AKCE: Zahradní hry se slevou až 15 %

Vyrobte si zrcadlo v boho stylu

Nahledovy-diy-zrcadlo

V dnešním článku se zaměříme na zrcadla, která jsou nedílnou součástí každého interiéru. Z článku se dozvíte, jak zrcadla umisťovat, proč jsou v bytě důležitá a samozřejmě přikládáme návod na stylové zrcadlo v “bohémském” stylu, které váš domov vyladí k dokonalosti.

Co je to styl boho?

Boho bydlení okouzlí nevázaností, mixem materiálů i barev a velice hřejivou atmosférou, která je pro tento styl typická. Inspirací je nezávazný až kočovný způsob života, nekonvenčnost a materiály inspirované vůní lesa i ruční prací. Prostory by měly odrážet vaše já, spontánnost i lásku ke všemu přírodnímu. Důraz se klade na přírodní materiály, dřevěné dekorace, ale i dobře prosvětlený prostor. Chybí vám doma dostatek světla? A věděli jste, že levným a snadným pomocníkem k vytvoření spousty světlého a pozitivního prostoru jsou právě zrcadla?

Jak doma vytvořit boho interiér

Jaké materiály jsou pro boho styl typické?

 • Dřevo, dřevo a zase dřevo – bez dřevěných výrobků by bydlení nemělo ten správný šmrnc.  
 • Proutí, ratan i pedig jsou ideálním materiálem pro bytové doplňky a dekorace.
 • Textil – pozor si dejme zejména na soulad barev. Boho styl je typický svou barevností a atypičností. Málokdo ale ví, že základní škálou jsou odstíny béžové a krémové, ke kterým se následně dokupují barevné textilní doplňky.
 • Mořská tráva přináší do bytu závan exotiky a stává se praktickým pomocníkem ve všech směrech.
 • Vyvarujme se umělým materiálům jako je plast, sklo a MDF desky.
 • Dejme prostor lanům, provazům i sítím, které do bytu vnesou nádech modernosti.

 

boho-interier

Čím ještě boho styl podpořit?

 • Macramé dekorace můžeme pověsit na zeď, nad postel, či jakkoliv jinak oživit interiér. Drhání macramé je navíc velice uklidňující činností, kterou můžeme zvládnout i sami.
 • Výrobky z proutí dodají interiéru nádech tradice i vzdušnosti. Stačí se zaměřit na pár drobných prvků jako je například proutěná váza, či proutěné věnce do chodby. V obývacích místnostech se nemusíme bát ani větších kousků jako je například proutěné křeslo. 
 • Závěsné houpací křeslo, či síť poslouží k báječným hygge okamžikům a relaxaci.
 • Přijde vám dřevěný korálkový závěs trochu retro? Pak vězte, že k boho stylu se snad nic nehodí více!
 • Taburet je neodmyslitelnou součástí každého boho interiéru. Velice oblíbeným je proutěný taburet, který volíme v případě, že už máme v bytě dostatek barev. Pokud naopak hledáme barevný prvek, tak sáhneme klidně po křiklavějším kousku z přírodního textilu (vlna, bavlna).
 • Nezapomínejme samozřejmě na zelené rostliny. Pokud však v bytě bojujeme s místem, za skvělé řešením považujeme proutěné závěsné květináče, případně můžeme sáhnout po textilní verzi.
 • Zrcadlo v dřevěném rámu, případně jakémkoliv jiném stylovém rámečku dodá energii jindy nudné zdi. Inspirujte se naším DIY návodem níže.

 

drevena-vaza_1   macrame   prouteny-venec

Výroba zrcadla v boho stylu

Jak už jsme zmiňovali, tak zrcadla k boho interiéru neodmyslitelně patří a dodávají prostoru důležitou pozitivní energii. Zrcadla v dřevěném rámu vás už nudí? Nabízíme netradiční provedení, které okouzlí každého milovníka moderního bytového designu.

Co budeme potřebovat

 • proutěný věnec
 • podložka z mořské trávy/ratanu či pedigu
 • tavná pistole
 • kulaté zrcadlo/a (průměr se odvíjí od průměru věnce z proutí, zrcadlo by mělo mít cca o 5 cm menší průměr)

 

zrcadlo-diy-z-vence   zrcadlo-postup   zrcadlo-diy

Postup

 1. V první řadě musíme vybrat vhodnou velikost kulatého zrcadla a samotného podkladu. My k výrobě boho zrcadla použili věnec a následně i prostírání z mořské trávy.
 2. U věnce by průměr zrcadla měl být jen o něco málo menší než samotný věnec.
 3. Věnec pomocí tavné pistole připevníme k zrcadlu, důkladně přitlačíme a necháme zaschnout.
 4. V případě, že zrcadlo chceme připevnit na ratanovou, proutěnou či jakoukoliv jinou podložku, tak vybereme průměr zrcadla výrazně menší než náš podklad. Jedině tak vynikne netradiční rám.
 5. Pokud jste podobně jako my zakoupili zrcadlo s již zabudovaným systémem k zavěšení, zrcadlo pověsíme.

TIP na závěr: Jako podklad pro originální zrcadlo svépomocí může posloužit i podložka z kmene stromu, případně výřezy z překližky ve tvaru, jaký je vám nejsympatičtější. Postup výroby bude defacto stejný jako v předcházejících bodech.

Hlavní výhody zrcadel v interiéru

Zrcadla ve vašem domově dokážou doslova zázraky.

 1. Opticky zvětší celý prostor.
 2. Zkrášlí místnost a dodají jí šmrnc.
 3. Pomáhají místnost osvětlit.
 4. Jsou neutrálním a univerzálním kouskem hodícím se do každého typu interiéru.
 5. Podle některých pověr mají magickou moc.
 6. Na vhodně zvoleném místě přináší do příbytku pozitivní energii, hojnost a harmonii.

zrcadlo-interier

A kam zrcadlo nevěšet? Učení feng shui nedoporučuje zrcadla umisťovat do ložnice, kde by mohla narušovat klidný spánek. Tradičně se ve většině kultur věří, že by se nemělo věšet naproti dveřím, neboť zbytečně odráží energii příchozího zpět. Na druhou stranu mnohé národy naopak tvrdí, že zrcadlo hned naproti vchodovým dveřím odrazí negativní a zlé síly, které by mohly ovlivnit chod domácnosti.

Věděli jste například, že v minulosti byla zrcadlům dokonce přisuzována magická moc? Jen si vzpomeňme na starobylou pohádku o Sněhurce a zlé královně s kouzelným zrcadlem. Na správném místě dokáže odehnat zlé duchy, či odrazit negativní energii příchozího. V mnoha kulturách má být zrcadlo bránou do magického cizího světa, což se následně odrazilo i v literatuře a filmovém odvětví.