AKCE: Zahradní hry se slevou až 15 %

Dětský dřevěný plánovač pro všechny dobrodruhy

nahledovy-tydenni-planovac

Vítejte v dřevěném světě organizace a efektivního plánování! V dnešní uspěchané době je potřeba mít přehled o svých povinnostech, zábavě a cílech. Právě z toho důvodu jsme si pro vás připravili dřevěnou novinku, která je odzkoušena těmi nejpřísnějšími zákazníky - dětmi. Denní plánovač neboli výzva je výrobkem na míru, který zefektivní každodenní úkony malého dobrodruha.

K čemu plánovač slouží?

Denní plánovač pro děti slouží k organizaci a plánování činností a povinností během celého dne. Tento hravý nástroj pomáhá dětem vytvořit strukturu a přehlednost v jejich každodenním životě. Každá máma ví, že budování rutiny je u menších dětí naprosto zásadní.

 • Plánovač podporuje dětskou odpovědnost a samostatnost.
 • Rozvíjí organizační schopnosti a připravují děti do budoucna.
 • Slouží jako komunikační nástroj mezi rodiči a dětmi (případně vychovateli/pedagogy a dětmi).
 • Podporuje zdravý úsudek a schopnost prioritizace.
 • Pomáhá rozvrhnout čas tak, aby nebyly podporovány zbytečné stresory.
 • Třešničkou na dortu je minimalistický design, který vytvoří neotřelou dřevěnou dekoraci

Co je součástí balení?

Výřezy z překližky

Překližku zdobí jednoduché a intuitivní obrázky s jednotlivými činnostmi. Vypalování do dřeva je velice účinnou technikou, která vyniká trvanlivostí a odolností. Nemusíte se tedy bát, že by se obrázky v průběhu času nějak poškodily, či vybledly. 

Dřevěné korálky

Pomocí dřevěného korálku dítě poukazuje na splnění denní povinnosti. Je to pro něj nejen aktivní výzva, ale rovněž zábava, kterou bude s radostí plnit. 

Plochá pruženka

Pruženku nabízíme v růžové, modré a bílé barvě. Záleží jen na vás, jakou barvu zvolíte, aby vám plánovač hezky ladil do dětského pokoje, či odrážel oblíbenou barvu vašeho dítěte. 

Možnost gravírování vlastního jmena 

Pomocí gravírování do dřeva vytvoříte dáreček na míru se jménem vašeho dítěte. Skvělá vychytávka, pokud máte více dětí, či hledáte osobní a originální dárky pro děti a chcete přijít s něčím novým a neokoukaným. Vřele doporučujeme!

planovac-koralky   planovac-pruzenka   planovac-pro-deti

Jak s plánovačem pro děti pracovat?

 1. Nejprve si se svými ratolestmi sedněte a hravou formou jim vysvětlete, jak plánovač funguje.
 2. I když jsou vypálené obrázky značně intuitivní, je dobré si připomenout, co představují. Dětská fantazie často překvapí i zkušené rodiče. 
 3. Najděte si vhodné místo, kde ho budou mít děti stále po ruce. Může se jednat o pracovní stůl, případně lze přichytit na dětskou tabuli (z vlastní zkušeností vím, že klasické pevné magnety 3 mm překližku hravě udrží - vyzkoušeno na naší Lesní abecedě).
 4. Pokud s dětmi o plánovači mluvíte, vyhněte se slovu povinnost, ale mluvte například o výzvě, dobrodružství, zábavě, či průvodci celého dne. Děti to s radostí uvítají!
 5. Zdůrazněte, že si děti vždy po splnění nějaké výzvy, či zábavného úkolu musí posunout dřevěný korálek. Dejte jim týden a uvidíte, jak si všechny úkony snadno a lehce zautomatizují.
 6. Nebojte se vymýšlet odměny za splnění celé tabulky. O to více děti namotivujete. Může se jednat i malou drobnost, jako je například jedno večerní pohádkové čtení navíc, nebo oblíbená hra s rodiči.
 7. Podobným způsobem můžete například v pozdějším věku zautomatizovat některé domácí povinnosti, kroužky, či jinou aktivitu dětí.

planovac-detail

Pro koho je denní plánovač určený?

Primárně je určený pro menší děti, které se teprve učí stálým návykům. Své uplatnění týdenní i denní plánovač ale našel i u dětí s nejrůznějšími specifickými potřebami. Mnoho odborníků s psychologickou praxí, pedagogickým i sociálním vzděláním, se shoduje, že tvorba rutiny výrazně napomáhá dětem s poruchami pozornosti, ADHD, ADD, poruchami autistického spektra, i děti trpící Aspergerovým syndromem. I to byl důvod, proč jsme se do této dřevěné novinky s vervou pustili a má své pevné místo v dětských pokojích našich dětí. Nemluvě o tom, že plánovač je báječným tipem na dárky pro děti inspirující všechny babičky, tetičky i tatínky, kteří si s výběrem zajímavých dárků třeba neví rady.


Už nyní přemýšlíme nad rozšířením této novinky, která zaujala nejen nás, ale i naše široké okolí. Měli byste zájem například o týdenní plánovač kroužků, či domácích povinností nebo by vám přišlo vhod úplně něco jiného? Neváhejte se nám ozvat! Jsme pro vás na sociálních sítích - Instagramu, Facebooku, TikToku i Pinterestu, kde můžete komentovat, či se nám ozvat do zpráv.