AKCE: Zahradní hry se slevou až 15 %

Milujete sport? Co vám při zařizování bydlení nesmí chybět

Nahledovy-vesaky-na-medaile

V dnešní době, kdy se lidé stále více zaměřují na své fyzické i duševní zdraví, je důležité vytvořit prostředí, které podporuje sportovní aktivity i odpočinek přímo v domově. Od multifunkčního zařízení po vhodné úložné prostory, správné vybavení může udělat z bytu pro sportovce nejen místo k odpočinku, ale také k aktivnímu životnímu stylu.

Sportovní vybavení, ale i nejrůznější sportovní upomínkové předměty nemusí být jen prostředkem k sebevyjádření, či pomůckou pro sport, ale v neposlední řadě se stávají jedinečným designovým prvkem vašeho interiéru. Přesvědčte se sami!

Obsah

Tipy na vybavení bytu pro sportovce

Víte, co je obrovským trendem v interiérovém designu? Přizpůsobení bytu svým koníčkům, potřebám a své osobnosti. Bytové doplňky nemusí být jen nudné. Zkuste se trochu odvázat a vnést do bydlení kousek sebe samého. Využít můžete specifického vybavení pro sportovce a samozřejmě i motivů na míru, které dají jasně najevo, kdo v bytě bydlí.

domaci-joga

Domácí tréninkové prostředí

Ergonomie prostoru na cvičení zahrnuje uspořádání bytu, volbu cvičebních pomůcek, rozložení prostoru a další faktory, které ovlivňují pohodlí, efektivitu a bezpečnost cvičení. Ergonomicky navržená zóna na cvičení může přispět k zvýšení pohodlí, motivace a efektivity cvičení, a také snížit riziko úrazů a nepříjemných pocitů spojených s nevhodným prostředím.

Úložné řešení pro sportovní vybavení

Domácnost aktivních sportovců samozřejmě odráží jejich koníček, ale zároveň by sportovní náčiní mělo perfektně zapadnout do celkové koncepce interiéru. Na úklid všech sportovních součástí, výbavy na fandění (např. řehtačka, šála, trumpeta), vybavení na kolo, či horolezeckých potřeb skvěle poslouží praktické dřevěné bedýnky a úložné boxy. Úložné prostory na sportovní vybavení v podobě dřevěných bedýnek hravě schovají sportovní oblečení i potřeby tak, aby se zároveň staly poutavým bytovým doplňkem a dekorací.

 ulozne-bedynky

Vystavte svůj koníček na odiv

 • Kolo může s přehledem posloužit i jako výrazný designový prvek, který udává tón celému interiéru. Dobře vypadá zavěšené na hácích na stěně, navíc tak nezabere příliš prostoru, což je ideální řešení, pokud bydlíte v bytě.
 • Taneční tyč v obýváku vám umožní trénovat doma (a originálně pobavit návštěvu u sklenky vína :-))
 • Vášniví lyžaři rovněž nemusí mít lyže schované ve sklepě. Co je například zavěsit na policové konzole na chodbu, či do ložnice? 
 • Boulderingová stěna oslní nadšené horolezce a zároveň nemusíte přemýšlet nad tím, jak oživit prázdnou zeď v obýváku.
 • Boxovací pytel v ložnici se stane nevšedním doplňkem a dominantou.

pole-dance

Dřevěný věšák na medaile – nevšední bytový doplněk

Dřevěný věšák na medaile se již několik let drží v žebříčku našich nejprodávanějších produktů. Jedná se nejen o skvělý dárek pro fanouška sportu i vášnivého sportovce, ale i o atraktivní dřevěnou dekoraci.

Proč právě dřevo?

Možná se ptáte, kam je nejlepší umístit věšák na medaile? Pro děti je samozřejmě nejvíce vhodný dětský pokoj. Pokud se ale nebojíte výzev a stojíte si za tím, že moderní vybavení bytu by mělo být osobité, tak můžete věšák na medaile zakomponovat vlastně kamkoliv. Mezi poměrně tradiční místa patří například chodba, předsíň, či například stěna v obýváku.

Jaké typy věšáku na medaile se jménem si můžete pořídit?

Fantazii se meze nekladou a záleží čistě na vašem koníčku, či zájmu někoho z vašich blízkých. Ať už máte doma rybáře, malou zpěvačku či dobrovolného hasiče, všechna ocenění si zaslouží být na očích. Podívejte se na naše nejčastější motivy věšáků na medaile a můžete se inspirovat jejich designem či klidně vymyslet svůj vlastní.

 • věšák na medaile – tanec
 • věšák na medaile – běh
 • věšák na medaile – gymnastika
 • věšák na medaile – kola
 • věšák na medaile – fotbal
 • věšák na medaile – judo

vesak-na-medaile_2   dreveny-vesak-na-medaile   vesaky-na-medaile_1

Prostor na cvičení DIY

Ne každý si může dovolit pořídit drahé posilovací stroje a činky. To platí zejména pro ty, kteří dávají přednost domácímu cvičení. Posilování na profesionálních strojích se samozřejmě liší od cvičení doma. Zaměřte se proto na správnou a důkladnou techniku cvičení. A co se týče pomůcek - nahraďte je věcmi denní potřeby. 

Čím nahradit cvičící stroje:

 • lahve a bandasky s vodou vám hravě nahradí činky i zatížení s velkou hmotností
 • batoh s nákladem (jako náklad použijte například knihy) je rovněž alternativou pro zvýšení zatížení a hmotnosti
 • tréninková bradla i cvičební podpěry nahradíte židlemi i stoly
 • polštář poslouží jako provizorní verze vyvažovací plošiny

Dárky pro sportovce v personalizovaném duchu

Pokud máte v rodině někoho, kdo je vášnivým sportovcem, tak dárky již nemusíte řešit. Pořiďte pro dotyčného něco, co mu připomíná jeho koníček. Přesně takové sportovní dárky je budou i bavit. Nekupujte už zbytečnosti a inspirujte se na našem e-shopu. Stačí mít neotřelý nápad a napsat našim šikovným specialistům na laser (na info@cistedrevo.cz), kteří pro vás vyrobí na míru téměř cokoliv. Tak se klidně odvažte a popusťte uzdu fantazii.

Wellness koutek v bytě

Kromě prostoru na cvičení je vhodné věnovat pozornost i domácí regeneraci, aby cvičení bylo co nejúčinnější. Při vhodném rozmístění může být relaxační prostor součástí toho cvičebního.

A jak by měl koutek na relaxaci doma vypadat?

 • Harmonie barev - nepřehánějte to s divokými barvami. Použijte jemnou paletu barev v kombinaci s uklidňující zelenou nebo uvolňující modrou. Vše pouze ve světlých odstínech.
 • Zvuková kulisa - relaxační hudba, případně zvuky přírody výrazně potlačují napětí. Obzvláště zvuky přírody se ukázaly být v tomto ohledu velice účinné. Někomu vyhovuje hučení moře, oblíbené jsou i zvuky pralesa či horské řeky.
 • Meditace - nechte si volné místo na podložku vhodnou k meditaci či joze. Tuto zónu předtím rovněž využijete pro cvičení a máte hned dvě mouchy jednou ranou!
 • Přírodní prvky a dekorace - věnujte pozornost okolnímu prostředí. Tělo se mnohem lépe regeneruje v prostoru, kde vládne dřevěný nábytek, živé květiny, dekorace a prvek vody (například i ve formě difuzéru či fontánky).
 • Relaxační pomůcky - ty zahrnují například masážní válečky. Pořídíte je doslova za pár korun, ale jejich praktický přínos je nevyčíslitelný.

spalek-v-interieru   relax-koutek-v-byte

Hledáte-li další originální výrobky i dárky na míru, tak sledujte naše sociální sítě a Pinterest, kde se to hemží skvělými nápady a inspirací a vy zjistíte, že věšák na medaile pro běžce není naším jediným parádním výrobkem.

Související články