AKCE: Až 30 % sleva na vše a doprava s PPL Parcelshop jen za 39,-

Oslava Dne dětí na zahradě baví děti i dospělé

zavesna-sit

Den dětí se blíží mílovými kroky a je třeba začít přemýšlet, jak dětem uspořádat zábavnou oslavu, na kterou jen tak nezapomenou. 

Jak připravit tu nejlepší oslavu?

Den dětí je mezinárodním svátkem, který se pravidelně slaví 1. června. Po celém světě se připravují nejrůznější oslavy, sportovní a společenské akce, které děti tak milují. Jak se shoduje většina dětských psychologů, jsou tyto slavnostní akce pro děti velice důležité, budují si tak společenské vazby a socializují se. Zkuste se letos překonat, pozvěte k sobě dětské kamarády a uspořádejte tu nejlepší oslavu Dne dětí.

zahrada-s-detmi

Oblíbené zahradní hry

Bez zábavy by to samozřejmě nešlo. Vymyslete proto vlastní hry a soutěže a děti budou skákat nadšením.

Bubliny, kam se podíváš

Všechny děti bezmezně milují bubliny, stačit jim bude i obyčejný bublifuk. Pokud chcete ale bublinkovou párty povýšit na úplně novou úroveň, tak pořiďte nebo si půjčte stroj na dělání bublin a uvidíte, jak se děti budou skvěle bavit.

Luk a šípy a další klasika

Klasické dětské hry na zahradu, které znáte ještě ze svého dětství, mají své kouzlo dodnes. Ať už zvolíte luk a šípy, zahradní kroket, nebo dřevěný meč se štítem či jakékoliv jiné dětské dřevěné hračky, tak věřte, že to děti vždy ocení.

Malování na obličej

Barvy na obličej stojí dnes pár korun a s malováním na obličej si užijí spoustu veselí i dospěláci, kteří se na zkrášlování dětských (i svých) obličejů skvěle vyřádí.

Hon za pokladem

Vymyslete dětem originální putování za pokladem. Stačit vám bude kreativní mapa plná zábavných indicií a dětem zase nezničitelný dřevěný blok, sada pastelek a touha objevovat. Samozřejmě nesmíte zapomenout na poklad, který dobře uschovejte, všetečné děti by ho mohly objevit daleko dřív, než vůbec hon za pokladem začne.

Tvoření s dětmi

Kreativní tvoření obzvlášť holčičky naprosto milují. Vyrábět můžete například zvířátka z papíru, malovat na ptačí budku (použít můžete akrylové barvy, fixy, ale postačí i obyčejné dřevěné pastelky), vyrobit hmyzí domeček nebo se vrhnout na stále oblíbenější malování kamínků.

luk   kroket   dreveny-stit

Čím oslavu okořenit?

Zahrada je krásná sama o sobě a děti milují poznávat její tajemná zákoutí. Pokud ji ale zútulníte zahradními dekoracemi ze dřeva, tak rozhodně nebudete litovat. A jaké dřevěné dekorace pořídit?

hmyzi-domek   domecek-pro-hmyz

Co na oslavě podávat za dobroty

Bez dobrého jídla si oslavu ani neumíme představit. Podívejte se na nejoblíbenější pohoštění přesně v preferencích vašeho dítěte.

  • Super galaktické hvězdy – klasické linecké hvězdičky namočte do misky, ve které bude hned několik barev, nesmíte je rozmíchat, aby pak tvořily na hvězdičkách supergalaktické mapy!
  • Krekrové berušky – na kulaté slané sušenky stačí dát rozpůlené rajče a dozdobit.
  • Krabí croissanty – croissantům stačí připevnit na párátkách očička a zábavná mňamka je na světě.
  • Ovocný ježek – velice oblíbenou a zdravou svačinku vyrobíte napícháním ovocných špízů do přepůleného melounu.
  • Listové pizza šneky – klasika, která nikdy nezestárne. Můžete udělat i sladkou variantu se skořicí.
  • Sušenkový vláček – kulaté i hranaté sušenky stačí spojit čokoládou a do vzniklých vozíků můžete nasypat třeba lentilky nebo jiné pamlsky.
  • Mechové cupcakes  recept najdete na blogu.

dreveny-etazer-cupcakes

Víte, co ještě děti milují kromě atraktivních pamlsků? Zábavné servírování. K podávání lahůdek použijte například dřevěné korýtko, servírovací tác nebo dřevěný podnos, ale můžete být ještě kreativnější a například krekrové berušky podávat na podnose z kmene stromu, což je rustikální obdoba dřevěného tácu. Fantazii se meze nekladou. Listové šneky zase naservírujte do dřevěné misky. Za chvilku bude prázdná! Navíc si děti misku ze dřeva můžou vzít i někde do svého tajného koutku na zahradě.

Zahradní doplňky, dobré jídlo, neutuchající zábava a zábavné dětské hry na zahradu vytvoří s vaší oslavy místo, kde se každý bude cítit skvěle.