AKCE: Zahradní doplňky se slevou až 15 % a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Designový společník pro váš spánek: noční stolek

nahledovy-nocni-stolek

Noční stolek je jedním z těch nenápadných, avšak nepostradatelných prvků v tradiční ložnici, protože je dokonalým propojením funkčnosti a stylu. Jeho důležitost a univerzálnost se neomezují pouze na estetický prvek, ale slouží také jako praktický společník, který udržuje vše, co potřebujete, doslova na dosah ruky. Od osvětlení, přes knihy, osobní předměty až po technologii - noční stolek nabízí prostor pro vaše nejcennější věci a zajišťuje, že váš spánek bude plynulý, pohodlný a plně uspokojivý.

Nepostradatelný kus nábytku

Mnoho lidí považuje noční stolek za zbytečnost, rozhodně tomu tak není. Pojďme se nyní podívat na to, proč jsou dřevěné noční stolky pro vaši ložnici naprosto nepostradatelné. Podle feng shui zajišťují stolky vyváženost a je proto vhodné dát jeden noční stolek z každé strany postele. Celkově byste se v ložnici měli vyvarovat lichých čísel (jednička totiž přivolává samotu a naopak trojka údajně značí nevěru), vždy proto vše pořizujte v sudých počtech.

Na co se zaměřit při výběru nočního stolku:

 • Materiál je v ložnici zásadní, vybírejte proto dřevěný noční stolek. Smrk a borovice dodají prostoru hřejivý nádech, ořešák, či olivové dřevo zase punc luxusu.
 • K posteli se hodí jemné zaoblené hrany - nejen kvůli bezpečnosti, ale i učení Feng Shui doporučuje ložnicím měkčí provedení.
 • Pozor na lichý počet - věci v lichém počtu z ložnice odstraňte. Na nočních stolcích by tedy na každé straně měla být například lampička, či nabíječka, abyste zajistili partnerskou harmonii.
 • Uklizený prostor - obzvlášť u postele působí chaos více než negativně a údajně výrazně ovlivňuje náš dobrý spánek.
 • Barva - noční stolky by měly mít neutrální příjemnou barvu. Barevné kreace vdechněte prostoru jiným způsobem, třeba rostlinami nebo volbou povlečení. Doporučujeme například bílou, šedou, či přírodní variantu nočníc stolků. Všechny zmíněné barvy podpoří zdravé klima ve vaší ložnici.
 • Typ - podle vašich preferencí vyberte stolek se zásuvkou, minimalistický otevřený stolek, případně noční stolek se skříňkou i šuplíkem.

Jak má být vysoký noční stolek

Platí pravidlo, že noční stolek by měl být přibližně ve stejné výšce jako postel. Většinou se výška pohybuje okolo 50-55 cm. Samozřejmě ale záleží i na vašich osobních preferencích a na tom, jak budete stolek užívat. Základním pravidlem ale je, že by noční stolek ze dřeva neměl nijak zavazet, vyčnívat, či bránit vstupu do postele a z ní. Příliš vysoký, či nízký stolek může způsobit jistou nepohodlnost při manipulaci s věcmi denní potřeby umístěnými na nočním stolku.

Co si dát k nočnímu stolku

Aby vaše nocování bylo, co nejpříjemnější, vsaďte na krásné, ale i praktické detaily. Poradíme, co vám nesmí na nočním stolku chybět. Stále totiž existuje dost věcí, bez kterých se před spánkem, při spánku ani po spánku neobejdete.

 • Noční lampička na nočním stolku rozhodně nesmí chybět. Bude vřelým pomocníkem při ponocování i čtením knížek.
 • Pro vášnivé čtenáře je dobrá kniha základem. Máte ji vždy po ruce a pro kvalitní spánek je dokonce doporučené číst si před spaním.
 • Pro ty z vás, kterým v noci a při spánku přichází na mysl skvělé nápady a myšlenky, by měl být na stolku vždy připraven deník s tužkou. Zaznamenávejte si své myšlenky, ale i sny. Nikdy nevíte!
 • Bez hodin, nebo budíku si noční stolky ani neumíme představit.
 • Aromaterapie navodí příjemnou atmosféru a mnohdy pomáhá vyrovnat se stresem, nemocemi a samozřejmě i nespavostí, I proto by měla mít své pevné místo na vašem dřevěném nočním stolku.
 • Nabíječka na telefon, či chytré hodinky by měla být stále po ruce. Pokud navíc zvolíte například dřevěné provedení, bude nabíječka i nadčasovou a praktickou dekorací a s nočním stolkem bude skvěle ladit.

nocni-stolek   nocni-stolek

Jak si vyrobit noční stolek za zlomek ceny

Ty nejlevnější noční stolky si s přehledem můžeme vyrobit i svépomocí. Netradičním, ale velice unikátním kouskem s moderním nádechem je například noční stolek vyrobený ze dvou dřevěných chlebníků. Nevěříte? Přesvědčte se! My použili kombinaci černé barvy s přírodní, dřevěný chlebník si ale můžete upravit a nabarvit podle svých představ.

Další tipy na netradiční noční stolky

Dřevěný nábytek má hřejivý ráz a noční stolky z masivu se hodí do každé ložnice. Cena ale mnohdy tak příznivá není - pojďme se nyní podívat na cenově přijatelnější varianty.

 • Nábytek z bedýnek je moderní, vtipný, stylový a okouzlí vás cenou. Noční stolek vyrobený z dřevěné bedýnky, případně i více dřevěných bedýnek si můžete jakkoliv natřít, případně jej ponechat v přírodním provedení.
 • Kulatý noční stolek vyrobený z kovové konstrukce a dřevěné podložky z kulatiny patří mezi minimalistické skvosty, které si okamžitě oblíbíte.
 • Dřevěný špalek z masivu bude v celé ložnici jedinečnou dominantou a nádhernou dekorací rustikálního rázu. Dřevěné špalky snadno zakomponujete do moderní, venkovské, industriální i vintage ložnice. Doporučujeme zejména pro milovníky bytového designu!
 • Pokud vám prostor nedovoluje větší noční stolek, tak výbornou náhradu jsou dřevěné poličky. Ty umístěte na boční stěny vedle postele (stačí zvolit vhodnou velikost). Mnohdy se ale stane, že ani na úzkou polici nebude místo, v tom případě police umístěte nad čelo postele. Pro větší bezpečí zvolte designové, luxusní a zejména masivní kousky s pevným ukotvením - a přesně to splňují dřevěné police naší exkluzivní značky IZARI.

spalek   nocni-stolek-z-bedynky   nocni-stolek-z-chebniku

Ať už se rozhodnete noční stolek použít jako praktickou úložnou plochu nebo jako prostor pro vyjádření svého osobního stylu, zjistili jsme, že jeho přítomnost je nenahraditelná.

Jsme pro vás na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu, TikToku i Pinterestu, kde můžete sbírat další tipy na vybavení a stylizaci vaší domácnosti.