AKCE: Zahradní doplňky se slevou až 15 % a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Jak vyrobit anděla ze dřeva

andel-ze-dreva

Vánoce v nás odjakživa vzbuzují emoce, nostalgii a přináší nám vlnu pozitivní energie. V následujícím článku najdete návod na vánoční anděly ze dřeva, kteří vám do interiéru vnesou vánoční atmosféru přesně podle vašich představ a samozřejmě jsou nositeli přátelského a harmonizujícího ducha Vánoc

Výroba anděla ze dřeva

Co budeme potřebovat

 • Dřevěné korálky
 • Výřezy z překližky ve tvaru kruhu
 • Bavlněná příze na macramé nebo klasická vlna
 • Překližkové výřezy ve tvaru andělských křídel (nebo papírová křídla)
 • Nůžky
 • Tavná pistole
 • Hřebínek na rozčesávání macrame příze

andel-ze-dreva-diy   andel-ze-dreva-vyroba   andel-ze-dreva-doma

Postup

 1. Vezmeme si kruh z překližky a pečlivě ho omotáme přízí v barvě, která nám nejvíce vyhovuje, nebo nám ladí k výzdobě bytu.
 2. Nyní již přichází na řadu samotný dřevěný anděl. Nachystáme přízi na vlásky vánočního andílka. Nastříháme si cca 12 provázků o délce 25 cm. (Macramé přízi následně doporučujeme pročesat hřebínkem.)
 3. Provázky přesně uprostřed svážeme delší bavlněnou nití a zavážeme na uzlík. Vlásky anděla ze dřeva jsou nyní připravené.
 4. Nachystáme si ruce a nohy andílka. Delší provázky budou sloužit jako nohy a kratší jako ruce. Na obou koncích provlečeme menší dřevěný korálek a zauzlíme. 
 5. Nyní si připravíme provázky na tělíčko. Nastříháme si přibližně 20 provázků v délce 30 cm a opět můžeme rozčesat.
 6. K vlasům přivážeme větší dřevěný korálek, který poslouží jako hlava našeho dřevěného andělíčka.
 7. Přidáme pár provázků z těla, následně přidáme ruce a nohy a dodáme i zbytek nastříhané příze na tělo.
 8. Nyní andílkovi rozčešeme sukýnku a případně ji zarovnáme nůžkami.
 9. Tavnou pistolí přilepíme vánočnímu anděli křídla a máme skoro hotovo.
 10. Teď již stačí pomocí silonového provázku připevnit andílky k našemu kruhu. Dekoraci můžeme ozvláštnit LED světelným provazem, který jeho vánoční nádech ještě více zvýrazní.

NÁŠ TAJNÝ TIP: Víte jaká barevná kombinace letošním Vánocům vévodí? Bílá a červená. Můžete tedy držet trend a vánoční dekoraci sladit do těchto ryze vánočních barev. Následná barevná kombinace se hodí k zelené i světlejší přírodní barvě smrkového dřeva.

Proč má o Vánocích andílek takový význam a co symbolizuje?

Vánoční čas je obdobím přátelství, harmonie a v neposlední řadě magie. Anděl je tedy od nepaměti průvodcem vánočního času i rodinných příslušníků. Postava anděla měla rodinu sbližovat a údajně dokáže o Vánocích převést duše zemřelých předků, díky čemuž mohou svátky strávit s námi a v podobě dobrých duchů vytvořit dokonalé kouzlo Vánoc. Pokud v rodině panují neshody, tak by vánoční andílci měli do domova přinést smířlivý element. Kdy jindy se udobřit, než právě o Vánocích?

Hledáte ideální drobný a zároveň originální dárek pro rodinu, přátele, kolegy, či blízké, se kterými jste se dohodli jen na vánoční drobnosti? Darujte naše andílky ze dřeva na vánoční stromeček. Jeden kousek zůstane vám a druhý darujete blízké osobě jako symbol přátelství.

baleni-darku-inspirace

Jaké dřevěné a vánoční dekorace si ještě můžete doma vytvořit svépomocí?

Naladit se na tu správnou vánoční vlnu nemusíte jen výrobou anděla ze dřeva. Přinášíme vám spoustu dalších skvělých DIY nápadů na dřevěné vánoční dekorace, které vašemu domovu budou slušet. 

 • Adventní věnec – umíte si vůbec představit Vánoce bez adventního věnce ze dřeva? Nebo spíš dáváte přednost adventnímu věnci z proutí? My hlasujeme pro obojí! Jeden na dveře a druhý na stůl.
 • Truhlíky na balkon rozhodně na zimu nemusíte schovávat. Existuje spoustu rostlinných kultivarů, které snesou i chladnější počasí, případně i mrazíky. Dřevěné truhlíky následně ozdobíte, doplníte o světýlka a můžete se těšit z originální venkovní vánoční dekorace. 
 • Stromeček z dřevěných korálků vytvoří poměrně netradiční vánoční dekoraci ze dřeva v boho stylu.
 • U dřevěných dekorací vhodných k zavěšení, případně do oken se hodí využívat například dřevěné, či překližkové polotovary, kterým stačí jen velice málo a výsledek vypadá báječně. 
 • Přírodní dekorace – Vánoce si bez nich neumíme představit. Dřevěné vánoční ozdoby mají jednu velkou výhodu, dají se nejrůzněji dozdobit, upcyklovat a renovovat. Navíc vánočnímu stromečku výjimečně sluší. A nemusíte kupovat drahé ozdoby, stačí zajít do lesa a spolehnout se na svou kreativní mysl. Už jste zkoušeli výrobu vlastních vánočních ozdob? A pochlubíte se nám? 

vanocni-venec-jednoduchy   sova-z-preklizky   vanocni-kosik-s-ozdobami

Hledáte-li vánoční inspiraci na dřevěné dekorace, venkovní truhlíky, případně i skvělé vánoční recepty, tak sledujte náš Pinterest, který momentálně doslova hýří vánoční atmosférou a rozhodně tam najdete spoustu neotřelých nápadů v ryze vánočním duchu.