AKCE: 10 % sleva na vše s kódem MISTRI2024 a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

9 let s ČistéDřevo.cz – od garáže po ShopRoku!

Nahledovy-firma

Rok 2021 byl pro e-shop ČistéDřevo.cz zlomový. Roky usilovné práce a inovací konečně sklidily zasloužené ovoce – vyhráli jsme Cenu kvality v anketě ShopRoku, v kategorii Ruční práce a tvoření. A jak se nám to vlastně povedlo? V následujícím článku se dozvíte, jak dva kamarádi z dětství vybudovali z velkého snu ShopRoku!

Devítiletá cesta z garáže až po ShopRoku 2021

  • 2013 – Kdo je tedy samotným srdcem e-shopu ČistéDřevo.cz? Dva kluci, kteří si chtěli splnit své sny

Majitelé firmy – Tomáš a Tomáš – jsou kamarádi už od dětství. Po maturitě přemýšleli, co budou dělat dál a oba měli velice podobnou vizi – chtěli na trh přijít s něčím, co tam chybělo. A jak tak každý dobrý příběh začíná, i oni dva začínali s podnikáním od nuly – v garáži od táty. “Dřevo je materiál neomezených možností a my sami jej milujeme a rádi s ním pracujeme, proto byl e-shop s dřevěnými výrobky pro nás jasnou volbou,” shodují se oba Tomášové.

firma-kulhos   firma-buclik   firma-ales

  • 2014 – První objednávky a rozšiřování týmu

Začátek byl samozřejmě těžký, neexistoval žádný ucelený koncept a firmě chyběly zkušenosti. Navzdory protestům rodičů kluci vyměnili studium vysoké školy za samostudium oboru, ve kterém se našli, a věnovali mu veškerý svůj čas. E-commerce svět, ve kterém ze začátku samozřejmě neuměli chodit, jim otevřel dveře svých neomezených možností. Najednou se objednávky začaly hrnout a nastal čas poohlédnout se nejen po dalších členech týmu, ale i větších prostorách.

  • 2015 – První větší investice – laser a náš nový sklad v Havířově

Nový (a první pořádný) sklad se podařilo najít v Havířově, kde jsme začali balit naše první velké objednávky. Pro snadnější dopravu zboží od našich truhlářů a řemeslníků jsme pořídili dodávky a do týmu přibyli první brigádníci – nejprve Martin, kterého krátce na to následoval Marek. Oba kluci jsou s námi dodnes, jeden má na starosti laser a druhý vede sklad.

firma-kluci-prkenka   firma-sklad   firma

  • 2016 – Velké rozšiřování sortimentu

Začali jsme ve velkém vyrábět bedýnky, které šly doslova na dračku, takže jsme museli začít hledat další dodavatele, kteří by nám s výrobou pomohli. Také jsme došli k závěru, že proutí by nemělo v našem sortimentu chybět, protože k dřevu neodmyslitelně patří. A tak se sklad plnil a plnil…

  • 2017 – Stěhování do velkého skladu v Šenově a nákup profi laseru

… až se naplnil. Stejnou rychlostí pak rostl i náš tým, a proto jsme se přestěhovali do většího skladu v Šenově u Ostravy. Začali jsme obcházet konference a seznamovali se s lidmi v oboru. Velký zlom přišel s koupí profesionálního laseru, díky kterému se splnil náš velký sen o vlastní výrobě. 

  • 2018 – Stále rosteme a už na to sami nestačíme

Každá úspěšná firma musí jít vidět a proto jsme na sobě stále pracovali a hledali možnosti, jak o sobě dát vědět. Naše aktivity a pozornost se pomalu přesouvaly od výroby a skladu ke kanceláři, a samozřejmě i k obchodním a marketingovým strategiím. V té chvíli nám došlo, že už na to sami nestačíme a došlo ke vzniku marketingového týmu.

firma-kluci   firma-kluci-sklad   firma-izi

  • 2019 – Nový design našeho dřevěného e-shopu

Začali jsme více přemýšlet nad tím, zda děláme vše správně, především s ohledem na lidi – jak ty, kteří u nás nakupují, tak ty, kteří s námi pracují. Vylepšili jsme e-shop tak, aby byl co nejpřehlednější a nejpřístupnější našim zákazníkům, aby měli veškeré potřebné informace po ruce. A vzhledem k rychlosti rozšiřování naší dřevěné rodiny jsme zapracovali i na týmovém duchu – snažíme se budovat ve firmě takovou atmosféru, aby byla pro všechny naše zaměstnance příjemná. Ve firmě si tykáme, setkáváme se i po pracovní době a nechybí ani zajímavé teambuilding akce. 

  • 2020 – Investice do barevné UV tiskárny

Protože se stále snažíme inovovat a mimo prodej a výrobu na laseru pořád vymýšlíme, co dalšího kreativního bychom mohli vyrábět sami, přišel čas na nákup tiskárny. Spojení barvy a dřeva se nám zdálo moderní a díky UV tiskárně umíme splnit nejedno přání našich zákazníků.

firma-laser

  • 2021 – Investovali jsme do kvalitních fotografií

Dřevo nepopsatelně voní, je příjemné na pohled i na dotek – jak ale tyto vjemy dostat k zákazníkovi, který si produkt před koupí na e-shopu nemá jak osahat? Vytvořili jsme krásnou fotomístnost, kde fotíme produkty v interiéru, aby si je zákazník mohl doma lépe představit. Zároveň jsme koupili stroj, jenž dokáže vyfotit produkt z 360°, takže si ho můžete prohlédnout pěkně ze všech stran. Také jsme vyslyšeli volání těch náročnějších zákazníků a doplnili sortiment o luxusnější kousky – třeba výrobky z olivového dřeva a dalších exotických dřevin, nebo například originální korkové batohy a kabelky. 

  • 2022 – Vítěz v anketě ShopRoku

Za naši usilovnou práci jsme získali ocenění, na které jsme opravdu pyšní – stali jsme se ShopemRoku 2021, a to v kategorii Ruční práce a tvoření. Tím to ale pro nás nekončí, naopak! Navázali jsme spolupráci se spoustou šikovných lidí, o kterých ještě uslyšíte. A co se sortimentu týče, už letošní Vánoce se můžete těšit na luxusnější zboží vonící nejen po exotice.

firma-fotomistnost

Co pro nás vítězství znamená?

Jsme rádi, že je naše píle a usilovná práce vidět! Toto vítězství nás samozřejmě nakoplo a chceme našim věrným zákazníkům dokázat, že vítězství bylo zasloužené a že rozhodně nekončíme. 

V první řadě bychom se chtěli zaměřit na udržitelnost provozu. S tím je samozřejmě spojeno ekologičtější balení našich dřevěných výrobků, tedy alespoň tam, kde to půjde, aniž by byla ohrožena jejich bezpečnost při přepravě.

Nemáme rádi plýtvání, proto jsme vytvořili na e-shopu kategorii II. jakost, kde najdete produkty, které jsou sice mírně poškozené, nebo například sloužily k nafocení, ale jsou plně funkční a za výrazně nižší cenou.

Nesmíme zapomínat ani na to, že už nyní přemýšlíme o expanzi do jiných zemí a i když se prozatím jedná o hudbu buducnosti, tak už teď se snažíme v tomto ohledu posunout zase o krok dál.

Vzhledem k tomu, že jsme získali Cenu kvality v kategorii Ruční práce a tvoření, chceme v tomto ohledu naši práci ještě více podpořit a pro naše zákazníky jsme vytvořili kategorii zaměřující se zejména na velice jednoduché DIY tvoření, kde hlavní úlohu hraje právě dřevo. Našim zákazníkům se rovněž snažíme zpřístupnit na blogu a sociálních sítích jednoduché návody na tvoření. Na našem Pinterestu se již nyní můžete těšit nejen na návody, ale i zajímavou inspiraci. Letos plánujeme proniknout i do vod YouTube.

Lidé jsou u nás na prvním místě

Vítězství v anketě ShopRoku je pro nás velkou satisfakcí, ale zároveň i odpovědností a my doufáme, že sortiment dřevěných výrobků bude lidi i nadále bavit a proto chystáme i spoustu zajímavých novinek. Tohoto krásného výsledku bychom ale nikdy nedosáhli bez dvou nejdůležitějších pilířů – našich zákazníků a zaměstnanců

“Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří každý den vyvíjí maximální úsilí pro to, aby ČistéDřevo.cz bylo takové, jaké je dnes a každý den se posouvalo kupředu. A v neposlední řadě děkujeme zákazníkům za pro nás důležitou inspiraci a podporu. Bez nich by tento projekt totiž neměl vůbec žádný smysl.”

firma-fotky