak poslouží i jako moderní vánoční dekorace. Jméno dítěte (nebo klidně i více dětí) vypálené na kalendáři je už jen třešničkou na dortu.

Proč chráněná dílna?

Ve firmě ČistéDřevo.cz se zrodil nápad, jak více pomáhat lidem v regionu, a podpořit tak naši společenskou angažovanost. V dílně je spousta dřevěných výrobků, které potřebují precizní péči, kompletaci a ruční balení. A s tím nám nyní pomáhají naši dřevění andělé. Těm jsme poskytli nejen finanční jistotu, ale rovněž jsme zpřístupnili útulné místo, kde pracují výhradně s přírodními materiály. A jak zmiňuje jeden z našich andělů, Marcel: “Spojení materiálu neomezených možností s reálnými zakázkami je smysluplná a kreativní činnost.” Kapacity našich pracovníků rovněž nabízíme firmám, jež chtějí využít možnosti náhradního plnění. Těšíme se na vaše zakázky i objednávky. Ozvěte se vedoucí chráněné dílny Markétě Kocichové na email marketa@cistedrevo.cz nebo vyplňte poptávkový formulář zde.

Výhody personalizovaných dřevěných výrobků

Dřevěný kalendář, kterým si zkrátíte čekání na Ježíška samozřejmě nepatří mezi jediné motivy na míru. Jsme specialisté na gravírování do dřeva a každou chvíli vám přinášíme novinky, které poslouží jako originální dárky, osobité dekorace a v neposlední řadě dárky s věnováním, vhodné k nejrůznějším příležitostem a životním jubileím. Konkrétně o adventní kalendář byl hlavně mezi maminkami obrovský zájem už loni. Jak se vám líbí?

Další tipy, jak si během adventu zkrátit čekání na Ježíška

 • Vyrobte si adventní věnec, ten je stejně nepostradatelný jako kalendář!
 • Mezi nejtradičnější dekorace patří betlém, i ten můžete ozdobit a vystavit.
 • Tvořte s dětmi, aby se jim vánoční atmosféra dostala pořádně pod kůži (a budou pak na to s láskou vzpomínat).
 • Nezapomínejte na vánoční pečení – zvlášť u těch druhů cukroví, které je lepší dělat s předstihem, aby se stihly uležet (zázvorky, perníčky, pracny, rohlíčky).

embosovany-vaůecek-vanoce   dreveny-betlem   proteny-korpus-vanoce

Plánujeme pro vás hromadu adventní a vánoční inspirace, tak sledujte nejen náš blog, ale i sociální sítě. A nezapomeňte kouknout i na e-shop, kde jsme pro vás připravili hromadu vánočních dekorací a tipů na dárky, a kde si už nyní můžete kalendář objednat (a my vám jej hned druhý den pošleme!)

Pelíšek pro psy na celý život

Pelíšek pro psy na celý život

nahledovy-pelisek

Vzhledem k tomu, že všichni v ČistéDřevo.cz jsme velkými milovníky zvířat, tak není divu, že vznikla i nová kategorie s výrobky pro mazlíčky. Rovněž jsme na základě výrazné poptávky ze strany zákazníků začali vyrábět dřevěné pelíšky pro psy. Pojďme si o nich něco přečíst a zjistit všechny jejich nesporné výhody.

Co tu pro vás máme

Na našem e-shopu můžete nyní nalézt výběr dřevěných pelíšků pro vaše mazlíčky, které jsou odolné a zároveň dobře vypadají. Najdete zde pelíšek pro malého psa stejně jako pelech pro velkého psa. Rovněž vám na míru vypálíme jméno psa přímo na bedýnku a pohodlné útulné místečko pro vašeho čtyřnohého miláčka je hotové.

dreveny-pelisek

Odkud vítr vane

Pelíšek pro psa je vyroben z čistě přírodního materiálu – ze smrkového dřeva. Nejen, že krásně voní, ale i stylově vypadá. Naši specialisté na laseru se vám rovněž postarají o originalitu vámi vybraného pelechu a vypálí vám jméno pejska přímo na dřevěný pelíšek.

Proč jsme naskladnili zrovna pelíšky pro psy ze dřeva?

 • Stále častěji jsme se setkávali s dotazy na téma dřevěných pelíšků pro psy od našich věrných zákazníků.
 • Jsme velkými milovníky psů a věříme, že si naši mazlíčci zaslouží důstojné místo k spánku i odpočinku.
 • Oceňujeme variabilitu, s jakou se dá s dřevěnými pelíšky pracovat. Můžete je natřít libovolně zvoleným barevným lakem, opálit (to za vás rovněž zvládnou šikovné ručičky našich řemeslníků) či prostě zanechat v přírodním provedení.

Jak vybírat pelíšek pro psa

 • Základem je samozřejmě vhodně zvolený materiál, který pejskovi neublíží.
 • Vezměte v potaz zdravotní stav psa, každý pejsek může mít své jedinečné potřeby (např.porucha kloubního aparátu, fenka v očekávání…).
 • Zřejmě nejdůležitější bod – správný výběr velikosti pelíšku pro psa. Velký hafan samozřejmě potřebuje více prostoru. Pelíšek by však neměl být velký příliš, aby se v něm pes cítil bezpečně.
 • V neposlední řadě věnujeme pozornost údržbě pelíšků pro psy. Velké i malé pelíšky potřebují být v neustálé čistotě.

 

pelisek-detail

Dřevo. Proč se na výrobky pro mazlíčky nejvíce hodí?

 • Dřevo je nezávadným materiálem a podobně jako pro děti, tak i pro psy je naprosto bezpečné.
 • Díky vysoké odolnosti klidně vydrží pejskovi celý život a to i v případě, že máte doma tasmánského čerta (vyzkoušeli jsme za vás).
 • Nevíme proč, ale pejskům masiv neskonale voní a pokud uděláte průzkum (podobně jako my), tak zjistíte, že většina psů si jednoznačně vybere dřevěný pelíšek pro psa. Čím to bude?
 • Jedná se o přírodní a obnovitelnou surovinu.
 • Dřevo se skvěle hodí do interiéru a bude vám ladit s vaším vybavením.
 • O pelíšek se nemusíte bát ani ve venkovním prostředí. Dobře odolává vlhkosti, ale i povětrnostním podmínkám.

Dřevěnými pelíšky nekončíme. Objevte kouzlo psích známek ze dřeva!

Kromě dřevěných pelíšků jsme se zaměřili i na dřevěné psí známky, které jsou krásné, odolné a dokonale insta friendly. Máte fotogenického pejska, který je tak trochu raubíř a tak nesmí ven bez osobních údajů? Dřevěná psí známka je pro něj to pravé ořechové. Za pomocí gravíru vám na známku necháme vypálit nejen jméno vašeho pejska, ale i vaše telefonní číslo pro případ zaběhnutí.

znamka   drevena-znamka

Pokud vás dřevěné pelíšky nezaujaly, tak pro vás máme jednoduché řešení. Na ČistéDřevo.cz najdete mnoho dalších typů pelíšků a dřevěných výrobků pro vaše mazlíčky – například proutěné pelíšky, domečky pro morčata, psí známky, pelíšky pro kočku i nejrůznější škrabadla.

Bambus: materiál budoucnosti

Bambus: materiál budoucnosti

nahledovy-bambus 

V dnešním článku vám chceme představit doslova materiál budoucnosti. O jakém moderním fenoménu mluvíme? Samozřejmě o bambusu. Překvapí vás, co vše se dá z bambusu vyrobit a rovněž co to vůbec bambus je. A samozřejmě spoustu bambusových výrobků najdete na našem e-shopu, protože my bambus doslova milujeme. A vy?

Co tu pro vás máme?

Naskladnili jsme pro vás spoustu zajímavých novinek, které se vám budou v domácnosti vyjímat nebo se hodit k originálnímu servírování jídla. Šíře bambusového sortimentu vás jistě překvapí. Co tu tedy pro vás máme?

 • kuchyňské potřeby – servírovací tác, miska na jídlo, stojan na vařečky, blok na nože, příbory, bambusový hrnek, bambusové brčko, chlebník, dřevěný etažér, kuchyňské prkénko
 • kancelářské potřeby – powerbanky, USB flash disky, pera i bloky, organizéry
 • zahradní nábytek – stoly, venkovní regály na květiny
 • nábytek do interiéru – polička, regál, noční stolek
 • doplňky do koupelny – koš na prádlo, servírovací podnos do vany

nadobi-bambus

Odkud vítr vane

Bambus roste zejména v tropickém prostředí s dostatkem vláhy. Dařit se mu bude doslova všude (klidně i u vás na zahradě), ale co opravdu nemá rád, je sucho. Daří se mu zejména v subtropické Asii, Indii a nejvíce rozšířený je v Číně. Některé jedinečné druhy můžete nalézt i v Americe. Ač je výskyt velice dobře zmapován, tak máme za to, že v divoké přírodě existuje ještě více než stovka neznámých druhů a poddruhů bambusu.

cina_1

Proč jsme naskladnili zrovna výrobky z bambusu

Na bambusu nás zaujalo zejména to, že materiál se dá využít již z tříleté rostliny. Navíc rostlinka vyniká velkou trvanlivostí, takže ve chvíli, kdy výrobek z domácnosti vyřadíte, bude již na místě, odkud vaše “dřevěné” výrobky pochází, pravděpodobně stát celý bambusový “les”. Žádná jiná dřevina nelze sklízet a obnovovat tak rychle. Dále vás jistě mohou oslnit další lákavé vlastnosti.

 • Odolný a lehký materiál – vhodný například pro kuchyňské nádobí.
 • Protože roste ve velmi vlhkém prostředí, je zvyklý na vodu a je tak ze všech typů dřeva nejvíce voděodolný – i když jsme velkými fanoušky dřevěného nádobí, tak jejich velkou nevýhodou je tvarová nestálost – bambus naopak díky své voděodolnosti zůstává tvarostálý a hodí se na jakékoliv pokrmy.
 • Potvrzené antibakteriální vlastnosti ocení zejména milovníci hygieny.
 • Snadná údržba – stačit bude jen voda a houba. 
 • Barevná variabilita nádobí ze “dřeva” bambusu a originální textura povýší vaše stolování na úplně novou úroveň.
 • Neabsorbuje omáčky, či jakoukoliv jinou tekutinu z připravených pokrmů.

bambusove-servirovaci-prkenko

Bambus. Co to je?

Bambus je ve skutečnosti tráva, jež dorůstá až do výšky 40 m. V průmyslu se používají zejména stébla, která mají velmi podobné vlastnosti jako dřevo, proto je někdy bambus za dřevo zaměňován. Díky své všestrannosti se navíc bambus stává velice oblíbeným přírodním materiálem, jež nachází využití v kuchyni, koupelně i obýváku ve všech koutech světa. Co se materiálu týče, tak nemá ve světě obdoby a dá se z něj vyrobit téměř vše. Od věcí denní potřeby, hudebních nástrojů, tkaniny, buničiny a papíru, léčiv, používá se ve stavebnictví a nesmíme opomenout ani potravinářství (bambusové výhonky). A proč ho ještě milovat?

 • snižuje uhlíkovou stopu
 • má nenáročné nároky na růst, doslova roste jako z vody – je to nejrychleji rostoucí rostlina na světě
 • jeho růst pomáhá vyčerpané půdě, kde by jinak nic jiného nemělo šanci na přežití
 • převratný a všestranný materiál
 • je zcela rozložitelný

bambusovy-les

Nádherný a plně přírodní materiál nás dokonale okouzlil a svou radost chceme samozřejmě předat i vám. Pokud navíc budete dodržovat správnou údržbu, tak vám výrobky vydrží spoustu let a mohou dělat radost ještě vašim potomkům. Malá rada na závěr: pokud chcete prodloužit životnost, tak doporučujeme neumisťovat na přímé slunce (týká se to zejména nádobí) a občas ošetřit kapkou olivového oleje.

Pokud hledáte inspiraci na další výrobky z přírodních materiálů, tak sledujte náš Pinterest.

Pinujte s námi!

Vyrobeno s láskou: dřevěné šperky

Vyrobeno s láskou: dřevěné šperky

nahledovy-sperky

Dřevěné náramky, náušnice i přívěsky jsou originálním dárkem, ale i stylovým módním doplňkem, který nesmí chybět v šatníku moderní ženy. Dáte přednost přírodnímu provedení, nebo vyzkoušíte sílu ručně malovaných skvostů? Nezapomeňte si tyto krásné šperky ze dřeva uložit do neméně okouzlující dřevěné šperkovnice.

Co tu pro vás máme

Naskladnili jsme pro vás spoustu stylových dřevěných módních doplňků, které dokonale doplní outfit každé moderní ženy. Nově na e-shopu ČistéDřevo.cz najdete například:

drevene-nausnice   dreveny-privesek   dreveny-naramek

Poctivá ruční práce

Náš dřevěný náramek, přívěsky ze dřeva i náušnice ze dřeva jsou vyrobené z kvalitní překližky, která vyniká svou pevností, odolností i hřejivou kresbou dřeva. Puzetka z vysoce kvalitního titania u náušnic je snem každého alergika. Titanium totiž neobsahuje nikl, kadmium a olovo a patří tak mezi vrchol hypoalergenních látek používaných ve šperkařství. Šňůrky u přívěsků, či náramku ze dřeva jsou vyrobeny z voskované nylonové šňůrky, která vyniká svou pevností (osobně vyzkoušeno). Za přidanou hodnotu považujeme i to, že je každý jednotlivý dřevěný šperk ručně namalován hypoalergenním kvalitním akrylovým barvivem, jež skutečně drží.

sperky-ze-dreva

Proč jsme naskladnili zrovna módní doplňky ze dřeva?

Chtěli jsme mít na e-shopu něco, co okamžitě upoutá pozornost a zároveň je to až opojně osobní. Dřevěné šperky nás okouzlily svou hravostí, originalitou, ale i symbolickým sdělením, kterým jednoznačně disponují. Na své si přijdou milovníci hor, přírody a lesa, ale i zamilované páry, či stylové určovatelky nového stylu. Variabilita je neskonale široká a máme tu něco pro odvážné jedince, kteří se nebojí barev, ale i perfekcionisty s romantickou duší.

Jak si dřevěné šperky uložit?

Krásné dřevěné šperky, které dokonale vystihují vaši osobnost i styl si zaslouží i důstojné místo, které vašim šperkům ze dřeva bude slušet. Na našem e-shopu najdete nepřeberné množství dřevěných šperkovnic, které něco vydrží, ale zároveň jsou i nevšední dřevěnou dekorací.

 • šperkovnice ze dřeva
 • pořadač na šperky
 • šperkovnice na náušnice
 • věšák na šperky
 • šperkovnice na míru (například s vlastní jménem, či oblíbeným tvarem)

 

Dřevěná překližka. Co to je?

Jedná se o kompozitní desku vyrobenou ze dřeva. Nejčastěji se objevuje překližka vyrobená z břízy, buku, lípy, ale objevují se i stylové tmavší druhy překližek vyrobené z kaštanu. Krájená, či dokonce loupaná dýha se na sebe navzájem lepí a následně tvoří základ překližkové desky. Dřevěná překližka má pak nespočet dalšího využití – například ve výrobě nábytku, dekorací, originálních dárků a upomínkových předmětů a v neposlední řadě i stále populárnějších dřevěných náramků, náušnic, šperkovnic ze dřeva a dalších módních doplňků i příslušenství.

Výhody překližky

 • rozměrová a tvarová stálost
 • nízká cena
 • atraktivita
 • nepřeberně široká škála využití
 • dokonalý podkladový materiál pro upcyklaci a další ruční práci
 • odolnost a neobvyklá pružnost
 • snadno se opracovává

balonek-se-jmenem   sperky-ze-dreva-na-dlani   servirovani-svatebni-dort

Pokud chcete být elegantní, originální a styloví za každé situace, tak nutně musíte mít naše dřevěné šperky. Nejste si jisti, zda se hodí k vašemu vkusu, či stylu? Navštivte naše sociální sítě, kde se přesvědčíte o opaku a najdete zde inspiraci, jak naše šperky ze dřeva vynosit.