AKCE: Zahradní doplňky se slevou až 15 % a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

DIY: Stylová skříňka vyrobená z dřevěného chlebníku

skrinka-z-chlebniku

Chcete minimalistickou a designovou skříňku jen za zlomek ceny? Vyrobte si ji. Stačit vám k tomu bude barva a klasické chlebníky do kuchyně. Ne, nezbláznili jsme se. Přesvědčte se sami u jednoduchého návodu, jak na to.

Jak vyrobit dřevěnou skříň na drobnosti

K výrobě skříňky vám bohatě poslouží dva chlebníky na pečivo. Dřevěné provedení je samozřejmostí. My jsme si vybrali černo-přírodní provedení, ale fantazii se meze nekladou. Pokud například zvolíte chlebník bílý, tak jej můžete ozdobit krakelováním, či ubrouskovou metodou zvanou decoupage. Na bílou barvu zmíněné metody chytají daleko lépe. Navíc na našem e-shopu najdete široký výběr chlebníků, které lze na skříňky snadno použít.

Co budeme potřebovat

 • 2x dřevěný chlebník v přírodním provedení
 • nožky k nábytku (koupíte v hobby marketu nebo e-shopu s nábytkem)
 • lepidlo na dřevo (disperze č. 2)
 • černá akrylová barva na dřevo
 • štětec
 • lepící páska na ochranu proti barvě

skrinka-z-chlebniku-vyroba   skrinka-z-chlebniku-barvy   skrinka-z-chlebniku-cerna

Postup

 1. V první řadě si oblepíme lepící páskou kraje a úchyty chlebníku, které chceme nechat v přírodním provedení. Doporučujeme zakoupit klasický chlebník se zásuvkou, jaký vidíte v našem videu a na fotkách.
 2. Zbytek (v našem případě pohyblivou část chlebníku na pečivo) natřeme černou akrylovou barvou, která je vhodná do interiéru. Pokud doma máte děti, nebo zvídavá zvířátka, tak doporučujeme použít nezávadné barvy, které se používají například na nátěr dřevěných hraček.
 3. Nyní necháme na chlebnících na pečivo barvu důkladně zaschnout. Řídíme se pokyny od výrobce. Ve většině případů se jedná o 24 hodin.
 4. Následně odstraníme lepící pásku z obou chlebníků. Dřevěné úchytky a kraje není třeba nijak natírat pokud bude následná dřevěná skříňka umístěná v interiéru.
 5. V této fázi chlebníky zadní stranou slepíme disperzním lepidlem k sobě.
 6. Necháme zaschnout a pomocí vrtačky přivrtáme tři nožky k již skoro hotové dřevěné skříni.
 7. Výrobek následně poslouží jako stylový bytový doplněk, noční stolek, či odkládací pultík na všechny nezbytnosti.

Co netradičního si můžete vyrobit svépomocí do domácnosti

 • Noční stolky – v současnosti není nijak neobvyklé využívat sílu masivního dřeva i v interiéru. Jako zajímavý noční stolek ve výrazném minimalistickém provedení hravě poslouží například dřevěný špalek.
 • Dřevěné skříňky snadno vytvoříte pomocí dřevěných bedýnek. Podobný typ nábytku se hodí zejména do studentských pokojů, či pro člověka, který má kolem sebe rád vzdušnost a originalitu.
 • Dřevěná knihovna – a u bedýnek ještě chvíli zůstaneme. Pokud jste knižní nadšenci stejně jako já, tak se vám dřív nebo později stane, že vaše knihovna začne praskat ve švech. Knihovna vytvořená z bedýnek není žádná věda a dá se podle potřeby vždycky rozšířit.
 • Dekorace z dřevěných fotorámečků – i my jsme propadli kouzlu upcyklace a z dřevěných fotorámečků jsme vytvořili dřevěné dekorace, které mají osobní kouzlo. Podívejte se, jak nám to šlo od ruky.
 • Nástěnné obrazy z dřevěných prkének – stále váháte, co dát na stěnu do kuchyně, aby to bylo autentické? Vyrobte si dekoraci svépomocí. Už jste například slyšeli o pyrografii, díky níž vznikají nádherné dřevěné dekorace? Vypalování do dřeva není žádná věda.

bedynkova-knihovna   stul-z-palet   obrazky-ze-suseneho-kviti

Jak pečovat o dřevěné výrobky

Péče o výrobky ze dřeva není nijak náročná, když víte jak na to. Obzvlášť v interiéru je údržba velice snadná. Pokud máte dřevo ošetřené vhodnou barvou, tak máte napůl vyhráno. Barvu či lak v pravidelných intervalech opakujeme, aby nedošlo ke zbytečnému opotřebování výrobku. Pokud dojde k poškození, tak doporučujeme dřevěný výrobek ošetřit tmelem a následně zbrousit. Na čištění a péči o kuchyňské potřeby ze dřeva se podívejte ve videu níže, případně si přečtěte, jak správně pečovat o dřevěné nádobí a výrobky. Ve své podstatě vám k čištění stačí jedlá soda, citron, či ocet a na prevenci samozřejmě kvalitní lak, či barva.

Hledáte-li další zajímavé postupy na tvoření dřevěných dekorací, ale i nevšedního nábytku, tak sledujte náš Pinterest, kde se to inspirací jenom hemží. Pinujte s námi!