AKCE: Až 30 % sleva na vše a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

10+ tipů na použití bedýnek

Nahledovy-bedynky

Víte, že existuje nespočet způsobů, jak využít bedýnky ze dřeva? Masivní provedení dřevěných bedýnek uspokojí milovníka moderny, luxusu, provence i skandinávského stylu bydlení. Dřevěné bedýnky nemají jen praktický účel, jsou i skvělou dřevěnou dekorací. Pojďte se společně s námi podívat jak originálně zasadit boxy nejen do interiéru, ale i exteriéru.

1. Závěsný květináč

Vytvořte si doma stylovou dekoraci v moderním duchu. Co si do závěsného květináče z dřevěné bedýnky zasadit?

 • Svícník
 • Pepřinec
 • Fíkus droboučký
 • Hedera helix
 • Kalísie
 • Břečťan
 • Starček převislý

2. Jarní truhlík trochu jinak

Zima už je definitivně pryč a je čas na pestré osázení truhlíků v jarním duchu. Pokud nejste spokojeni s klasickými plastovými truhlíky, tak rozhodně sáhněte po dřevěných bedýnkách. Můžete klidně upcyklovat nějaké starší bedýnky, které byste jinak vyhodili. Oproti plastovým truhlíkům oceníte masivní provedení, které samozřejmě i něco vydrží.

bedynka-zavesny-kvetinac   bedynka-jarni-truhlik

3. Zahradní účely

Přenášení sazenic do záhonů se musí provádět vždy tak, aby se v žádném případě malé rostlinky nepoškodily. V tomto případě rozhodně oceníte praktičnost dřevěné bedýnky, která k tomuto účelu skvěle poslouží. Nejen, že přírodní materiál k rostlinám dokonale ladí, ale sazenice budou mít rovněž dostatečný přístup vzduchu.

4. Dřevěná bedna na nářadí

Mějte všechno své zahradní nářadí po ruce a už nikdy se vám nestane, že budete muset cokoliv narychlo hledat, nebo lopatku zapomenete přes noc na dešti.

5. Bedna na dřevo

Chybí vám ke krbu něco stylového? Dřevo úhledně naskládané v bedýnce vytvoří nejen skvělou dekoraci, ale bude báječným podnětem pro hygge chvilky v každou denní dobu.

bedynka-na-drevo   bedynka-nacini   bedynka-naradi

6. Organizovaný sklep či spíž

Bedýnky se samozřejmě nejvíc hodí na organizaci. Obzvlášť dobrou službu vám mohou přinést v kuchyni, spíži, či ve sklepě, kde se postarají o dokonalý pořádek. Použijte bedýnky na ovoce, zeleninu, zavařeniny, nebo například výběrové víno, které vyžaduje vzdušný prostor a přírodní materiál jim jenom prospívá. Ve sklepě využijete dřevěné bedýnky na zeleninu. Uskladnit do nich můžete například sezónní zeleninu (brambory, mrkev, zelí i červenou řepu). V domácí kanceláři do nich můžete uskladnit šanony nebo jiný typ pořadačů.

7. Nábytek z bedýnek

Nábytek z dřevěných bedýnek je vzdušný, moderní a variabilní. Neumíte si představit, jaký nábytek z bedýnek vytvořit? Podívejte se na naši inspiraci:

 • knihovna z bedýnek
 • police z bedýnek
 • stůl z bedýnek
 • botník z bedýnek
 • konferenční stolek z bedýnek
 • regál z bedýnek

 

bedynka-knihovna   bedynka-ulozny-sklad-ve-sklepe

8. Dřevěná bedna na DIY potřeby

Milujete ruční práci a po večerech se jí rádi věnujete? Mějte potřeby na tvoření macramé, pletení, háčkování, nebo vyšívání vždy bezpečně po ruce a uklizené tak, že se spíše bude jednat o vhodný dřevěný doplněk.

9. Bedýnka jako pelíšek

Hledáte ideální pelíšek pro svého zvířecího miláčka? Už nemusíte, dřevěné bedýnky jsou vzdušné, snadno vyměnitelné a rovněž se dobře udržují. Stačí přidat pohodlnou podušku a vaše zvířátko se v bedýnce bude cítit bezpečně a milovaně.

bedynka-pro-mazlicky   bedynka-na-diy

10. Dekorace z bedýnek na svatbu

Vysnili jste si svatbu v rustikálním, vintage nebo boho stylu? Pak vám na svatbě nesmí v žádném případě chybět dřevěné bedýnky. Dekorace z nich vytvoříte například pro stále oblíbenější sweet bary, uvítací prostor i místo na odkládání svatebních darů.

Chcete více příkladů? Mrkněte na náš Pinterest, kde najdete spoustu inspirace, jak dřevěné bedýnky použít. A nezapomínejte pinovat!