AKCE: Zahradní hry se slevou až 15 %

Jak vyrobit dřevěnou postel z palet

Nahledovy-postel-z-palet

Výběr postele není zrovna nejjednodušší záležitostí. Pokud chcete mít postel přesně podle vašich představ a ještě k tomu i něco ušetřit, tak doporučujeme vlastní výrobu dřevěných postelí. Přinášíme vám jednoduchý návod na výrobu dřevěné postele z palet svépomocí. Krom zaručeného návodu najdete v článku i tipy na originální noční stolky z masivu, ale i zajímavou inspiraci.

Výroba dřevěných postelí

Postel z palet zvládne i úplný začátečník. Podívejte se na jednoduchý návod a nezapomeňte ani na noční stolky z borovice, či smrku, které skvěle doplní minimalistický ráz vaší nové ložnice. Nebo snad noční stolek ze dřeva vyměníte za stylovou dřevěnou bedničku?

Co budeme potřebovat

 • palety
 • hřebíky
 • kladivo
 • hoblík, bruska, nebo smirkový papír – nejlépe vše
 • lak
 • pila

Postup

 1. Prvním krokem je důkladné měření, záleží jak velkou postel chceme mít a podle toho použijeme určitý počet palet. 
 2. Palety si dle potřeb upravíme na požadovanou délku. 
 3. Odstraníme z palet všechny přebytečné kovové šrouby, spony a hřebíky. Pokud vám nějaký hřebíček nejde vytáhnout, tak jej alespoň dobře zatlučte, aby hlavička nijak nevyčnívala. 
 4. Nejdůležitější je palety dokonale zbrousit do hladka, aby z nich nevyčnívaly žádné třísky. Hrany důkladně otupíme hoblíkem a následně i smirkovým papírem pro dokonale hladký povrch. 
 5. Bruska nám pak bude nápomocna zejména na vrchní desky, kde rovněž musíme vytvořit příjemný povrch bez jakýchkoliv třísek a jiných nedokonalostí.
 6. Postel následně sestavíme pomocí šroubů, či vrutů.
 7. Ohledně posledních úprav postele máte hned několik možností. Palety můžete natřít lazurou, krycí barvou, či bezbarvým lakem. Odvážnější mohou palety opálit.

postel-z-palet-vyroba   vyroba-z-palet

Vylaďte design pomocí stylových dřevěných nočních stolků

Svou vysněnou postel, ke které jste přiložili ruku k dílu už máte, ale pořád vám něco v ložnici chybí? Můžete vyzkoušet netradiční noční stolek, který vám k dřevěné posteli bude ladit. Velice jednoduchou a levnou záležitostí je dřevěný noční stolek sestavený z dřevěné bedýnky. Potřebovat k tomu budete jen dřevěnou bednu, kterou kvůli větší stabilitě připevníte buď ke zdi nebo rovnou k posteli. Kulatý noční stolek hravě vykouzlíte z dřevěného špalku, který jen podtrhne rustikální ráz vaší ložnice.

Do jakého interiéru se hodí nábytek z bedýnek a palet

 • Studentský byt
 • Moderní a minimalistické bydlení
 • Rustikální domov
 • Chata, či chalupa, kde nechcete investovat příliš peněz do nábytku
 • Bohémové rovněž ocení něco netradičního, co se v jejich originálním bytě bude vyjímat.

postel-z-palet   palety-v-interieru

Ložnice v dřevěném duchu

Ložnice by měla být místem odpočinku, relaxace a naprostého uvolnění, abyste mohli načerpat sílu do dalších dní. Co by v ložnici nemělo chybět?

 • Dostatek světla – ať už toho aktivního, nebo se zaměřte na příjemné osvětlení.
 • Světlé a pudrové barvy mají na naši mysl uklidňující účinek, pokud ale máte rádi barvy, tak se můžete zamyslet i nad modrou, či fialkovou doplňující barvou. Většina odborníků se shoduje, že vyhnout byste se měli jen červené barvě.
 • Příjemné a oku lahodící dekorace nesmí chybět. Myslete na vhodné materiály – dřevo, proutí, ratan a jiné přírodniny mají na naše smysly uklidňující účinky.

Víte proč byste do ložnice měli pustit více dřevěného materiálu, než je tomu například v jiných místnostech?

Dle studií kanadského dřevařského institutu FPInnovations, zaštítěném univerzitou British of Coumbia, působí dřevěné výrobky na naše tělo i smysly pozitivně a výrazně snižují SNS (sympatický nervový systém), jehož zvýšená aktivita způsobuje stres. Největší úspěch dřeva v interiéru je tedy jeho účinný boj se stresem, který výrazně odbourává, a to je přesně to, co od ložnice očekáváme – přístav plný pohody, relaxace a zejména místo, kde stres a problémy nemají žádnou šanci.

dreveny-interier

Pokud hledáte inspiraci na dokonalou ložnici, dřevěné dekorace vhodné k vyzdobení interiéru, nebo se chcete podívat na další DIY postupy práce se dřevem, tak mrkněte na náš Pinterest, kde se to skvělými nápady jenom hemží.