MEGA slevy až 30 % na vše a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Sluneční brýle ze dřeva: ideální letní dárek

nahledovy-dreveme-bryle

Léto je v plném proudu a s ním i oblíbené koupání. Vzpomenete si, kolikrát se vám podařilo ve vodě utopit oblíbené sluneční brýle? Máme pro vás skvělou vychytávku - dřevěné brýle. Ty se vám totiž rozhodně “neutopí”, ale pozor, mohou uplavat!

Přírodní dotek a elegance

Originálními dřevěnými brýlemi zaujmete okolí a ještě si budete užívat příjemnější pohled na okolní svět s výbornou ochranou očí. Kromě unikátního designu vás samozřejmě zaujmou i praktické vlastnosti tohoto módního doplňku ze dřeva. Vybírat můžete hned z několika typů skel a barevných provedení. Díky UV 400 vás důkladně ochrání, oceníte pevné spoje i univerzálnost. Z osobních zkušeností můžeme potvrdit, že sluší opravdu všem.

drevene-bryle   drevene-bryle-upravene-izi

Z jakého dřeva se sluneční brýle nejčastěji vyrábí a proč

Na výrobu dřevěných brýlí se rozhodně nehodí měkké dřeviny. Naopak tvrdší dřeviny mívají hladší povrch a následné provedení je rozhodně preciznější. Nemluvě o tom, že tvrdé dřevo je daleko odolnější. Velmi vděčným materiálem je samozřejmě i bambus, který krom pevnosti a odolnosti vyniká i značnou lehkostí, kterou při celodenním nošení jistě oceníte, a také vysokou odolností vůči vlhkosti. 

Jaké dřeviny jsou tvrdé?

Mezi tvrdší dřevo patří materiály s vyšší hustotou jako je například ořech, kaštan, oliva, dub, buk, či jasan.

drevo-prokresleni-u-prkenek

Proč si pořídit dřevěné sluneční brýle 

  • Vzhled - jedinečný design patří k největším výhodám těchto dřevěných doplňků
  • Odolnost a pevnost - obavy, zda se vám brýle nerozbijí, či neponičí můžete hodit za hlavu. Za kvalitu provedení ručíme!
  • Lehkost - může se to zdát k nevíře, ale dřevěné sluneční brýle jsou lehké a pohodlné na nošení po celý den.
  • Možnost gravírování do dřeva pro vytvoření originálního dárku - na dřevěné rukojeti se velice dobře gravíruje. Díky iniciálám, jménu, věnování i drobným piktogramům vytvoříte originální dárky pro své příbuzné i kamarády.
  • Cena - při správné péči si můžete být jisti, že vám tyto kvalitní brýle vydrží i několik let.
  • Jedinečnost - odlišné struktury jednotlivých typů dřevin a bambusu dávají každému kousku unikátní nádech.
  • Hypoalergennost - dřevo a bambus jsou přírodní materiály, které nezpůsobují žádné podráždění a alergické reakce.
  • Ochrana vůči vodě, potu i UV záření při finální úpravě. Voda ani sluníčko překvapivě dřevu tolik neublíží (narozdíl například od plastových brýlí).
  • Tepelná izolace - brýle v létě nejsou horké a nepříjemné, v zimě naopak nestudí.

Něco navíc?

Víte, jaké originální dárky patří na e-shopu ČistéDřevo.cz rozhodně k těm nejoblíbenějším? Jednoznačně dřevěné výrobky s gravírováním. Vypalování do dřeva vdechne dřevěným dárkům osobní hodnotu, jedinečnost a styl. I dřevěné brýle mohou být vděčným podkladem pro gravírování do dřeva. Vypálíme vám na ně piktogramy, logo, obrázky, věnování, monogramy, či jméno obdarovaného.

bryle-detail

Chcete dokonale ladit? Doplňte dřevěné sluneční brýle o další módní doplňky z přírodních materiálů. Na ČistéDřevo.cz najdete kabelky a tašky z korku i mořské trávy, muži mohou vybírat z bohaté nabídky dřevěných hodinek i stylových dřevěných motýlků. Nebo snad dáte přednost dřevěným šperkům, náušnicím či stylovým náramkům?