AKCE: Zahradní doplňky se slevou až 15 % a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Tvoříme s dětmi: pískování

piskovani

Ještě neznáte pískování pro děti? Tak to rychle napravte. Kromě podrobného návodu a videa najdete v našem článku zajímavé tipy na výrobky z překližky a také originální nápady na další tvoření.

Jak pískovat s dětmi

Pískování je ideální i na tvoření s těmi nejmenšími dětmi. Pomocí barevného písku vytváříme krásné obrazy, které si s hrdostí můžete vystavit doma. Pojďte na to společně s námi.

Co budeme potřebovat

 • překližkové výřezy
 • předtištěnou a předřezanou šablonu na pískování
 • lepidlo (doporučujeme Herkules)
 • barevný písek (můžeme si jej vyrobit i sami)

piskovani-potreby   preklizka-piskovani   piskovani-na-preklizku

Postup

 1. Barevný písek si můžeme již koupit ve specializovaném obchodě zabývajícím se pískováním, nebo ve větším papírnictví. Pokud ale chcete děti zabavit ještě více, tak doporučujeme barevný písek vyrobit svépomocí.
 2. Koupíme ve zverimexu jemný bílý písek (např. pro činčily).
 3. Rozdělíme si písek do několika misek (počet je jen na vás, záleží kolik barev chcete mít). Temperové nebo vodové barvy rozmícháme ve vodě a obarvíme písek.
 4. Písek následně necháme proschnout a uzavřeme do krabiček.
 5. Nyní si vezmeme šablonu a její zadní stranu natřeme lepidlem a nalepíme na výřezy ze dřeva. U nás na e-shopu si dokonce můžete vybrat hned z několika tvarů dřevěných výřezů.
 6. Po zaschnutí již můžeme s polotovarem na pískování snadno pracovat.
 7. Pomocí nožíku (případně parátka u menších dětí) po kouscích odděláváme jednotlivé papírové výřezy. Doporučujeme vždy odstranit jen jeden kousek papíru.
 8. Následně vezmeme požadovaný barevný písek a vysypeme “vyříznuté” místo. Tímto způsobem pokračujeme dokud není obraz hotový. Inspirovat se můžete v našem videonávodu.
 9. Díky výřezu ze dřeva bude váš výtvor odolný a pevný a nic nebrání tomu, aby se stal výjimečnou nástěnnou dekorací.

Co je to pískování

Víte, co to vlastně pískování pro děti je? Jednoznačně se jedná o nově vznikající hit po celém světě. Tvoření velice zajímavých a barevných obrázků spočívá v tom, že se postupně odlupují vyseknuté pole a následně vysypávají barevným pískem. Proč je pískování tak populární?

 • Nejedná se o nic složitého – přípravu zvládne i rodič, který tvoření s dětmi příliš neholduje.
 • Tvořit můžete i s velice malými dětmi.
 • O zábavu budete mít určitě postaráno.
 • Díky zajímavým efektům a barevnému ladění následný obraz poslouží i jako krásná nástěnná dekorace.

piskovani-vyrobek

Bez čeho se DIY tvoření neobejde? Bez výřezů z překližky

Stále častěji se objevuje potřeba dělat si výzdobu doma svépomocí a v tomto ohledu nedáme dopustit na dřevěné překližky, díky kterým vzniklo mnoho zajímavých děl, jak se ostatně můžete přesvědčit na našem blogu, kde pro vás máme spoustu zajímavých DIY návodů. Jaké zajímavé výrobky z překližky nás zaujaly?

 • Chcete mít letos originální stromeček? Vánoční ozdoby z překližky jsou ideální volbou. Akrylovými barvami na ně namalujete jakýkoliv motiv. Nebo zvolíte například metodu decoupage?
 • Betlémy z překližky jsou stále oblíbenější nejen kvůli výhodné ceně, ale rovněž kvůli možnosti případného domalování.
 • Velikonoční ozdoby z překližky – ani velikonoční výzdoba nepřijde zkrátka.
 • Dřevěné výřezy ve tvaru květin, listí, i zvířat vhodné na jarní i podzimní věnce.
 • Podklady pro malování – malováním na dřevo se ostatně zabývá jeden z našich minulých článků, kde se toho můžete dozvědět daleko více.
 • Dřevěné výřezy z překližky k domalování jsou oblíbeným dárkem pro děti. Děti například zvířátka můžou následně použít i jako obkreslovačky.
 • Boho věnce snadno vytvoříte pomocí našich kruhových polotovarů, jež momentálně hrají prim v oblibě mezi našimi věrnými a tvořivými zákazníky. Hodí se k nim skvěle například sušené květiny. Podívejte se na velice snadný návod na výrobu.
 • Dřevěné výřezy k domalování jsou originálním dárkem pro děti. Prodáváme je dokonce v setu s akrylovými barvami, které jsou k malování na dřevo nejvhodnější.

Proč je pro děti důležité tvoření

Tvoření má pro děti velký význam, cvičí jejich motorické funkce, rozvíjí fantazii a v neposlední řadě cílí na to nejpodstatnější – společně strávené chvíle se svými nejbližšími. Jedná se rovněž o velice přirozený a nenásilný způsob, jak se naučit soustředění. Děti si díky malování, tvoření a nejrůznějším kreativním činnostem značně zvedají sebevědomí, které přispívá ke zdravému psychickému vývoji každého lidského jedince.
Pískování pro děti bude bavit vaše ratolesti ale i vás a společné výtvory si jistě s hrdostí vystavíte doma.

Pokud hledáte další tipy na tvoření s dětmi, nebo například inspiraci na dřevěné dekorace, či jiné snadné tvoření, tak sledujte náš Pinterest a pinujte s námi.