AKCE: Až 30 % sleva na vše a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Jak vybrat houpačku pro děti

nahledovy-houpacka_1

Dřevěná houpačka není jen zábavou pro všechny věkové kategorie, ale i stylovým doplňkem pro vaši zahradu, terasu či ozvláštněním interiéru v boho, urban jungle, scandi nebo hygge stylu. Nicméně je při výběru houpačky třeba zvážit hned několik faktorů. Pojďme si je v dnešním článku přiblížit. S našimi radami bude výběr snadný a příjemný!

Jak vybrat houpačku

Pokud vybíráme tu nejlepší dětskou houpačku, tak důkladně zvážíme následující body:

Účel

V první řadě si musíme ujasnit, jak chceme houpačku užívat. Bude sloužit jako zábava pro děti, nebo se bude jednat o relaxační záležitost pro dospělé? Bude umístěna na zahradě, v interiéru, případně na balkoně či zahradní terase? 

Materiál

Vyberte si takový materiál, který nejlépe splňuje účel, s kterým jste ke koupi přistupovali a zároveň se hodí do vámi vybraného prostoru. Tradičně se houpačky vyrábí z plastu, dřeva, provazů (například brazilská houpací křesla) i bavlny (klasické hamaky). Osobně můžeme doporučit dřevěné houpačky pro děti - hodí se totiž na zahradu, interiéru, na terasu i balkon.

Bezpečnost

Měla by nás rovněž zajímat bezpečnost - tudíž celková pevnost, nosnost a stabilita. Všechny tyto faktory rozhodně splňují dřevěné houpačky. Mohla by se nabízet i otázka, zda není bezpečnější kovová houpačka. Zde bychom rádi upozornili na to, že kov často klouže, v zimě bude kov studený a nepříjemný. V létě se naopak o horkou houpačku můžete snadno spálit! V rámci bezpečnosti rovněž dbejte na pořádné upevnění a zavěšení houpačky

Velikost

Správnou velikost vám může určit například to, kolik lidí předpokládáte, že bude houpačku užívat naráz. Pokud jste rodiči více dětí, tak je vám jasné, že koupě jedné houpačky bude doprovázena křikem a hádkami. Proto zvážíme nákup dvou a více houpaček, či se zaměřme na již zmíněnou velikost.

Komfort

Hlavním účelem houpačky bude relaxace? Neopomíjejme proto dostatečné pohodlí. Zvolíme například polstrování na jednoduché sedadlo ze dřeva. Nebo se chcete pohodlně uvelebit v měkoučkém houpacím křesle, či síti upevněnou pod korunami stromů?

Cenový rozpočet

Houpačky jsou k dispozici v širokém cenovém rozpětí. Záleží tedy jen na nás, k jakému účelu bude sloužit a kolik peněz do ní chceme investovat.

drevena-houpacka

Jak zavěsit dětskou dřevěnou houpačku

  1. Pomocí trámového uzlu - použijeme již provazy, které máme k houpačce a pevným trámovým uzlem houpačku připevníme k stromu, případně pevnému rámu. 
  2. Použijeme dřevěné stojany na houpačky. Kromě snadného upevnění je kombinace stojanu s houpačkou ze dřeva atraktivní zahradní dekorací.
  3. Pokud chceme dřevěnou houpačku pro děti zavěsit na velký a vysoký strom, tak doporučujeme pořídit sadu upevňovacích lan, kterou zakoupíte ve větších hobby marketech, případně specializovaných e-shopech. Cena tohoto setu se pohybuje kolem 300 Kč.
  4. Máme-li vhodný objekt k zavěšení, tak kroužky klasické houpačky připevníme k plechové objímce, kterou uchytíme na požadovanou větev. Objímku lze zakoupit v železářství. 

Typy dětských dřevěných houpaček

  • Pro ty nejmenší děti existuje i houpačka pro miminka. Máme na mysli tradiční hamaky, které jsou známy již od 15. století. Zmínky o prvních hamakách pocházejí od původního amerického obyvatelstva, kdy sloužily jako postele v parných dnech. Momentálně jsou hamaky využívány zejména jako postýlky, či kolébky pro miminka. 
  • Ke kvalitnímu zahradnímu nábytku a posezení na terase doporučujeme zvážit koupi dřevěné zahradní houpačky. Ručíme za to, že se stane nejoblíbenějším kusem nábytku na zahradě!
  • V rámci houpaček vhodných na zahradu nesmíme opomíjet ani atraktivitu klasických houpacích sítí, které jsou i vítaným zdrojem relaxace a zábavy pro děti. Pokud si nevíte rady se zavěšením, přečtěte si náš návod, jak připevnit houpací síť.
  • Pyšní se vaše zahrada dřevěným hřištěm pro děti? Pak vám jako doplněk k dětskému hřišti či domečku pro děti rozhodně nesmí chybět houpací kruh. Jako máma dvou dětí můžu jen potvrdit, že je tato houpačka rozhodně nejoblíbenější. 
  • Klasické jednoduché dřevěné houpačky jsou snadné na údržbu a zavěsit je můžete téměř kamkoliv. Na ČistéDřevo.cz nabízíme hned několi typů a velikostí. Součástí houpačky pro nejmenší je opěradlo, ohrádka a pás mezi nohy, abyste si byli jistí, že vám dítě nevypadne.
  • Nedisponujete zahradou? Není problém - v současnosti existuje spousta možností. Za zmínku stojí například dětská houpačka do bytu, závěsná křesla i sítě v boho stylu, která výrazně ozvláštní jakoukoliv místnost. Houpačka do interiéru poslouží k relaxaci, spánku, ale v případě vhodné volby se může stát i netradiční kolébkou pro vaše miminko. 

Výběr houpačky není nijak náročný proces a navíc se může jednat o poměrně zábavnou záležitost. Stačí si vybrat kritéria a následně postupovat podle návodu. Na našem blogu najdete mnohem více nápadů, návodů a tipů do zahrady, domácnosti i pro volné chvíle. Jsme pro vás rovněž na sociálních sítích - Facebooku, Pinterestu, TikToku a Instagramu.