AKCE: Zahradní doplňky se slevou až 15 % a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Nedoceněný masiv: borovice

Objevte kouzlo dřeva, díl 3.

nahledovy-boxy-s-gravirem

Borovicové dřevo je jedním z nejoblíbenějších materiálů v oblasti stavebnictví, nábytkářství a designu. Borovice patří k nejrozšířenějším stromům vůbec, což zaručuje jeho dostupnost a příznivou cenu. Masivní nábytek z borovice navíc nezruinuje rozpočet a má půvabný vzhled. Pojďme si o tomto dřevě povědět něco víc!

Přírodní elegance borovice ve vašich rukou

Borovice je rod stromů z čeledi borovicovité (Pinaceae) a zahrnuje mnoho druhů, které se vyskytují po celém světě. Tyto stromy jsou známé svou přirozenou odolností a mají velký význam jak v přírodě, tak v lidském využití. Skvěle se adaptuje na okolí, klimatické podmínky a půdu, což ji činí ekologickým velikánem nejen ve světě přírody.

Borovicové dřevo je poměrně měkké, dobře se zpracovává a při různých technikách práce se dřevem bývá doporučováno hlavně začátečníkům. Letokruhy jsou poměrně výrazné v okrové barvě, běl se pyšní smetanovým zbarvením, který v kombinaci s výraznějšími letokruhy vytváří dominantní kontrast.

borovice

Jaké produkty z borovice vás jistě okouzlí

  • Borovicové dřevo je velice oblíbeným materiálem pro výrobu dřevěného nábytku. Vyniká příznivou cenou, atraktivním vzhledem a na dotek ho většina lidí považuje za výrazně hřejivé. Je odolné vůči mechanickému poškození a dostatečně stabilní.
  • Dřevěné bedýnky z borovice se pyšní pevností, odolností a přírodním vzhledem. Na ČistéDřevo.cz najdete hned několik různých typů, velikostí i provedení dřevěné bedýnky. Stačí si jen vybrat!
  • Spoustu dřevěných hraček najdeme právě v provedení borovicového dřeva. To vydrží nejen každodenní používání, ale občas i méně šetrné zacházení dětí. 
  • Na zahradě oceníte dřevěné pískoviště, květináč, či vyvýšený záhon. Pískoviště a další dřevěné výrobky určené na zahradu nezapomeneme důkladně povrchově ošetřit. Průvodce vhodnou povrchovou úpravou pro výrobky ze dřeva najdete v našem magazínu.
  • Dřevěné police ozvláštní každou zeď, díky lehkosti se snadno připevňují a jejich pevnost zaručuje, že oblíbené květiny i knihy zůstanou na svém místě. Dřevo z borovice se výjimečně dobře zpracovává, tudíž nabízíme i unikátní tvary dřevěných polic. Přesvědčte se sami!
  • Výrobky ze dřeva borovice využijete i v dekorační oblasti. Vyrábí se z něj jedinečné dřevěné vázy, betlémy, fotorámečky a mnohé další dřevěné dekorace, které váš domov vyladí k dokonalosti.

police-hexagony   bedynka-s-lesni-abecedou   kvetinac-truhlik

Co vás na borovicovém dřevě zaujme?

  • Borovicové dřevo zaujme přírodní krásou. Jeho barvy jsou hřejivé, světlé, příjemné s jemnou a přirozenou strukturou. Jsou typické rovným vláknem a jemným zrnem, který do interiéru přináší minimalistický severský nádech.
  • Materiál je poměrně lehký, což umožňuje snadnou manipulaci. V mnoha ohledech můžeme mluvit až o nedoceněnosti tohoto materiálu. Dřevěný nábytek je sice oproti jiným masivům poměrně lehký, ale velice pevný, stabilní a odolný. Díky tomu bývá mezi zákazníky oblíbenou volbou.
  • Dostupnost a ekonomická cena - borovice je poměrně rozšířeným stromem, a to hned v několika zemích. Patří k oblíbeným dřevinám v několika odvětvích také pro svou (více než příznivou) cenu.
  • Dřevo z borovice díky své hladké struktuře velice dobře přijímá povrchové nátěry, barvy, laky, i mořidla.

borovice-detail 

Jak ladit světlé borové dřevo s okolím?

Jak už jsme zmiňovali, tak díky své příjemné a hřejivé barvě se borovicové dřevo hodí zejména do hygge, skandinávských, vintage, ale i tradičních interiérů. Světlá barva má univerzální ráz a ladí téměř ke všem odstínům barevné palety. Krok vedle neuděláte s neutrálními odstíny béžové a bílé. Borovicovému dřevu ale sluší i moderní odstíny ocelové, šedé a černé. Příjemnou lehkost prostoru vdechnete pomocí pastelových jemných barev. Pokud u vás doma převládá borovicový nábytek, tak se nebojte využít kontrastní barvy jako je sytě červená, zelená a oranžová.

Měkké a pružné borovicové dřevo vnese do interiéru nádech útulnosti a hřejivosti. Ať už se rozhodnete pro dřevěný nábytek, dekorace, podlahy, obklady, doplňky a mnohé další, tak s borovicovým dřevem nikdy nešlápnete vedle.