AKCE: Až 30 % sleva na vše a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Tipy na originální dárky pro učitele 2024

nahledovy-darky-pro-ucitele

Učitelé nejsou jen lidé, kteří nám předávají znalosti a dovednosti. Jsou to inspirující průvodci, kteří pomáhají definovat naše myšlenky. Jejich práce není jen o výuce, ale o formování budoucnosti a rozvíjení každého jednotlivce. Proto si zaslouží obdiv i pozornost, která vyjádří vděčnost za jejich úsilí - učitelské dárky.

Jistě tedy váháte, co dát učiteli na konci školního roku, aby bylo patrné, že vám na ocenění záleží a nechcete stát ve frontě s kyticí nebo bonboniérou, přinášíme několik originálních nápadů na dárky pro učitele.

Obsah

Jak vybrat dárek pro učitele?

Chcete se letos vyhnout otřepaným klišé jako jsou květiny nebo čokoláda? Zkuste se na dárky pro učitele zaměřit a vymyslet to nejlepší. Správný postup při výběru vhodného dárku pro své vyučující by měl vypadat následovně:

 1. V první řadě učitele oceňte a poděkujte mu za čas strávený s vámi a vaším vzděláním.
 2. Zohledněte jeho zájmy - je učitel/ka vášnivý sportovec nebo zahradník? Pak určitě potěší dárek, který dá najevo, že své vyučující dobře posloucháte.
 3. Doplňky k pracovní náplni - sem můžeme zařadit všechny praktické pomocníky a psací potřeby vhodné k vykonávání jejich profese.
 4. Jeden dárek od všech, aneb spolupráce nade vše - chcete ty nejlepší dárky pro učitele? Spojte síly a darujte jeden větší dárek od všech žáků najednou. Oblíbené jsou nevšední zážitky, dárková balení, luxusnější a dražší dárky nebo menší pobyty.
 5. Osobní dotek vykouzlíte pomocí personalizace nebo DIY dárku - tipy na DIY dárky najdete níže a s gravírováním vám rádi pomůžou naši specialisté na laserové vypalování do dřeva.

Personalizované dárky pro učitele jsou nejlepší volbou

Chcete vědět, co je naprostým hitem v roce 2024? Jsou to personalizované dárky. Dokáží i z malé drobnosti vytvořit okouzlující dárek. Může se jednat o předměty, které obsahují jméno, obrázek nebo zprávu, která má pro obdarovanou osobu zvláštní význam. Tato jedinečnost dodává dárkům osobní dotek a ukazuje, že jste věnovali čas a úsilí při výběru. Díky tomu jsou personalizované dárky nejen materiálním projevem vaší pozornosti, ale také emocionálním zážitkem. Jsou to vlastně takové malé kousky štěstí, které zanechávají trvalý dojem. Jsme největší specialisté na gravírování do dřeva v tuzemsku a gravírujeme až na 2000 unikátních dřevěných produktů. Stačí si jen vybrat!

zalozky-do-knihy-pro-ucitele

Praktické dárky pro učitele

Praktické dárky už samy o sobě vzbuzují poměrně negativní konotace. Učitele ale potěšíte. K praktickým dárkům, které zužitkuje každý učitel, patří oblíbené propisky, osobní hrnečky, termosky na kávu, nejrůznější zápisníky, ale i záložky do knihy, či kalendáře. Navíc si můžete být jistí, že praktické dárky vyučující ocení daleko více, než hordu bonboniér a řezaných kytic.

pero-v-darkove-krabicce   drevene-tuzky-s-gravirem

Dárky pro muže učitele

Učitelské dárky by měly mít smysl a měla by se v nich snoubit praktická část s tou osobní. To muži - učitelé jistě ocení.

Inspirace pro dárky učitelům:

 • Pravítko se jménem - nabízíme hned v několika provedeních. Stačí si vybrat produkt a do kolonky na text napsat požadované jméno nebo vámi zvolený text. 
 • Dárková krabička psacích potřeb - psací potřeby učitel vždy zužitkuje. Pokud navíc darujete psací potřeby ve stylové dřevěné krabičce, bude dárek vypadat hned luxusněji. Opět je možné pořídit osobní gravírování za nejvýhodnější cenu na trhu.
 • Korbel na pití s gravírováním - v ČistéDřevo.cz najdete na výběr široké spektrum dřevěných korbelů, na které můžete nechat vypálit jméno učitele, poděkování, datum nebo třeba podpisy všech jeho žáků. 
 • Dřevěný věšák na medaile - ocení zejména sportovně založený učitel. Věšák na medaile není jen praktickým pomocníkem, ale i stylovou dekorací!
 • Osobní klíčenka - vyrábíme ji z pevné překližky a na objemný svazek učitelských klíčů se stylová klíčenka hodí vždy.

korbel-tmava-varianta   klicenka-pro-ucitele   pravitko-pro-ucitele

Dárky pro ženy učitelky

Blíží se konec školního roku. Dárky, které vždy měly u učitelek úspěch a jsou osobně prověřeny, jsme pro vás sepsali, abychom vám zjednodušili výběr.

 • Hrnek - vybrat můžete netradiční design, materiál či barvu. K oblíbeným samozřejmě patří i hrnky s nejrůznějšími nápisy, vtipy i citáty.
 • Personalizované pravítko - dřevěné pravítko se jménem ma unikátní design a vybírat můžete hned z několika verzí.
 • Záložky do knih - přírodní materiál, stylový design a praktický účel. Co víc si přát?
 • Termosky - dobrá káva po ruce v každé chvíli a za každého počasí. Razí váš vyučující tento názor? Pak jsou stylové termosky v přírodním designu to pravé ořechové.
 • Svíčky nebo aroma éterické oleje - k vytvoření pohodové atmosféry jsou okouzlující vůně jako dělané. Okamžitě zútulní prostor a jsou i krásnou dekorací.
 • Masážní váleček -  ideální k relaxaci a celkovému uvolnění. Nabízíme i menší varianty, případně i dřevěný masážní váleček na chodidla, který může mít paní učitelka umístěný pod pracovním stolem.

termoska   zalozky-do-knihy   kokosova-svicka_1

Levné dárky pro učitele

I malá drobnost potěší! Na ČistéDřevo.cz můžete pořídit dárek, kvůli kterému rozhodně nemusíte mít vítr v peněžence. Mezi drobnosti patří například oblíbená pera, pravítka, stylové záložky do knih i přívěsky na klíče. Pokud navíc vyberete luxusní materiál, jakým dřevo bezesporu je, tak si můžete být jisti, že za málo peněz uděláte hodně muziky. Všechny zmíněné dřevěné výrobky máme skladem a gravírujeme na ně za více než příznivé ceny.

Děkovné dárky pro učitele od žáků

Učitelé nejvíce potěší, když je jejich žáci ocení a poděkují jim za práci, kterou s nimi měli. Své poděkování můžete nechat vygravírovat na nějakou drobnost, jak jsme zmiňovali výše nebo případně ke svému dárku připojit alespoň cedulku. Napsat upřímnou děkovnou kartu nebo dopis je cenově dostupný a zároveň ceněný způsob, jak vyjádřit svou vděčnost. Věřte, že na to učitel bude dlouho vzpomínat a tyto děkovné kartičky leží pečlivě uložené někde v krabičce

Vlastnoručně vyrobené dárky pro učitele

Jak nejlépe ukázat, že jste si na dárku dali opravdu záležet? Zkuste dárek vyrobit sami! DIY dárky pro učitele jsou levnou a velice oblíbenou záležitostí.

Co rychle a snadno vyrobit doma svépomocí kreativní dárky pro učitele?

 • Krabička první pomoci - jedná se o poměrně oblíbený dárek posledních let. Pokud chcete vyučujícím darovat něco praktického a zároveň je pobavit. Není nad čím váhat. Do dřevěné krabičky zabalíte například špunty do uší, aroma olej na uklidnění, červené propisky, prášky na bolest hlavy, čokoládu “na nervy”, ale i magnety, špendlíky a další praktické záležitosti.
 • Svíčka - návod na výrobu svíčky najdete na našem blogu. Zužitkovat můžete klidně vosk ze starých svíček. A co použít jako nádobu na svíčku? Fantazii se meze nekladou. Dobře poslouží například starý hrnek, dřevěná kuksa, kokosová miska nebo hlubší servírovací tácek.
 • Vlastnoručně vypěstovaná rostlina ve stylovém květináči - vypěstovat můžete téměř cokoliv, od oblíbených okrasných květin až po zeleninu. K dokonalému efektu doporučujeme koupit dřevěné květináče nebo truhlíky.
 • Háčkovaný podtácek - skvěle padne na ranní šálek kávy nebo čaj. Návod na obháčkování podtácku najdete na našem blogu. Podtácky k obháčkování nabízíme hned v několika kreativních designech.
 • Macramé dekorace nebo macramé záložka do knihy - ideální dárek, který vás bude bavit. Základní macrame uzly zvládnete levou zadní.
 • Mýdlo v dárkové krabičce - návod na výrobu mýdla najdete opět na našem blogu!

macrame-zalozka-do-knihy   mydlo-domaci-vyroba   darek-hackovany-podtacek

Učitelé hrají důležitou roli ve vzdělání nás všech. Na výběru vhodného dárku bychom si tedy měli dát opravdu záležet. Pro další tipy na dárky nás sledujte na sociálních sítích. Jsme pro vás na Instagramu, Pinterestu, TikToku, YouTube i Facebooku. Všude najdete nejen zajímavou inspiraci na dárky učitelům, ale i návody na levné a DIY dárky pro všechny.

Související články